Orai Vilnius

Pažeidėjams nepadeda ir tamsa

brakonieriai62

Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai praėjusį savaitgalį organizavo du reidus, tikslu išsiaiškinti kaip laikomasi Mėgėjiškos žūklės taisyklių reikalavimų nakties metu. Rezultatai leidžia daryti išvadą, kad pažeidėjams tamsa netrukdo, bet ir nepadeda.

Gegužės 4 – sios naktį apie 1 val. Alaušo ežere (Utenos r.) buvo sulaikytas Sudeikių miestelio gyventojas L. S., kuris trimis statomais tinklais buvo neteisėtai sugavęs 6 lydekas, 6 lynus, 62 kuojas ir 4 ešerius. Jam surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, bus skirta administracinė bauda ir teks atlyginti   1166,94 Lt gamtai padarytą žalą.

Dar po valandos aplinkosaugininkai tame pačiame ežere po vandeniu pastebėjo judantį šviesos šaltinį. Tapo aišku, kad vykdoma neteisėta povandeninė žūklė, kadangi toks žvejybos būdas tamsiu paros metu yra draudžiamas. Tą puikiai žinodami pažeidėjai irgi gudravo. Į krantą grįžo tuščiomis, laimikį ir povandeninius šautuvus paslėpę po vandeniu. Su prožektoriumi apieškoję pakrantę ir įsitikinę, kad nieko nėra, po kiek laiko nubrido ir parsinešti laimikio. Vienu žodžiu pareigūnų pergudrauti nepavyko ir pažeidėjai buvo sulaikyti su visais įkalčiais. Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad pažeidėjai – Latvijos Respublikos piliečiai, Rygos gyventojai V. P. ir I. E., kurie buvo neteisėtai po vandeniu nušovę 20 lydekų, 3 lynus, 1 vėgėlę ir 1 ešerį. Pareigūnai buvo šokiruoti nušautų žuvų dydžiais. Didžiausia lydeka buvo apie 30 cm ilgio, kitos vos sprindžio dydžio, povandeninio šautuvo strėlės nuplėštomis galvomis. Vienu žodžiu visos 20 lydekų 3 kg. tikrai nesvėrė. Pažeidėjai bandė aiškinti, kad gerai nežinojo Mėgėjiškos žūklės taisyklių reikalavimų povandeninei žūklei, tačiau jiems administracinės atsakomybės išvengti nepavyks, o be to dar teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri yra 2350,77 Lt. Paimti pažeidėjų žūklės įrankiai ir nardymo įranga.

Sekančią naktį aplinkosaugininkų dėmesį patraukė šviesos šaltinis po vandeniu Ūparto ežere (Zarasų r.). Apie 2 valandą pareigūnai sulaikė ir du Biržūnų k. (Zarasų r.) gyventojus J. K. ir S. K., kurie pasišviesdami prožektoriumi, pajungtu nuo automobilinio akumuliatoriaus, žeberklu badė žuvis. Pažeidėjų neteisėtas laimikis 9 lynai, 1 lydeka ir 1 karosas, kaip žala gamtai, įvertintas 490,50 Lt. Be to dar bus skirtos administracinės baudos su pažeidimo padarymo įrankių ir valties konfiskavimu.

Utenos apskrities aplinkos apsaugos departamentas

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea