Orai Vilnius

Tinkamiausias oras lydekoms

alt Sveiki mieli kolegos,

taigi šį pavasarį pradėjau spiningauti, norėčiau padiskutuoti oro tema. Vieni teigia, jog geriausias oras lydekoms yra kai lyja, didelis vėjas, banga, kiti priešingai teigia jog reikia kad būtų saulėta, lengvas brizas. Pats pastebėjau, jog geriausias kibimas buvo, kai buvo saulėta, vidutinės bangos ir vidutinis vėjas. Gal kas žino koks turėtų būti geriausias vėjas, mėnulio fazė, slėgis? Ši informacija mane kamuoja jau gan ilga laiką tačiau negaliu niekur tikslei visko rasti.

Su pagarba,

NerijusM 

Diskusijos autorius NerijusM , 4599 dienų
Atsakymai
newrubs
:s: egzemplioriu dideliu neturiu didziausia 4 kg DZ: o del oro pasakysiu taip geriausia kad butu vejelis nestiprus is bet kurios puses is pro debesu kartkartem islysti saulute gali net ir protarpiais palynoti DZ: va tada ir kliovas buna :) bet manau bet kokiu oru jei pataikai gera masala :z: zuvytes bus S:
4076 dienų
 
cingis
Kiek žinau, iš savo daugiametės patirties, lydekom, ta vėjo kryptis-pofig..... Nlb patinka saulėti, ryžkūs orai. Geriausiai kibdavo, kai būdavo debesuotas, protarpiais pasirodydavo saulė, ir būtinai su vienokiu ar kitokiu vėju, įpatingai nepriklausomu nuo stiprumo ir krypties, orai :fghj:
4365 dienų
 
siaipzvejys
... kažkaip pastebėjau, kai oras yra ramus, saulėtas kimba mažesnės lydekos ir kai orelis link lietaus pasirodo didesni egzemplioriai ... B)
4365 dienų
 
valdas100
Didesnių jau neliko, Zanelis viską išgaudė, ir niekam nepaliko, bet tikiuosi nesuėdė:J
4426 dienų
 
cingis
Žaneli: tu čia sugadinai žaidimą-neišlaukei ir drėbtelėjai tas savo monstres 11,5kg. ir žmonės, kurie mažesnės už tavo pagavę-nebedrysta sakyti? Aš ir 4,5kg. pasisakiau, taip, kad parašykit visi.....:C:
4426 dienų
 
cingis
Manau, kad tai, Žanai-usramsa-no ne sdamsa...:J
4426 dienų
 
Zanelis
ateis Vytai ir tavo valanda, jug tu nepardavei valties ir pradesi velkiaut :C: cia tik laiko klausymas :B
4426 dienų
 
cingis
Mano 4,5 kg., Žaneli 3 tokios sutilptu....:C:
4426 dienų
 
Zanelis
tikiuosi pagerinti rekorda svedijoje :) laukit foto, o gal ir video, nes valtyje zadam tureti kipsa :)
4426 dienų
 
cingis
Žanai, dabar žiūrėk, ar bus kas daugiau?:J
4426 dienų
 
Zanelis
na toks zaidimas man patinka :) pernai sezona uzdariau su 11.5kg lydziuku, o siemet 10.3kg, irodymai yra mano foto albume, galit paziuret z) budas buvo velkiavimas, bet manau VYTAI tu tai ir taip zinai :)
4426 dienų
 
cingis
Paatviraukim chėbrytė, pažaiskime, nepriklausomą žaidimą: čia niekas nieko nepatvirtis ir nereikia to, bet įdomumo dėlei-pasisakykime, kas kokią didžiausią lydeką, gyvenime esame pagavę? Nesvarbu kokiu būdu (žinoma teisėtu). Pradžiai-apie lydeką. Aš, prisipažinsiu, nesu didelių pagavęs ir mano didžiausia sugauta lydeka su blizge buvo apie 4,5 kg.:fghj:
4426 dienų
 
siaipzvejys
Nuostabu :fghj:

4483 dienų
 
cingis
Su kolega Cikliduku, nesutikti negaliu. Iš daugiametės patirties sakau: tik nesaulėta, tik ne rami diena.... Lydekoms, pats geriausias oras, kai debesuota ir retkarčiais pasirodo saulė ir yra vėjuota. Vėjo kryptis, kiek žinau, didelės įtakos neturi, tai aštriadentei?
4570 dienų
 
siaipzvejys
... manau dėsningumai egzistuoja ... z/
4570 dienų
 
NerijusM
Dekui Esery kone pirmas, kuris normaliai paaiskino viska :) dabar viskas daug aiskiau :) Taipogi sutinku su Igneliu del zmonu ir merginu, nors zvejyboje niekados negeriu vistiek jom tai atrodo kaip didziausias ju priesas, kuris atrodo pavogs jos vyra :N Linksmas faktas tai, kad kaskada begooglindamas radau zmonu — draugiu foruma, kur jos visos guodesi ir dalijosi kokie ju vyrai zvejai ir ka jie ten veikia ir t.t beabejo atsirado ir isimciu, keletas moteru pasake, kad geriau jau pailsi ir nebuna piktas namie negu susiraukes. taigi tokios naujienos pas moteris fronte S/
4596 dienų
 
Ešerys
Lydekų žūklei didelę įtaką daro slėgio stabilumas ir šviesa. Atrodytų, kad saulėtą dieną lydekos turėtų būti aktyvesnės, nes oras ir vanduo šiek tiek įšyla. Tačiau ne. Apniukusiu ar lietingu oru dantytosios yra daugiau aktyvesnės, nei saulėtą dieną. Tai galima paaiškinti tuo, kad vanduo rudenį tampa skaidresnis. Tai labai įtakoja lydekų kibimą. Jos stengiasi greičiau slėptis nuo saulės spindulių, nei traukti į medžioklę. Na ir potenciali auka, tokiomis sąlygomis keičia savo elgesį, tapdamos labiau aktyvesnės ir nesugaunamos arba laikosi tose telkinio vietose, kurios nėra priimtinos lydekoms. Plius saulėtu oru slėgis yra didelis arba bent jau kyla. Tai neigiamai veikia lydekas. O štai apsiniaukusią dieną, dažniausiai slėgis būna arba stabilus arba nežymiai krenta, kas suaktyvina kibimą. Vėjas taip pat daro tam tikrą įtaką. Tiksliau jo nebuvimas verčia būti lydekas labiau atsargesnėmis. Kita vertus ir stiprus vėjas, ypatingai pučiantis iš rytų ar šiaurės, mažai tepadeda margašonių aktyvumui. O štai vakarinis, pietinis ar pietvakarinis vėjelis pučiantis 5-7m/s greičiu, labiausiai tinka lydekų medžioklei.
Dauguma žvejų sulaukę šiltesnių dienų stengiasi traukti žūklėn, o lietingomis dienomis labiau linkę sėdėti namuose. Štai čia ir yra klaida. Negalima lyginti orų įtakos žmogui ir žuvims. Nepamirškite, kad mes gyvename skirtingose stichijose!
Taip pat, kiek mes besiginčytume dėl mėnulio įtakos žuvų aktyvumui, vis dėl to ji pastebima. Galima drąsiai teigti, kad pirma (jaunatis) ir paskutinė (delčia) mėnulio fazės yra pats kibimo pikas. Man sunku nustatyti priežastis, tačiau tai faktas, nuo kurio niekur nedingsi.
:fghj:
4597 dienų
 
NerijusM
Dekui Aaz uz patarima butinai pabandysiu pasidaryti. Tikiuosi sis ruduo bus dekingas ir pasiseks savo gyvenimo zuvi istraukti ;) ketinu daug laiko i tai investuoti z/:)
4597 dienų
 
siaipzvejys
Yra šia tema Ričardo Adamonio straipsniukas http://www.zvejams.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=254:riardas-adamonis-apie-kibim-prognozes&catid=72:kada-kibimo-prognozes&Itemid=165
4598 dienų
 
Aaz
Kiekvienas žvejys žino, kokia didelė atmosferinio slėgio įtaka žuvų kibimui. Bet ne kiekvienas žvejys turi barometrą, kad galėtų tą slėgį pasitikrinti. Turintieji internetą gyvena geriau, jie gali palandžioti po sinoptikų svetaines. Tačiau patys žinot, kaip yra su tais sinoptikais... neretai pameluoja. Šiaip barometras - ne deficitas, galima nusipirkti. Tačiau to prietaisėlio kaina ne kiekvienam žvejui įkandama. Taigi žvejų darbščiųjų rankų būrelis siūlo paprastą ir pigią išeitį - pasidaryk pats.

Pirmiausiai reikia rasti butelį. Geriau skaidraus stiklo. Todėl prieš eidami į parduotuvę nuteikite žmoną, kad pigiai išsisukti nepavyks: alaus skaidriuose buteliuose nepardavinėja. Nusipirkę butelį ir ištuštinę, tą vakarą barometro geriau nedarykit. Eikit miegoti (manau, vidutiniam lietuviui vieno butelio miegui pakanka).

Kitą rytą, išsipagirioję, susiraskite stiklinį vamzdelį, kamštį (labai tinka vyno butelių kamščiai - kaip tik atsipagiriojimui). Pripilkite maždaug trečdalį butelio vandens, geriau distiliuoto, kad bakterijos nesidaugintų.

Labai sveika vandenį truputį padažyti, kad geriau matytųsi. Prakiškite pro kamštį vamzdelį, kad jis siektų vandenį, užkiškite butelį kamščiu, viską hermetizuokite kokia nors mase, ir barometras gatavas. Aišku, dėl estetinio vaizdo trūkumo gali kilti šiokių tokių nesutarimų su antrąja puse, tačiau daiktas labai naudingas ūkyje ir dėl jo vietos namuose verta pakovoti.

Naudotis šiuo prietaisu labai paprasta. Jūs nematysite, kiek pakilo ar nukrito slėgis, tačiau patį slėgio pasikeitimo faktą matysite.

Jeigu vamzdelyje atsiranda oro burbuliukų, vadinasi, slėgis kyla ir bus geras oras. Jeigu iš vamzdelio veržiasi vanduo ar bent jau pakyla ganėtinai aukštai, tai reiškia, kad slėgis krenta ir geriau eiti pirkti dar vieno butelio barometrui... S/S/S/
4598 dienų
 
Nėra prekeivių
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea