Orai Vilnius

Pinklės aplinkosaugininkams pažeidėjo neišgelbėjo

brk.101

Spalio mėnesio delčia masina ungurius rudeninei migracijai. Pastaruosius metus verslinė migruojančių ungurių žvejyba rudenį yra uždrausta, tačiau tuo puikiai naudojasi brakonieriai, kadangi visos upių ir upelių vietos, kur galima statyti ungurines gaudykles, yra laisvos. Bet tą puikiai žino ir Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai...

2012 m. spalio 8 d. apie 9 val.  Indrajos upės žiotyse, Veleikių kaimo (Zarasų r.) gyventojai A. V. ir E. V. 4 bučiais neteisėtai sugavo 8 ungurius ir 1 lydeką. Beeinančius link namų pažeidėjus sulaikė Utenos RAAD GGAI pareigūnai.  Jiems bus skirtos administracinės baudos ir teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri yra 951,30 Lt.

Sekančią naktį buvo nuspręsta patikrinti Žeimenos upės atkarpą tarp Šakarvos ir Žeimenio ežerų. Čia pareigūnai vos neužlipo ant jiems įrengtų spąstų, signalizuojančių brakonieriams apie upe praplaukiančius ar paupe einančius asmenis. Tai keliasdešimties centimetrų aukštyje pratiestas valas arba kaproninis šniūras, kurio tamsoje pastebėti neįmanoma. Gaudyklės pastatymo vieta buvo apraizgyta iš visų pusių. Tokie dalykai aplinkosaugininkams ne naujiena, todėl  ,,signalizacija“ nesuveikė. Pareigūnai iš karto pagalvojo, kad šis braižas labai primena piliečio A. J. iš Linkmenų seniūnijos (Ignalinos r.) neteisėtos ungurių žvejybos metodus. Šis asmuo Utenos Gyvosios gamtos apsaugos pareigūnų tarpe net pravardę turi - ,,Mezgėjas“. Šį pavasarį buvo sulaikytas su ungurine gaudykle prie upelio ištekančio iš Ūsių ežero. Tada irgi buvo apraizgęs priėjimus šniūrais.

Apie 6 valandą pasirodė ir autorius. Patikrinęs signalizatorius sėdo į valtį. Priplaukęs prie gaudyklės jos nelietė. Pažiūrėjęs grįžo į krantą. Išlipęs ilgai vaikštinėjo ir klausėsi. Nepastebėjęs nieko įtartino vėl sėdo į valtį. Išėmęs iš gaudyklės 8 ungurius, 1 lyną, 3 kuojas ir 1 ešerį, juos paslėpė saloje. Gaudyklę sudėjęs į plastikinę dėžę nuskandino tankiame švendryne, o pats lyg niekur nieko vėl grįžo į krantą. Pareigūnai neapsiriko – tai buvo minėtas ,, Mezgėjas“. Už neteisėtą žvejybą piliečiui A. J. surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, paimta ungurinė gaudyklė ir valtis. Už šį pažeidimą bus skirta administracinė bauda nuo 400 iki 1000 Lt, o už neteisėtai sugautą žuvį teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri yra 904,71 Lt.

brk.101

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea