Orai Vilnius

Palangos tiltas

ptiltas

Šiandien pavakary, apie 16 val., buvau Palangoje ir nutariau pasižvalgyti ką gaudo žvejai ant jūros tilto. Nebuvo labai šalta, tačiau pasisukinėjus gerą pusvalandį supranti, kad be spec. aprangos ir avalynės, stovėdamas vienoje vietoje neištvertum ir kelių valandų.  Žvejų buvo nedaug, gal keliolika. Daugiau buvo žiūrinčių nei gaudančių. Laimikiais niekas nesigyrė. Standartinės, delno dydžio plekšnytės, liaudiškai vadinamos "pitačiokais". Žiūrovų dėmesį traukė, kai kam egzotiškai atrodančios žuvys, kurių žvejai nededa į savo krepšius, o palieka tiesiog šalia kojų. Tai jūrų velniai (builiai), dygliuoti, "padarai" kurie ištraukti iš vandens išsipučia ir pasišiaušia, turbūt norėdami atbaidyti aplink besisukinėjančius kirus ir varnas.

Įrankiai labai paprasti. Dugninė meškerė - didesnis svarelis, kad bangos ir srovė smarkiai neneštų ir 2 - 3 kabliukai. Ypatingų kotų nereikia, svarbu, kad galėtum sunkesnį svarelį svaidyti ir nebijotum, kad užsimojus nuluš meškerės galiukas. Vietiniai žvejai tam reikalui daug dėmėsio neskiria, dažniausiai gaudo ant vadinamų

"šluotkočių" - savos gamybos, storomis meškerėmis (jeigu išvis jas taip galima vadinti). Tačiau rezultatai ne ką prastesni už firmines meškerės, ir dažniausiai net geresni. Masalai savo įvairove nepasižymi: žuvies "porcijos", dažniausiai raudės ar kuojos, arba maisto prekių parduotuvėje pirktos šaldytos krevetės, kurios labai tinka ir prie alaus ;). Tik spaudžiant šaltukui, nelabai to alaus ir norisi, žvejai turbūt "rimtesnius" gėrimus vartoja. Paklausinėjęs vietinių žvejų, ką ant ko ir kaip gaudo, dar kartą įsitikinau, kad krevetės geras masalas ne tik plekšnėms. Pasirodo praeitą savaitę vienas žmogelis ant tilto bežvejodamas plekšnes pastebėjo, kad kažkas "domisi" į vandenį mėtomais krevečių lukštais, tiesiog prie pat tilto polių. Tada jis nusprendė į tą vietą užmesti meškėrę. Ir ką jūs galvojate? Kažkas užkibo! Ogi pasirodo apie 1.5 kg lašiša!!! Vietiniai žvejai pasakoja, kad seniau lašišos dažniau ateidavo prie krantų, pagaudavo netgi keseliais (tokie dideli "samčiai" užtraukti tinklu) stintoms gaudyti, ir gan gerų egzempliorių pasitaikydavo.

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea