Orai Vilnius
Reklaminis skydelis

Bus draudžiama žvejoti ant pavojingo ledo

2013-04-12 aplinkos ministro Valentino Mazuronio patikslintos Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės draudžia žvejoti vandens telkiniuose ant pavojų keliančio ledo.

senvage1

„Šis draudimas leis išgelbėti ne vieną gyvybę, nes šiuo metu ledas itin pavojingas. Taip pat leis sutaupyti daug mokesčių mokėtojų pinigų, kuriuos tenka išleisti gelbstint įlūžusius žvejus, kurie nepaiso perspėjimų, rizikuoja ir užtraukia bėdų ne tik sau, bet ir artimiesiems, visuomenei“, – sako ministras.

Aplinkos ministerija dar pačioje kovo pradžioje įspėjo žvejus apie ant ledo tykančius pavojus ir ragino būti labai atsargius. Deja, ne visi paisė šio įspėjimo. Neatsakingas kai kurių žvejų mėgėjų elgesys brangiai kainavo mums visiems. Jau nekalbant apie beprasmiškai prarastas gyvybes.

Kaip parodė patirtis, pasiteisino, nepaisant skeptikų, šiemet pirmą kartą aplinkos ministro nustatyta prievolė, kad žvejojantieji ant ledo turėtų smaigus. Jie padėjo išsigelbėti ne vienam žvejui.

Draudimas žvejoti vandens telkiniuose ant pavojų keliančio ledo įsigalios artimiausiu metu, kai tik „Valstybės žiniose“ bus paskelbtos patikslintos Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės. Tokio draudimo terminas bus nustatomas kasmet, atsižvelgiant į meteorologines sąlygas. Nepaisantiems taisyklių reikalavimų gresia administracinė atsakomybė.

Aplinkosaugininkai primygtinai ragina poledinės žūklės mėgėjus ateinantį savaitgalį nebelipti ant ledo, atsisveikinti su žiema ir palaukti kitų metų sezono. Nors iš pažiūros ledo danga gali būti dar stora, tačiau ji korėta, aižėja, joje nuolat susidaro plyšių, kanalų, properšų, todėl nelaimės tikimybė labai didelė.

Aplinkos ministerijos informacija, tel.8~706 63660

2013-04-12

Reklaminis skydelis
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea