Orai Vilnius

Meistro žvejyba rugpjūčio 13 dieną

MeistrasŠiandien šeštadienis – rugpjūčio 13 diena. Ir visai nesvarbu, kad  skaičius 13  - velnio tuzinas, tikriems žvejams tai visai nemotais!  O ir Mažeikiuose visą savaitę lijo ir lijo, todėl šeštadienį nusprendžiau truks plyš važiuoti į žvejybą nepriklausomai nuo oro sąlygų.

Iš vakaro padirbėjau virėju - išviriau žirnių, kviečių ir perlinių kruopų, prikasiau sliekų - rimtai pasiruošiau šeštadienio žūklei.Tik miegui laiko neliko... Teko pasitenkitni 2 valandų miegu ir keltis pusę keturių ryto. Neskubėdamas atsigėriau kvapnios bei stiprios kavos, susidėjau jaukus ir masalus, pasiėmiau dvi plūdines meškeres ir po valandos pajudėjau link Varduvos tvenkinio, tyvuliuojančio šalia Mažeikių Naftos gamyklos. Šis tvenkinys dar yra vadinamas ir Juodeikių tvenkiniu, bet kaip pavadinsi, nesugadinsi. Atvažiavus į  mėgstamą vietą, nenustebau, kad buvau vienintelis ir pirmas žvejys atvykęs čia, nes visą savaitę lietui pilus kaip iš kibiro, žvejai atbaidyti blogo oro, nebevažiavo. Vieninteliai draugai šiuo metu buvo tik vandens paukščiai, kurių čia tikrai gausu.

Tik atvykus į vietą, iš karto užmerkiau pašarus. Kas mane pažįsta, jau žino, kad jaukinu žuvį, tik su granuliuota kombikorma skirta žuvims (kurios 1 kilogramas kainuoja 1,80 lito). Taip pat į ją dedu Depex aromatizatoriaus (jo kaina svyruoja nuo 3,65 lito iki 5,50 lito už 250 mililitrų).

Žvejojau su dvejomis plūdinėmis meškerėmis, kurių ilgis 3,5 ir 5 metrai. Pagrindinis valas – 2 milimetrų, o pavadėlius naudojau 0,12 milimetrų.

Plūdes šį kartą užsidėjau slankiojančia sistema 3,5 gramų ir 2 gramai + 2 gramai. Kabliukus uždėjau 12 numerio – Kamakatsu, bet žūklės eigoje pasikeičiau į 10 numerio – Gamakatsu.

Kol viską susiruošiau, atėjo ir 6 valanda ryto, kuris buvo labai debesuotas, pūtė nestiprus šiaurės rytų vėjas.  Pradėjus žvejoti,  kibimas buvo labai vangus  ir po 3 valandų žvejybos, turėjau  viso labo tik 3 nedidelius 400 gramų karšiukus. Tada neištvėręs, paskambinau draugui, kuris žvejojo tame pačiame tvenkinyje, tik kitoje pusėje. Susirinkau daiktus  ir išvažiavau pas jį. Ten  teko vėl iš naujo pasiruošti jaukus ir pradėti žvejoti. Šioje pusėje pradėjo sektis geriau - visą dieną kibo karšiai ir plakiai. Masalą kabinau ant kabliuko galo – vieną slieką ir kukurūzą. Žvejojau iki 16 valandos ir dar  po valandos jau buvau namie. Pasisvėriau laimikį ant elektroninių svarstyklių. Su kibiru svoris – 5,2 kilogramai (tame skaičiuje tara 200 gramų).  Dienos norma įvykdyta!
Laiką praleidau labai šauniai, nuovargis buvo, bet malonus. Na, o šiandien, kai laimikis jau išrūkytas, belieka laukti svečių, nešinais alumi!

Meistras2Meistro blogą rasite čia .

austa.rytas

breksta

karsis1

rytas.virs.ezero

laimikis1

Laimikis

Meistras

svoris

paruosta

rukykla

rukyta.zuvis

 

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea