Orai Vilnius

Brakonierius dangsto gamtos apsaugos pareigūnai?

tinklas

Visai neseniai, rugsėjo 4 dieną Kauno mariose su draugu plaukiojau man priklausančiu pramoginiu laivu ir įsipainiojau į nepažymėtus žvejybinius tinklus. Kadangi pagal galiojančius įstatymus, nežymėtus tinklus ištraukti gali tik gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, mano draugas per bendrąjį pagalbos centrą susisiekė su gamtos apsaugos inspektoriumi ir pranešė apie akivaizdų brakonieriavimo faktą.

Inspektorius patikino, kad atvykti negali, nes dirba Nemune, bet pažadėjo paieškoti, kas galėtų atvykti ištraukti minėto tinklo. Mums beliko savarankiškai išsivaduoti iš tinklų ir grįžti į krantą.

Jau pasiekę krantą sulaukėme skambučio iš tinklo savininkų, kuriuos telefonu surado gamtos apsaugos inspektorius ir perdavė musų telefono numerį! Jie teiravosi, ar nepatyrėme nuostolių ir pakvietė kitą dieną „užsukti žuvyčių“...(!)

Dėl akivaizdaus brakonieriavimo ir gamtos apsaugos inspektorių bendradarbiavimo su brakonieriais pranešiau Aplinkos ministerijai, ir šis mano veiksmas neliko be atgarsio. Rugsėjo 6 dieną mano draugas sulaukė skambučio iš Girionių PN inspektoriaus, kuris pakvietė atvykti pasikalbėti, pasak jo, „dėl tų tinklų“.

Atvykus sutartu laiku, mums buvo pasakyta, kad yra gautas pareiškimas dėl turto sugadinimo! Netrukus atvyko žvejų atstovas, kuris mus apkaltino piktybiniu tinklo sugadinimu, neteisėtais veiksmais su pramoginiu kateriu, nors kaip laivavedys nepažeidžiau jokios laivybos taisyklės. Policijos pareigūnas pareikalavo mano laivo bilieto ir laivavedžio teisių bei nusirašė duomenis, tačiau nesurašė jokio apklausos protokolo, todėl darau prielaidą, kad pareiškimas nėra gautas.

Įžvelgdamas galimus neteisėtus veiksmus iš gamtos apsaugos inspektorių, žvejų ir policijos pareigūnų pusės raštu kreipiausi į Aplinkos ministeriją, Policijos departamentą bei STT, kad ištirtų galimus nusižengimus dėl brakonieriavimo, asmens duomenų paviešinimo, naudojimosi tarnybine padėtimi.

Kol kas turiu Aplinkos ministerijos atsiųstą raštą, kad pagal mano pranešimą bus atliekamas tyrimas. Taip pat turiu žinių, jog bus pradėtas tarnybinis patikrinimas, kurio metu bus vertinami policijos pareigūno veiksmai, mat jį jau patikrinę policijos imuniteto pareigūnai rado akivaizdžių pažeidimų.


viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea