Orai Vilnius
Vėjažuvės , Grundulai, Otai, Plekšnės ir kitos jūros žuvys
Į grupės puslapį

Vėjažuvių žūklė ant Palangos tilto ...

Tuoj tuoj pasirodys vėjažuvė prie Palangos tilto ... Ar kas bandėt ją gaudyti, kaip sekėsi, kokios sistemėlės ...

alt

Diskusijos autorius siaipzvejys , 2945 dienų
Atsakymai
siaipzvejys
Sekanti diena :)

2926 dienų
 
siaipzvejys
Šita sugauta už kupros :)

2926 dienų
 
siaipzvejys
Zanelis traukė ir traukė vėjažuves... su kiekvienu nauju ištraukimu sukeldamas liūdesį vietiniams žvejams :)

2927 dienų
 
siaipzvejys
2931 dienų
 
siaipzvejys
Pirmieji vaizdai :)

2936 dienų
 
siaipzvejys
Gaudant jūroje , ne nuo tilto :) , tam labiausiai tinka kietokas spiningas, kuriuo nebaisu mesti iki 35 g, bridkelnės ir jūros vandens nebijanti ritė su plonu pintu valu. Blizgės - pailgos, siauros, mažo lenkimo. Nuo 20 iki 35 g. Kartais veikia ir pjautinės blizgės.
Galima gaudyti ir dugnine meškere, nelipant į šaltą vandenį. Tam reikalingas ilgas 1 - 1,5 metro pavadėlis sy kabliuku ir krevete arba porcija, Vėjažuvės kimba labai agresyviai, priešinasi aršiai. Kur užmesti dugninę, kartais galima pamatyti nuo kranto.
Vėjažuvės jeigu jų daug, ganba dažnai kaišioja nosis vandens paviršiuje, tada matosi specifiniai raibuliukai ar kažkas panašaus ... z)
2937 dienų
 
siaipzvejys
ragavau - skonis visai neįprastas ... turim žuvies, tai kam kankintis su vėjažuvės valgymu B)
2937 dienų
 
Zanelis
dziovinta vytinta rukyta eina prie alaus labai puikiai, o siaip sako sausoka...idomus tik kaulais jos fosforiniai...planuoju 22diena vaziuot ju gaudyt...gal kas jungsis?
2937 dienų
 
cingis
Kažkodėl, žvejai sako, kad ji nėra vertinga žuvis..... Kodėl: ar ašakota, ar mėsytė neskani: jei neskani-kodėl-gal sausa? Ir iš vis-ką iš jos galima pasigaminti? O padžiovinti, prie alaus... bandėt kas?:J
2937 dienų
 
siaipzvejys
2937 dienų
 
siaipzvejys
Per keturis žvejus, trys realizuoti kibimai ir maždaug 10 nerealizuotų, per pusvalandį ...
2937 dienų
 
siaipzvejys
2937 dienų
 
siaipzvejys
o jei mažesni kablį kabinti ... su vienu kabliu dirbi, ar darai sistemėlę iš kelių ?? z)
2945 dienų
 
Zanelis
as esu gaudes vejazuve nuo Palangos tilto ant pludes, paprastai padares grubia zivcine meskere, bet vietoj trisakio kabinu dideli viensaki ir ant jo krevete, jausmas nerealus, nors rezultatyviu pakirtimu buna kokia 20%, nes i jos ilga snapa labai sunku isodinti kabli, jis jau turi tik i burna kabintis
2945 dienų
 
siaipzvejys
Operacija "Vėjažuvė": egzotiškų žuvų žvejyba šalia namų
Nesenas pažįstamas Dalius pasiūlė vakarop nulėkti iki Palangos ir nuo tilto pabandyti pagauti vėjažuvių. Jos ten kimba aktyviai, vietiniai "etatiniai" sėdėtojai plūdinėmis meškerėmis sėkmingai traukia visai padorias 70 -80 cm ilgio žuvis. Dalius prieš dieną nuvažiavo į žvalgybą, susirinko visą reikalingą informaciją apie įrankius ir gaudymo būdą.
Išklausęs Daliaus instruktažą apie įrankius ir masalus, puoliau ruoštis. Stiprus 4 -4,5 m ilgio kotas, kadangi žuvį tenka kelti aukštai, 0,25 mm valas ir 20 g keliamosios galios plūdė - tokie "subtilūs" įrankiai buvo paruošti vėjažuvių žūklei. Dėl visa ko pasiėmiau sunkios klasės dugninę ir šiokios tokios žvejybinės bižuterijos, kuri, kaip išaiškėjo vėliau, - labai pravertė.
Tiesa, pamatęs Daliaus sukonstruotus aparatus išsižiojau - su tokia artilerija drąsiai galima kovoti su šamu... nors vėliau, jau ant tilto ir jo ginklai nublanko prieš vietinių plūdes sulig ketvirčiu gelbėjimosi rato ir kablius, ant kurių tilptų visa kiaulės karka. Gaudoma maždaug 2 m gylyje, prilaikant plūdę ir laikas nuo laiko ją pritraukiant. Masalas - stambi kuojos porcija. Vėjažuvės kibimas labai agresyvus, didžiulę plūdę ji nardina žaibiškai, tik reikia spėti pakirsti. Žinoma, kaip visada... vakar kibo, šiandien - nebe. Vėjas - šiaurės, stiprokas, košia kiaurai, žioplių ant tilto - begalė, ir visi iš Estijos! Su kibimu - visai prastai. Netgi ne prastai - skylė barankoj. Diedukas, kur vakar traukė vėjažuves, nusispjovė, susikrovė mantą ant dviračio ir numynė namo. Mes gaudom. Atkreipiau dėmesį, kad nemažai palangiškių bando pagauti vėjažuvę su blizge. Paimu didelę lietuvišką blizgę, kabinu, metu - smūgis. Kitas metimas - vėl smūgis. Taip beveik su kiekvienu užmetimu - žuvis atakuoja, bet nepasikerta. Dalius kabina paternosterį - irgi smūgis, bet vėl tuščiai. Matyti, kad vėjažuvių daug, bet kažkodėl smūgiuoja užsičiaupusios. Galų gale Dalius įkabina vieną vėjažuvę ir mūsų tikslas pasiektas, vėjažuvė pagauta.
Vėjažuvių žvejybos niuansai
Reikia būti pasiruošus ir plūdinę, ir spiningą. Vartiklės geriausia labai blizgančios, pailgos, sunkios. Ko gero, labiausiai tam tinka "Aisės" gaminamas "Žilvinas". Paternosteriai irgi geriau ryškūs, su daug visokių blizgučių. Blizgę reikia traukti viršutiniame vandens sluoksnyje, apie 1-1,5 m nuo paviršiaus. Žuvis griebia agresyviai, tik ant blizgių geriau perkabinti mažesnius kabliukus - tada daugiau galimybių pakirsti. Visai smagi gaudymui žuvis, egzotiškos išvaizdos ir visai padorių dydžių. Be vėjažuvių nuo tilto kibo ir plekšnės. Smulkokos, nors grįždami atgal į krantą pamatėme ir padorios keptuvės dydžio, ką tik ištrauktą plekšnę. Verta vakare nuvažiuoti porai valandų ir pažaisti. Juo labiau kad visai šalia Klaipėdos. Kiek girdėjau, vėjažuves sėkmingai gaudo ir kitose vietose - Nemirsetoje, Karklėje. Tik ten norint pasiekti šias žuvis reikia bristi į jūrą, o tai jau tam tikri nepatogumai.
2945 dienų
 
siaipzvejys
Vėjažuvė – arši žuvis, tvirtai sugriebia jauką. Dėl ilgo „snapo“ žvejai jas praminė gandrais. Krevetėmis gaudomos vėjažuvės plaukioja metro - pusantro gylyje, todėl jas galima nesunkiai pamatyti vandenyje. J.Sendrauskas sako, kad vėjažuvė – sausa žuvis, todėl ji skaniausia ką tik karštai išrūkyta. Jei ji, išrūkyta, kiek pabuvo – išsausėja, sukietėja, praranda skonį.

„Žvejyba geriausiai sekasi, kai pučia šiaurės, šiaurės vakarų vėjas. Mes jį vadiname „suomiu“. „Suomis“ atneša žuvį iš šiaurės pusės, susidaro palankios šiltesnio vandens srovės“
2945 dienų
 
siaipzvejys
2945 dienų
 
Nėra prekeivių
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea