Orai Vilnius

Žvejų mėgėjų dėmesiui

grazu45
Nuo 2011 m. gruodžio 31 dienos įsigaliojusios Mėgėjiškos žūklės įstatymo pataisos (Žin., 164-7796) supaprastins teisės žvejoti įsigijimo tvarką ir užtikrins, kad už leidimus žūklei sumokėtos lėšos bus naudojamos tik žuvų ištekliams gausinti ir apsaugoti.
Iki kovo 30 dienos leidimai žūklei bus išduodami pagal dabar galiojančią tvarką ir kainomis, t.y. leidimas žvejoti išnuomotame vandens telkinyje negali kainuoti daugiau  kaip 6 Lt per mėnesį arba daugiau kaip 22 Ltper metus, išskyrus vandens telkinius, kuriuose yra organizuota licencinė žūklė (tokiuose telkiniuose licencijų kainas nustato  žūklės plotų naudotojas). Iki š. m. kovo 30 dienos išduoti leidimai ir licencijos žūklei suteiks teisę žvejoti iki jų nustatyto termino, bet ne ilgiau kaip iki 2013 m. kovo 30  dienos.
Nuo šių metų kovo 30 dienos leidimus žvejoti bus galima įsigyti internetu – naudojantis Aplinkosaugos leidimų informacine sistema (ALIS) (http://alis.am.lt/). Šioje  sistemoje bus sukaupta informacija apie kiekvieną vandens telkinį ir žūklės leidimų kainas jame. Leidimus žvejoti neišnuomotuose valstybiniuose vandens telkiniuose  bus galima įsigyti tik elektroniniu būdu – naudojantis internetine Aplinkosaugos leidimų informacine sistema. Leidimą elektroniniu būdu galės įsigyti bet kuris elektronine  bankininkyste besinaudojantis asmuo. Neturintieji galimybių patys leidimą nusipirkti elektroniniu būdu galės jį įsigyti iš tokias paslaugas teiksiančių žūklės parduotuvių ar  kitų leidimų žūklei platintojų. Ateityje žvejai mėgėjai leidimus galės įsigyti ir SMS žinute. Taigi popierinių leidimų žvejybai neišnuomotuose valstybiniuose vandens  telkiniuose nebeliks.
Nuo kovo 30 d. pasikeis ne tik leidimų žūklei išdavimo tvarka, bet ir jų kainos. Žvejai mėgėjai už metinį leidimą žūklei neišnuomotuose valstybiniuose vandens telkiniuose  mokės 50 Lt, mėnesinį – 20 Lt, dviejų parų –5 Lt. Tačiau šis leidimas nesuteiks teisės žvejoti išnuomotuose valstybiniuose ir privačiuose vandens telkiniuose. Nemokamai turės teisę žvejoti vaikai iki 16 metų, vyresni nei 62 metų asmenys  ir neįgalieji.
Leidimą žvejoti išnuomotuose telkiniuose bus galima nusipirkti dvejopai – arba elektroniniu būdu, arba įsigyti popierinį tiesiogiai iš žūklės ploto naudotojo. Žūklės ploto  naudotojai galės nustatyti žūklės leidimų kainas, tačiau jie negalės kainuoti daugiau kaip 50 Lt metams, 20 Lt mėnesiui arba 5 Lt dviem paroms (savaitgaliui). Nemokamai  vejoti galės vaikai iki 16 metų, vyresni nei 62 metų asmenys ir neįgalieji. Žūklės ploto naudotojai galės nustatyti nemokamą žvejybos teisę ir kitiems  asmenims, pavyzdžiui, vietos gyventojams. Privačiuose vandens telkiniuose leidimų žūklei kainas ir lengvatas nustatys jų savininkai.
Patikslintas Mėgėjiškos žūklės įstatymas numato ir didžiausias kainas už teisę žvejoti intensyviai veisiamas žuvis. Ligi šiol licencijų kainas galėjo nustatyti patys žūklės  ploto naudotojai. Pagal naujas įstatymo nuostatas žūklės ploto naudotojai, vandens telkinyje įveisę didelius kiekius žuvų ir organizavę limituotą žvejybą, už vienos paros  žūklę tokiame telkinyje galės imti ne daugiau kaip 50 litų.
Lašišas, šlakius ir kitas limituojamas žuvis bus galima žvejoti sumokėjus tą patį, kaip ir iki šiol mokestį – 10 Ltuž dieną, 30 Lt už savaitę ar 50 Lt už mėnesį. Vaikai iki 16  metų, vyresni nei 62 metų asmenys ir neįgalieji turės nemokamą ir limituotos žvejybos teisę, tačiau jiems gali būti nustatytos kitokios žvejybos sąlygos (pvz., tik  nelimituojamų žuvų žvejyba, žvejyba sugaunant ir paleidžiant ir pan.).
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea