Orai Vilnius

Žvejok žurnalo 2012 Nr.1 anonsas

Zvejok.2Pirmomis balandžio dienomis Lietuvos žvejus pasieks naujas mėnesinis žvejybos žurnalas „Žvejok“. Šis žurnalas vienija bene daugiausia žūklės temomis rašančių ir aktyviai žvejojančių autorių, todėl išsiskiria iš kitų leidinių savo nuomonių įvairove, gyvumu, temų gausa bei plačia autorių aprašoma geografine erdve.

Leidinys orientuotas į reiklų skaitytoją, kuris nori gauti autentišką ir patikimą informaciją, sudėliotą patogiai ir nesausai. Kadangi leidinio kūrėjams nesvetimas humoras, nereiktų labai nustebti, kad nemaža dalis straipsnių pasūdyti su žvejais susijusiais ir kitais gyvenimiškais pašmaikštavimais, kurie suteikia žurnalui papildomą prieskonį.

Naujasis žurnalas yra iliustruojamas tik autentiškomis fotografijomis ir piešiniais, kurie pagyvina jo turinį ir padeda geriau suvokti rašytinę informaciją.

Žurnalas „Žvejok“ išeis kartą per mėnesį, pirmosiomis einamojo mėnesio dienomis ar net truputį anksčiau. Leidinys platinamas visuose didesniuose prekybos centruose, spaudos kioskuose, degalinėse, žūklės prekių parduotuvėse bei kitose prekybos vietose.

Balandžio mėnesio žurnalo „Žvejok“ numeryje skaitykite:

6 p. Imitacijos menas, arba upėtakių žūklė kitaip. Žinomas sostinės lašišinių žuvų gaudymo specialistas Anatolijus Ostapenka pasakoja apie upėtakių gaudymą varlių, buožgalvių, vandenin įkritusių vabzdžių ir kitų „nežuviškų“ gyvių imitacijomis. Kada ir kokiose vietose margiai noriau atakuoja jas, nei įprastas blizges ar voblerius, kaip netikras varles ar vabzdžius reikia tinkamai patiekti į upėtakių „stalą“? Ši ir kita upėtakių gaudytojams aktuali informacija sudėta į straipsnį ir vaizdžiai papildyta detaliomis schemomis, pavyzdžiais bei autentiškomis nuotraukomis.

12 p. Daliaus Rakučio rašinys – apie pavasarinę stambių kuojų žūklę Leitės upėje. Paprastai ir aiškiai, remdamasis dešimtmečio asmenine patirtimi, autorius dėsto pagrindines tiesas apie šią įdomią Vakarų Lietuvos upę ir tikslinę stambių kuojų žūklę joje balandžio mėnesį. Geriausios vietos, sėkmingiausia taktika ir, žinoma, truputis humoro. Nes kitaip neišeina.

20 p. Juodieji ir baltieji, arba keletas minčių apie žiobrių žūklę. Nedaug kas žino, kad pirmieji, patys stambiausi žiobriai Aukštaitijos upėse pasirodo dar rudenį ir žiemą, dar mažiau kas juos moka sėkmingai gaudyti vos išplaukus ledams. Šis Anatolijaus Ostapenkos straipsnis kaip tik ir užpildo šią spragą, nes jame atsakoma į klausimą, kur reikia ieškoti upėse „juodųjų“ žiobrių, kokie metodai geriausiai tinka juos žvejojant ir kodėl. Taip pat autorius atskleidžia daugybę kitų, iš pirmo žvilgsnio ne itin reikšmingų  smulkmenų, kurios dažnai gali lemti šių žuvų žūklės rezultatus. Tekstas  papildytas autoriaus nupieštomis schemomis, kurios padeda geriau suprasti esmę.

26 p. Pagrindinės žūklės taisyklės – viename puslapyje. Ar gerai atsimenate, kokio ilgio šapalus jau galima imti, kiek vienetų kiršlių per dieną pagauti ir kada negalime gaudyti salačių? Ech, tos mūsų žūklės taisyklės – ilgos ir nepatogios. Kad taip į vieną puslapį jas visas sudėjus ir ant sienos pasikabinus. Jūsų noras išgirstas – prašom, skatykite.

28 p. Balandis – ilgai lauktas lydekų metas. Kodėl balandžio 20 dieną reiktų kalendoriuje įrašyti raudonai, kodėl šiuo metu reikia plaukioti atbula valtimi ir kodėl, susiruošus žvejoti lydekų, reikia ieškoti, kur neršia ešeriai, pasakoja kaip visada šmaikštus spiningavimo asas ir šios šakos sporto pažiba Algis Kalinauskas.

32 p. Žemupys. Apie Nemuno žemupį, šią vieną populiariausių mūsų meškeriotojų žūklaviečių, kalbama daug. Tačiau kažkodėl niekas iki šiol sistemingai jo nebandė aprašyti – kas jį sudaro, kokiose vietose ir kada geriausiai ten žvejoti. Šis Romano Kristovo, meškeriotojo, važinėjančio į tuos kraštus žvejoti daugiau kaip 30 metų, straipsnis – pirmas toks bandymas, pateiktas su autentiškomis įvairių žemupio vietų nuotraukomis, schemomis ir piešiniais.

42 p. Truputį apie karosus. Ar kimba ledams neišplaukus sidabriniai karosai? Daugumai tai ne, tačiau Algis Kalinauskas sako kitaip. Ne tik sako, bet ir gali tai įrodyti.

44 p. Sterkai angliškai. Kai kas tvirtina, kad trečdalis Lietuvos per paskutinius dešimtmečius jau išvažiavo svetur. Tarp išvykusiųjų, be abejo, yra ir daug žvejų. Bet ką jie veikia tose Anglijose, Airijose ar Norvegijose? Negi tik dirba? O ne, jie ir toliau žvejoja. Ir ne šiaip žvejoja, o pagauna. Šiuo atveju – gražių sterkų.

48 p. Tą pačią du kartus. Kai kurie vyresni žmonės sako, kad „prie sovietų“ buvo geriau. Neverta ginčytis, ypač kol nepaskaitei šio straipsnio. Autentiška ir pamokanti istorija apie praėjusio amžiaus sportinės žūklės subtilybes, kurias perpasakojo ir ant popieriaus suguldė uteniškis Vytautas Šemelis.

Zvejok.1

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea