Orai Vilnius

Dvi ešerių žūklės Kuršių Mariose

Sena mūsų patirtis sako, kad ešeriai Mariose gerai kimba vandeniui atvėsus iki +18C, bet nenukritus temperetūrai žemiau +12C.

Išsiruošėme su savo moteryte, nors vanduo internete skelbėsi tik +11C. Prie Marių tuščia. Jausmas nekoks. Besipakuojant privairuoja dar keletas laivelių. Negi šiaip sau važinėja? Nuotaika pasitaiso. Turtime vilties. Šiek tiek apsiklausinėjame pas buvusius prieš savaitę. Sako – buvo vėjuota ir niekas nieko nepagavo. Gal tik kažkiek ant akmenų prie Nidos kibo.

eseriis

Šiap ne taip užvedu beveik metus tylejusį variklį. Patraukiame link Nidos. Dieną žada saulėtą ir tykią. Turėtų kibti.

Stojame ant 5 metrų. Inkaruojamės. Naktinis sliekas, bilsnojant į dugną. Jau po minutės turiu ešerioką. Po keletos sekundžių dar vien1. Paskui dar vieną. Vieni „monstrai“, 100gr neviršijantys. Tačiau puikiai žinau, kad smulkieji puola pirmiausia. Yra jų – bus ir stambesnių. Mano moterytė žvejoja pirmąkart, tad tenka įterpti pamokėles, kaip kabinti slieką, kaip virpinti kotą. Jai nekimba. Apsimuturiavusi lyg į šiaurės ašigalį, tad pakrikrštiju“Čiučiundra“. Nusisuku nuo jos ir žvejotu toliau. Po keletos minučių už nugaros kažkoks stenėjimas. Atsisukęs matau jos į orą iškeltą besitabaluojantį gal kokių 600gr ešerį-grąžuolį. Atkabinu. Vėl nusisuku. Man vis smulkmė eina. Po poros minučiųpas maniškę ore dar vienas didžiulis ešerys. Paskui keletas smulkesnių dar vienas neblogas. Paskui apie 700gr kuoja ant naktinio pagriebusi. Iškėlusi į orą maniškė rėkia ką jai dabar daryti. Nenutrūksta ir įmetu laivelin.  Mano moterytei smulkmė beveik nekimba. Per dieną jis aištraukė apie 10 puikių ešerių. Aš ištraukiau daugiau, bet nustebino tai, kad jai beveik nekibo smulkmė. Įtariu dėl to, kad jos virpinimo judesiai ne tokie įgudę ir amplitudė gerokai didesnė. Smulkmei per daug aukštai kilnoja.

Taip visą dieną viename taške ir prastovėjome. Pusdienį išvis vieni. Paskui prisigretino pora kaimynų. Matėme, kad jie ne kapeliavo, bet gaudė ant mepsiukų. Kibo ir jiems, tačiau sliekas  - nepalyginamai geriau. Deja, prasidėjo šaltos naktys ir naktinių rasti nebus taip lengva. Šiandien dar suvažinėjau Rusnėn. Tikėjausi sliekų nusipirkti. Nebuvo nei pas vieną.

Per dieną mano sąskaitoje apie 400 ešerių. Dauguma apie 150-200gr. Apie trisdešimt stambesnių. Trofėjinių, deja, nebuvo.

Ryt varau pakartoti. Bandysiu sukriukėmis. Bus tęsinys. 

 

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea