Orai Vilnius

Masalų spalvos

alt

Kokių spalvų spiningo masalus naudoti. Čia pateiksiu pagrindines taisykles, kaip ir kokias spalvas mato žuvys. Šias taisykles galima pritaikyti visiems masalams – sukrėms, vobleriams, guminukams ar vartiklėms.

 

Skirtingos žuvys mato skirtingas spalvas. Dugninės žuvys (šamai) gali matyti tik pilkus atspalvius – jos gali atskirti objekto šviesumą, bet ne jo spalvą. Daugelis seklių vandenų ar paviršinių žuvų (upėtakiai, aukšlės, karpiai) gali matyti visą spalvų spektrą, net ir ultravioletines spalvas, kurių nemato žmogus. Kitų žuvų spalvų matymas ribojamas iki juodos, rudos, žalios ir raudonos ir geltonos. Nors žuvys sugeba skirti kai kuriuos atspalvius, tai labai neįtakoja kibimo, nes jas vienodai traukia raudonas ir tamsiai raudonas masalas. Jei renkatės dviejų spalvų masalą, reikia kreipti dėmesį ne į spalvas, o į jų kontrastą.

Kaip vanduo filtruoja spalvas. Vanduo, kaip žinia filtruoja šviesą – kuo giliau tuo jos patenka mažiau. O spalva matoma pagal tai, kiek šviesios atspindi paviršius. Jei į didesnius gylius patenka mažiau šviesos, reiškia, kad kai kurios spalvos gali būti nematomos. Tai labai priklauso nuo vandens skaidrumo – kuo skaidresnis vanduo, tuo giliau patenka šviesa. Taip pat daug priklauso nuo bangavimo – banguotas vandens paviršius labiau išsklaido šviesą. Taigi, drumstame vandenyje, vėjuotą dieną, ar vakare masalų spalvų spektras yra labai smarkiai apribotas.

Jei vanduo labai skaidrus, diena saulėta ir rami, giliausiai (apie 30 metrų) yra matoma mėlyna spalva, kiek auksčiau – apie 20 metrų – dingsta žalia, apie 10 metrų dingsta oranžinė, apie 3 metrų gylyje dingsta raudona. Giliau nei 30 metrų yra matomos tik ultravioletinės spalvos. Šios taisyklės galioja tik super skaidriam vandeniui, jei vanduo drumstesnis – spalvos dingsta dar anksčiau. Visa tai negalioja fluorescentinėms spalvoms – jos nedingsta giliame vandenyje, taigi, jei gaudote giliai, galite drąsiai naudoti ryškius masalus – jie bus matomi itin giliai.

Štai keletas patarimų, kokių spalvų blizges naudoti skirtingame vandenyje: super švarus – balta, visos spalvos matomos 3 m. gylio. Švarus – geriausia matoma mėlyna. Visos spalvos sunkiai matosi iki 3 metrų gylio. Žalias (žydintis) vanduo – geriausiai matosi žalia spalva ir jos atspalviai. Drumstas vanduo – geriausiai matoma oranžinė, žalia ir ryškiai žalia. Raudonos beveik nelieka. Dumblėtas vanduo – geriausiai matoma raudona.

Štai keletas patarimų, kokias blizges naudoti, atsižvelgiant į apšvietimą: Prietema – mėlyna, purpurinė ar juoda, kombinuojama su sidabrine. Vidutinis apšvietimas – raudona ir oranžinė tinka geriausiai. Labai geras apšvietimas – ruda ar pilka, su fluorescentiniais akcentais.

Būtų įdomu išgirsti jūsų nuomonę šia tema.

Diskusijos autorius AuksinisKarosas , 2543 dienų
Atsakymai
AuksinisKarosas
Kokios kainos rinkoje nepasakysiu, tačiau surašysiu kokios mūsų turimų voblerių kainos.

USAMI 21.99 - 37.00 lt.
YO-ZURI 26.00 - 46.00 lt.
DUEL 40.00 - 54.00 lt.
JACKALL BROS 49.00 - 83.20 lt.
MANN'S 36.00 lt
JAXON 23.00 - 26.50 lt.
DAM 19.00 - 25.00 lt.
KENART 14.00 lt.
AWA SHIMA 17.00 - 19.00 lt.
GOLG STAR 9.00 lt.
2538 dienų
 
siaipzvejys
O kokios rinkoje Usami, Rapala ar Yozuri realios kainos ? Ir ar jūs taip pat prekiaujate ... z)
2542 dienų
 
AuksinisKarosas
Manau šioje vietoje žaidžia kaina, lyginant su "Rapala" ar "Yozuri" jie pigesni.
2542 dienų
 
siaipzvejys
Kodėl būten Usami ? Kuo šie vobleriai ypatingi ? O_oO_oO_o
2543 dienų
 
AuksinisKarosas
Pabandysiu surašyti populiariausias masalų spalvas kurių ieško žvejai parduotuvėje:
Kalbant apie guminukus tai pirmoje vietoje būtų baltas su juoda nugara ir raudona uodega, antroje visiškai baltas, trečioje baltas guminukas mėlyna nugara ir raudona uodega, ketvirtoje baltas guminukas raudona galva, penktoje ryškiai salotinis su blizgučiais.
Iš voblerių tai pirmas būtų auksinis "Usami" su juoda nugara, antroje taip pat "Usami" šviesus tepalo spalvos su dryžiais, trečias būtų "Usami" sidabrinis juoda nugara, ketvirtas permatomas "Yozuri" su raudonu akmenuku viduje, penktas "Usami" baltas raudona galva.
Blizgės - Pirmoje, antroje ir trečioje vietose būtų "Zumpės dviejų spalvų blizgės, t.y. žalvaris/varis, žalvaris/plienas ir plienas/varis, ketvirtoje būtų "Zumpės" jūra plienas, o penktoje "Kibs" blizgė taip pat plieno spalvos, nepamenu dabar modelio. DZ:
2543 dienų
 
aurimas
turiu guminuku nusipirkes nenaudoju ju tik kaip sakoma sufailinau arba apsimoviau save
2543 dienų
 
siaipzvejys
kad ir kokiam gyli negaudytum vis tiek žiūrėk groja raudonas pilvas, raudona galva, tepalas, mėlyna ir suprask tu tas dantytasias B)
2543 dienų
 
Nėra prekeivių
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea