Orai Vilnius

Įkliuvo žvejys verslininkas brakonieriaudamas. Nuostolis daugiau nei 100 tūkstančių

Vakar, spalio 27 d., Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami akciją ,,Lašiša-2013”, patruliavo Anykščių, Ukmergės ir Švenčionių rajonuose. Baigiantis reidui, apie vidurnaktį, jie nutarė patikrinti ir iš Kretuono ežero ištekantį Kretuonos upelį.

Paėję palei jį pasroviui nuo žiočių, aplinkosaugininkai aptiko pastatytą ungurinę gaudyklę. Pažeidėjo, nepaisančio draudimo rudenį žvejoti migruojančius ungurius, jiems teko laukti visą naktį siaučiant vėjams, lyjant ir žaibuojant. Apie 5 val. ryto upeliu prie gaudyklės atbrido vyriškis. Jis veikė itin atsargiai – nesinaudojo jokiu šviesos šaltiniu, tylutėliai susidėjo laimikį į maišą, nusiėmė gaudyklę ir tyliai viską plukdydamas upeliu nubrido atgal.

5015

Kai tik jis išlipo į krantą, buvo sulaikytas su visais įkalčiais – į maišą sudėtais unguriais ir gaudykle. Paaiškėjo, kad tai jau ne sykį aplinkosaugininkų baustas Švenčionių rajono gyventojas. Tris kartus jis buvo sulaikytas už mėgėjiškos žvejybos ir vieną kartą už verslinės žvejybos reikalavimų pažeidimus. Šįsyk šis žvejys verslininkas, jo žodžiais, iš vakaro Kretuono ežere žvejojo pagal verslinės žvejybos leidimą statomais tinklais, o vėliau pats vienas sumanė pastatyti dar ir ungurinę gaudyklę upelyje. Kadangi paklausa šviežiems unguriams didelė, tai ir pasidavė nelabojo gundymams, susiviliojo lengvu uždarbiu. Gaudykle sugautuosius 95 ungurius būtų pardavęs už maždaug 2,5 tūkst. Lt. Tačiau šis nakties „versliukas“ brakonieriui kainuos 40 tūkst. kartų brangiau – už žuvų ištekliams padarytą žalą jis turės sumokėti 103,1 tūkst. litų.

„Labai gaila, kad tarp žvejų verslininkų yra ir brakonierių. Tai tikrai nedaro jiems garbės, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. – Manau, kad jau dauguma pažeidėjų įsitikino, jog nuo aplinkosaugininkų akių jiems nepavyks pasislėpti net ir gūdžiausią naktį. Ir kad už padarytą pažeidimą bus nubausti visu griežtumu, visai nesvarbu, ar žvejys mėgėjas, ar verslininkas. O Utenos aplinkosaugininkams noriu padėkoti, kad jie iš tiesų dirba gamtos labui“.

Visuomenės informavimo skyrius

2013-10-28

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea