Orai Vilnius
Reklaminis skydelis

Kabliukai fideriui

kabliukai

Taip jau susiklostė, kad pirmiausia teko pažinti Owner kabliukus.Tuo metu,kai pažinau anglišką dugninę,mano lankomose žūklės parduotuvėse asortimente dominavo Owner kabliukai, prieinami pagal kainą ir kokybiški.
Be abejo, iš pradžių tai įtakojo  pardavėjų rekomendacijos. Paskui, atsiradus patyrimui, iš daugelio Owner kabliukų atsirinkau tinkamus gaudant fideriu atskiras žuvų grupes.

Plona kabliuko viela, ilgas kotelis, miniatiūrinis ir aštrus geluonis labai tinka gaudant delikačiais masalais: pirmiausia- uodo trūklio lervomis. Kuojos būdas ne čiulpti masalą, o griebti,plėšti ar net iš karto praryti.

Gaudant fideriu kuojas, kabliukas turi būti mažas, kad uždėtos 1-2 uodo trūklio lervos skęstant ar gulint ant dugno atrodytų tikroviškai, gyvai. Jei kabliukas parinktas teisingai, kuoja godžiai prarys masalą. Jei parinktas neteisingai, kuoja išspjaus masalą, vos tik palies jį. Yra patikrinta, kad šių kabliukų kuojos nebijo, nepastebi mažo ir aštraus geluonies  ir masalą prarija giliai. Jei kalba eina apie 500- 700 g. kuojas, tai galima naudoti didesnius šios serijos kabliukus.

Owner Akita Sode 50001

kabliukai1

Tai mano mėgstamiausi kabliukai gaudant kuojas ir šapalus skaidriame vandenyje ir mažame gylyje. Jų unikalumas, pasak gamintojų, yra mėlyna spalva, dėka kurios žuvys nepastebi kabliuko. Šie kabliukai pagaminti ne tik iš plonos, bet ir tvirtos vielos, kas užtikrina patikimumą gaudant tokias stiprias žuvis kaip šapalai. Ant  šių kabliukų kabinami uodo trūklio ir musės lervos.

Owner Just-Kisu 53100

kabliukai2

Tai naujas Owner modelis. Jame sudėtos klasikinės proporcijos: pailgintas kotelis, smailaus kampo užlenkimas, miniatiūrinė užkarpėlė, aštrus geluonis (Super Needle Point). Šios serijos kabliukus naudoju gaudant nedidelius ir aktyvius puskaršius, kurie nepasižymi ypatingu atsargumu. Ieškodami maisto,jie metras po metro rausia dugną. Tai įvertinus, kabliukai negali būti „gremėzdiški“ t.y. jie turi  lengvai ir savaime pakliūti žuviai į burną ir momentaliai užsikabinti. Šių kabliukų specialus išlinkimas užtikrina greitą įsiskverbimą į žuvies lūpą. Dėl geluonies aštrumo taip pat nereikia pergyventi, jo užteks ne vienai dešimčiai puskaršių. Geriausias masalas šiems kabliukams – musės lerva. Jei po užsikabinimo už dugne esančių kliūčių kabliukas atsilenks, jo formą galima atstatyti pirštais ar spec. įrankiu. Šie kabliukai yra labai populiarūs tarp Rusijos sportininkų- fideristų.

Owner Iseama 50046

kabliukai3

Pagal savo formą tai kompaktiški, aštrūs, geltoni kabliukai, pritaikyti baltos žuvies gaudymui fideriu, naudojant masalą duonos plutelę ar minkštimą. Daugelis mūsų fideristų ignoruoja duoną kaip masalą dėl to, kad jis dažnai nukrenta nuo kabliuko užmetimo metu. Kad to neįvyktų, reikia teisingai parinkti kabliuką ir duonos rūšį. Dėl kabliuko jau viskas aišku,o duoną aš renkuosi baltą, pjaustytą, naudojamą paruošti sendvičius. Prieš tai riekę reikia palaikyti ore,kad ji apdžiūtų ir įgautų reikiamą konsistenciją. Kuoja, karšis, karpis negali atsispirti šiam masalui, o kabliukas užtikrins patikimą pakirtimą ir žuvies ištraukimą.

Owner Cut Chinu 50328

kabliukai4

Tie, kas gaudo karpius, naudodami konservuotus kukurūzus, tikrai įvertins šiuos kabliukus. Kabliuko geluonis šiek tiek užlenktas į vidų, kas palengvina žuvies pakirtimą nestipriai pakertant. Kabliuko geluonis užgaląstas ypatingu „Cutting Point“ būdu. Trys aštrios briaunos (pagal samurajų kardo efektą) užtikrina lengvą kabliuko geluonies įsiskverbimą į žuvies kūną. Ant kabliukų Cut Chinu pakuotės yra speciali atžyma „Naudoti atsargiai“.Šie „japoniukai“ apart skalpelio aštrumo pasižymi ir stiprumu. Man ne kartą yra tekę su šiais kabliukais įveikti 7 kg. svorio laukinius karpius.

Owner Hayate 53102

kabliukai5

Tai mano mėgstami karosiniai kabliukai, turintys lengvai rausvą padengimą. Gal būt kūrėjai norėjo priartinti kabliukus prie gyvų raudonų masalų- sliekų, o gal išskirti juos iš kitų kabliukų. Forma šių kabliukų tradicinė: apvalus užlenkimas, patrumpintas kotelis, į vidų užlenktas geluonis. Šių kabliukų privalumas- užpresuota užkarpėlė (Press Barb) . Yra pastebėta, jog naudojant šiuos kabliukus, nebūna atsikabinimų. Dar daugiau- be ekstraktoriaus išimti kabliuką iš žuvies- problema. Dažniausias masalas šiems kabliukams yra sliekas ir musės lerva.

Owner Ryusen – BH 59330

kabliukai7

Tai raudoni, originalios formos kabliukai, apvalaus išlinkimo, su išlenktu koteliu ir dviem užkarpėlėm. Šiais kabliukais labai patogu fideriu gaudyti ešerius. Atvirai šnekant, aš juos retai naudoju, nebent tada, kai kitos žuvys, apart ežerių, nekimba. Masalas šiems kabliukams- kuokštas sliekų ar musės lervų.

Owner Iseama With Eye C-5

kabliukai8

Šios serijos kabliukai naudojami gaudant stiprias ir galingas žuvis: sazanus, karpius, amūrus, stambius linus ir trofėjinius karšius. Jie gerai laiko „tūrinius“ masalus (tam tikrų geldelių mėsą, sliekus). Labai aštrus  į vidų užlenktas geluonis, viela padengta juoda antikorozine danga leidžia naudoti kabliukus ilgą laiką. Tai mano mėgstamiausi karšiniai kabliukai gaudant masalu- „buterbrodu“, t.y. uodo trūklio lerva su musės lerva.

Owner Spring CCN With Eye 53125

kabliukai9

Dėka mini spyruoklės, pritvirtintos ant kotelio, šie kabliukai patikimai ir tvirtai išlaiko masalus, pagamintus iš įvairios tešlos, košės ar fiderinės pastos.

Savo arsenale naudoju įtaisą- retriverį (japonų firmos C&F DESIGN) , kurio pagalba labai nesunkiai keičiu pavadėlius  su kabliukais.

kabliukai10

Rimantas Praninskas

Paruošta pagal fideris.lt .Reklaminis skydelis
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea