Orai Vilnius

Žvejok žurnalo 2012 Nr.5 anonsas

Zvejok_05-01.maza

Rugpjūčio mėnesio žurnale „ŽvejOK“ skaitykite:

 

4 p. „Mūšis dėl Lietuvos upių: intriga tęsiasi“. Ar bus nuomojamos Lietuvos upės? Su kokiais kompromisais sutiktų mūsų Prezidentė, kiek už mūsų upės nuomą siūlo prancūzai ir kiek moka mūsiškiai?

6 p. Tytuvėnų ežerai garsėja savo išskirtiniais lynais ir juos gaudyti mokančiais meškeriotojais. Pastaruosius prakalbinti yra labai sunku, tačiau žurnalo darbuotojams pavyko. Kaip gaudyti lynus palyginti dideliame gylyje atvirame ežero plote, kokia taktika veiksmingiausia ir kokios gudrybės padeda pagauti tada, kai nepagauna dauguma, straipsnyje „30 metų su lynais“.

14 p. Lydekų nuotaikas atspėti labai sunku – čia jos gerai kimba, čia ne. Jos beveik nenuspėjamos, tačiau prie bet kokio lydekų nusiteikimo galima prisitaikyti ir pagauti. Tik kaip? Apie tai ir kalbama Daliaus Rakučio straipsnyje „Ežerų lydekų nuotaikos: koks tavo planas“. Šiame numeryje – pirmoji rašinio dalis.

22 p. Dauguma žmonių tikslingai gaudo ešerius mikromasalais, bet straipsnio autorius Gediminas Šiaučiuvienas pasiruošęs mesti iššūkį kiekvienam, gaudydamas ešerius Aukštaitijos ežeruose tik dideliais 7–11 cm masalais. Apie tai straipsnyje „Didžiųjų ežerų žūklė ir tvičingas“.

26 p. Minija garsėja savo šapalais, tačiau ne kiekvienas, žvejojantis šioje Vakarų Lietuvos upėje, gali pasigirti reguliariai pagaudantis stambių plačiasprandžių. Jaunas vaikinukas Feliksas Žemgulys, gyvenantis ant šios upės kranto, pasiryžęs pasidalyti savo patirtimi straipsnyje „Pievų muzikantai ir Minijos šapalai“.

32 p. Ar realu per 50 valandų sugauti 2,5 tonos žuvies ir ne bet kokios, o didesnių nei 4 kg laukinių karpių? Sakote, įmanoma, bet tik kokioje Rumunijoje ar Vengrijoje. Klystate – viską galima pasiekti ir mūsų Lietuvoje. Apie tai žinomo karpių gaudytojo Raimondo Jablonsko rašinys „Individualios varžybos – Romados taurė 2012“.

36 p. Moterys ir spiningas. Iššūkis, vertas kiekvieno vyro. Ypač, kai veiksmas vyksta Švedijoje, o gaudoma ne šiaip kas, o tikrai galingi sterkai, ešeriai ir lydekos. Vis tai straipsnyje „Apie Švedijos ežerus su moterišku subtilumu“.

40 p. Ar gali žvejybos parduotuvė būti kitokia? Kas parduotuvėje vertingiau – suteikiamos žinios ar prekės? Ar gali ateiti į parduotuvę žvejai ne pirkti, o pažiūrėti filmų ir pasidalyti įspūdžiais? Pasirodo – gali. Apie tai rašinys „Kitokia parduotuvė“.

44 p. Saulėtoji Ispanija, vandenyno krantas, saulėje besikepinančios pusnuogės senjoritos ir tavo spiningą lankstanti bemaž centnerį sverianti raja. Tik nesakykit, kad apie tai nesvajojate. O dabar galite ir pavydėti, ypač kai paskaitysite straipsnį „Ispaniška dvikova“.

50 p. Visa tiesa apie automobilio vertės karpį straipsnyje „Kur tu, karpi“?

54 p. Kaip išsikepti blyną... žuvims. Juk tai taip parasta. Ypač, kai pamatai visą procesą savo akimis.

Zvejok_05-01

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea