Orai Vilnius
Reklaminis skydelis

Suktuvas jaukų maišymui

400x300mixing titoIš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti juokinga - suktuvu maišyti jaukus. Tačiau, paplušėjus pusvalandį maišant jaukus gaudymui upėje  su moliu ir žvyru, mintis apie suktuvo naudojimą nebeatrodo tokia  juokinga. O jei šalia žvejys su geru suktuvu per tris minutes sumaišo jaukus, viskas atrodo labai rimta ir pats supranti, kad ir tau  reikia suktuvo.

Maišyti jaukus suktuvu mūsuose pradėta ne taip seniai ir jais naudojasi ne tik žvejai- sportininkai, bet ir mėgėjai.

Naudodami suktuvą, mes sutaupome ir jėgų ir laiko.Tai ypač pasireiškia maišant didelius jaukų kiekius. Suktuvo maišymo vainikėlis ne tik susmulkina drėgnus jauko gumuliukus , bet ir padeda jaukui prisisotinti oro. Kartais net nėra reikalo persijoti jauką sietu, kurio akutės dydis yra 4 mm. Jeigu  jums reikalinga dar smulkesnė jauko frakcija, galima ir persijoti jauką, blogiau nuo to tikrai nebus.

Suktuvas  turi 2 trūkumus:

-   Suktuvo svoris ir gabaritai ( su vienu arba dviem akumuliatoriais).

-   Suktuvo kaina. Kuo suktuvas galingesnis- tuo jis brangesnis.

Plūdininkams  būtinas galingas suktuvas. Kai jauko kiekis  20 ltr. ir yra papildomi ingridijentai: molis , gruntas ir žvyras, yra būtina turėti galingą suktuvą. Fideristams maišomo jauko kiekis yra mažesnis, todėl jie  gali naudoti pigesnius, „biudžetinius“ suktuvus.

Pakalbėkime apie charakteristikas. Viena iš jų- suktuvo sukimo momentas. Fideristui pageidautinas sukimo momentas ne mažesnis už 30MN, o plūdininkui- ne mažesnis už 60 MN.  18 V įtampa užtikrina ilgalaikį darbą esant dideliems apkrovimams. Pageidautina ,kad suktuvo akumuliatoriaus talpa būtų nemažesnė už 2,5 Ah.

 

Maisytuvas tito

Kalbant apie suktuvo gamintojus, geriau rinktis žinomus gamintojus. Aš naudoju  suktuvą  Makita 6347D , kurio sukimo momentas 80MH. ( pirkau už 250 USD). Tai tikras žvėris! Maišo viską, ką supilsi kibiran.

Kalbant apie maišymo vainikėlį reikėtų pažymėti, kad geriau naudoti vainikėlį su plokščia apatine dalimi. Tai užtikrintų jauko maišymą kibiro dugne ir jo kraštuose. Konstrukcija vainikėlio turėtų būti patikima ( tinkamas vielos storis ir patikimi suvirinimo taškai). Man labiau patinka kūgio formos vainikėliai, negu cilindro formos. Reikia pabrėžti. Kad firminiai maišymo vainikėliai pasižymi ilgaamžiškumu ir geru maišymu, negu tie, kuriuos gaminame patys.

Autorius:   Алексей Воличенко

www.traper.by

Клуб ''Fideris'' благодарит Алексея Воличенко за разрешение разместить у себя эту статью .

Straipsnis paruoštas pagal: fideris.lt

 

 

Reklaminis skydelis
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea