Orai Vilnius

Kas kur kimba 2011-12-16

lydeka8

Sveiki, brangūs kolegos,

 

Toliau mus stebinanti žiema jokių palankių prognozių ateičiai nesuteikia, o ypač tiems, kurie laukia ledo... Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gerą: negalime žvejoti ant ledo, bet galime ir toliau mėgautis atvirojo vandens sezonu. Tik tiek, jog norint šiuo metu sugauti kažką padoresnio, reikia parodyti visas sukauptas žinias ir panaudoti niekam nerodytas gudrybes. Tad kur kas kimba?..

Noriu priminti, jog vėgelių žūklė jau baigėsi, leiskime joms pailsėti. Tik trumpai apžvelgsiu paskutinių dienų vėgelių žūklės rezultatus.

Paskutinius laimikius vyrai pagavo vietose, kur Gėgė įteka į Nemuną, bei tame pačiame Nemune ties Jurbarku. Laimikiai nebuvo itin įspūdingi, viena kita tik žuvis buvo virš kilogramo svorio. Pastebėtina tai, jog kai kurie žvejai vis dar gaudo vėgeles, tačiau teigia, jog žvejoja karšius. Nuo kada karšius gaudome ant varlių?.. Tad žvejai, saugokime žuvų išteklius, nesielkime patys blogai, ir stabdykime tuos, kurie taip daro.

P3

Šiaulių apskrities žvejai laimikiais pasigirti ypatingai negali. Jei kas ką ir pagauna, nelabai nori sakyti kur ir ant ko. Tačiau informacijos šiek tiek yra. Šušvėje, Vaitiekūnų tvankynyje (užtvakoje) kimba lydekos. Ne itin didelės, bet kimba. Pagrindinis masalas, kas labiausiai ir stebina, ryškiaspalviai guminukai. Labiausiai dirba geltoni, juoda nugara ir raudona uodega riperiai. Pasitaiko dienų, kai velke pagauna ir po keletą rekordinių egzempliorių, tačiau jau retai. Pikas buvo apie lapkričio vidurį.

 

Arimaičių ežeras kažkodėl rudeniop pasidarė labai įnoringas ir gadina daugeliui žvejų nervus. Plėšrūnės kimba, bet neužkimba. Ir tai labai retai. Pagrindinis masalas taip pat guminukas, ir taip pat geltonas su raudona uodega ir juoda nugara. Tačiau kitas kartais puikiai suveikiantis masalas – įvairių variacijų fosforinis guminukas. Jau keli metai šis masalas išgelbsti iš visiškos nevilties dienų. Taikioji žuvis tyli, snaudžia ir žvejų visai nevilioja.

Kėdainių apskrityje esančiame tvenkinyje (tikslios vietos iškvosti nepavyko, bet mano manymu, tai tvenkinys, esantis prie kelio važiuojant nuo Kėdainių link Šeduvos) žvejukai pagauna lydekų. Nedidelės, apie 1 kilogramą. Džigaujant, masalą pravedant labai lėtai, naudojant perlamutrinius guminukus.

P1

Kaišiadorių rajone, nedideliame ežerėlyje (žvejys taip pat neatskleidė nei tikslaus pavadinimo, nei kaip iki nusigauti) kimba lydekos. Ežeras gan negilus, tad žvejai spiningauja nuo kranto, naudoja voblerius, tvičingauja. Dirbanti spalva rausva, pilkai raudona. Lydekos pasyvios, masalą griebia tik pauzės metu, t.y tuo metu, kai po patraukimo surenkamas valas. Kibimai pagrinde po įvairias slėpiniais, metro-metro su puse gylyje.

 

Stintos vis dar kimba, tačiau nedidelės, ir neypatingai aktyvios. Sekmadienį vyrai prie senosios perkėlos gaudė, pagavo, tačiau ne per daugiausiai, ir kibo kažkur iki pirmos valandos nakties.

Kauno apskrityje populiariausi išlieka Nemunas ir Nevėžis. Vienas žvejys netgi tiksliai išdėstė kelią iki vietos, kur žvejoja:Skaičiuojant griežtai atstumą nuo stop ženklo ties Raudondvario tiltu per Nevežį, važiuojant Babtų keliu automobilių aikštelę pasiekiame už 3,8km. Pavažiavus keliu dar 700metrų atsiduriame atvirame lauke: iš kairės, ir priešais daktaro vilą iš dešinės.O nuvažiavęs nuo sankryžos išviso 4,9km po kaire puse matosi tiesiog nuo kelio kažkoks tai akmeninis paminklas. Pagauta aukšlių, kuojų, tačiau pagrindinio laimikio masę sudarė aukšlės. Gaudyta plūdine meškere naudojant stambias musės lervas. Žuvis laikėsi ir kibo apie vieną metrą nuo dugno. Oras buvo saulėtas.

Nemune kabinėjasi lydekos prie Siponiu ir Balbieriskio. Vangiai, bet kimba. Dirbantis masalas YO-ZURI 3D minow vobleris. Taip pat vadinamajame ,,kolchoze“ vyrai pagauna gan solidžių karšių, kai kurie siekia net porą kilogramų. Masalui naudoja uodo trūklio lervas, gaudo fyderiais.

Tiek Nemunas, tiek Nevėžis ir kitos upės vis dar šiek tiek patvinusios, vandens lygis nepastovus. Turbūt tai ir turi nemažos įtakos žuvų pasyvumui. Iš kitų žvejų išgirstos naujienos leidžia daryti išvadas, jog lydekos ir ešeriai aktyvesni mažesniuose tvenkiniuose, kur didžiausias gylis tesiekia apie kokius 3 metrus.

Tad tokia trumpa apžvalga. Tikiuosi orai nusistovės ir žuvys supras, kas vyksta.

Sėkmės nelinkėsiu, negalima. Tad nei galvos, nei uodegos, kolegos.

Paulius Banys

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea