Orai Vilnius

Zanelio lydekos - 2011 sezono uždarymas

zanelis1

Sveiki, kolegos,

 

Šiandien buvau pažvejoti savo mėgstamam ežere, na ir manau, kad uždaryti valčių sezoną, jei žinoma neatšils ir dar kas nors, į kokią įdomią žvejybą nepakvies. Valtele išplaukiau apie 8:30 ryto ir iki pat 11 valandos nebuvo nei krust ... Oras – pasaka. Vėjo mažai. Masalus keičiu kiekvienu užplaukimu, buvo plaukiama nuo taško iki taško ir apsisukama. Keletas valandų buvo testuojama ta pati duobė. Ją praplaukus kelis kartus, buvo nuspręsta plaukti išmėginti kitos.

Ir ką jūs manote. Nebaigus jos tikrinti, 11:15 ryto laiku, ant tamsaus, keistų spalvų Rapala voblerio „Tail dancerio“ kibimas... Jaučiu, kad gera. Pakėlus į viršų, matosi, kad „monstriukas“, vertas dėmesio ! Pasvėrus, buvo 5kg ir 800 gr. Plaukiam toliau. Dar kokia valandą – nieko. Todėl nuspręsta, grįžti atgal į pirmą duobę, nes ten būta daugiau mailiaus.

zanelis

Ir ką jūs galvojate, neapsirikau. Tik pradėjus, plaukt per mailiaus būrį, terkšt ! Kibimas. Mailiukas (peiliukas) – 1kg ir 400 gr. Kol atkrapščiau kablius, vėjas valtį nunešė į pradinę padėtį. Tiesa, kibimas buvo ant didžiulio Osko Karp grupės voblerio. Pradėjus vėl plaukti pro tą patį mailiaus būrį, buvo pakabintas išmėgintas Aisės senas dvidalis vobleriukas 18 centimetrų ir būrio pabaigoje stiprus smūgis į kotą. Iššauna „užgylintojas“. Jaučiu, kad turiu kažką įspūdingo. Kova truko, gal kokias 8 minutes, nes masalas buvo praktiškai po valtimi. Lydekiokas svėręs 10 kg 300 gr. buvo tinklelyje. Nors į tinklelį įkėlėm mes, tik iš antro karto, nes draugas buvo nepatyręs – tai bandė kišti aštriadantės galvą, o ji iškrito atgal. Paaiškinus, kaip reikia pakišti tinklelį po žuvim, jis pagaliau įvedė šią gražuolę į tinklelį. Vobleris buvo prarytas, kaip saldainis iki pat skrandžio. Primenu, kad jis buvo 18 centimetrų !!! Galinis trišakis, dviem kabliais įstrigęs į skrandžio šonus. Deja. Pernai, tokią didelę, paleidau toliau gyventi, bet šitai nepasisekė. Operacija truko labai ilgai, bet pacientas neišgyveno. Keliaus ant Kūčių stalo.

 

Istorija tęsiasi. Kol aš dariau operaciją, traukiau voblerį iš lydekos nasrų sušalusiomis rankomis, vėjas mus nubloškė į pradinį tašką. Vėl teko pakartoti plaukimą pro būrį mailiaus. Ant to pačio Osko ešeriuko, stiprus smūgis. Mailius ! Bent jau man, tuo metu, taip pasirodė. Palyginus su prieš tai buvusia penkių kilogramų. Dar kelis kartus plaukiojau per tą būrį, keisdamas įvairius masalus. Tai, dar buvo griebimas ant didžiulės gumos. Deja, aš nebuvau jos prifarširavęs kabliais, todėl buvo tik perkastas pilvas ir tiek žinių...

Manau ir šiaip, jau kaip vienai dienai – per akis. 15 valandą nusiėmiau nuo ežero, nes labai skubėt namo reikėjo. Pernai, sezoną uždariau, pagaudamas vienuolikos ir pusės kilogramo monstrą ... Deja, šiemet tik dešimt ir trys šimtai ... Įtariu, kad regresuoju :))

Zanelis

P.S. Masalų nuotraukas patalpinom patys (zvejams.lt), pagal Zanelio pasakojimą. Jų spalvos gali skirtis, nuo naudotų. Bet, kad suprastumėte apie ką eina kalba ...

zanelis3

zanelis2

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea