Orai Vilnius

Nerami naktis Ūsių ežere

brakonieriai59

Ilgametę darbo patirtį turintys Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai tokio vienu metu neteisėtai sugauto lydekų kiekio neprisimena...

 

2012 m. balandžio 23 d. vakarą, nuvykę prie Ūsių ežero, esančio Ignalinos rajone, aplinkosaugininkai darbo turėjo iki ryto. Apie 21 valandą buvo sulaikyti kaimyninio Švenčionių rajono Senosios Pašaminės kaimo gyventojai P. Ž. ir E. L.  Šie piliečiai neteisėtai buvo pastatę net 15 statomų tinklų, kurių bendras ilgis apie 1350 m. Laimikis irgi įspūdingas. Suskaičiavus neteisėtai sugautas žuvis, nustatyta, kad tinkluose buvo įkliuvusios 89 lydekos, 19 karšių, 31 kuoja ir 19 ešerių. Gamtai padaryta žala yra 10422,02 Lt. Pažeidėjai dar bandė naiviai aiškinti pareigūnams, kad tinklus užkabino atsitiktinai, trise spiningaudami vienu spiningu iš dvivietės guminės valties – ir taip 15 kartų. Tačiau pareigūnų užfiksuotas minėtų piliečių ,,spiningavimas“, atsivežtos 3 plastikinės dėžės ir įtaisas tinklams ieškoti liudijo visai ką kita. Jiems teks atlyginti gamtai padarytą žalą, bus skirtos administracinės baudos su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.

 

Kol vieni pareigūnai formino minėtą pažeidimą, kiti iš to paties ežero ištekančiame upelyje fiksavo jau kitą. Kaip vėliau paaiškėjo, Linkmenų seniūnijos gyventojas A. J., atvykęs automobiliu prie upelio žiočių, nusprendė nelegaliai pastatyti ungurinę gaudyklę. Pradėjęs bristi upeliu, buvo nemaloniai
brakonieriai59.1
nustebintas, kadangi upelyje apie 50 m atstumu viena nuo kitos dvi ungurinės gaudyklės jau buvo pastatytos. Nuimti gaudykles ir pastatyti savo nedrįso, kadangi ir brakonierių tarpe galioja griežti įstatymai. Teko savo gaudyklę slėpti miške ir nešinam tik metaliniais smaigais grįžti prie automobilio. Čia dar kartą buvo nemaloniai nustebintas, kai jį sulaikė aplinkosaugininkai. Kadangi minėtas pilietis žvejybos nevykdė, jam administracine tvarka teks atsakyti tik už neteisėtą žvejybos įrankių laikymą.

 

Pastatytų ungurinių gaudyklių savininkų pareigūnams teko palaukti ilgiau. Tik apie 2 valandą į miško keliuką įsuko automobilis. Juo atvyko du asmenys. Vienas įbridęs į upelį tik apžiūrėjo gaudyklę, bet jos nelietė. Sėdę atgal į automobilį, išvažiavo. Tokia pažeidėjų gudravimo taktika:  jei aplinkosaugininkai gerai neįsitikinę ir sulaikytų – įkalčių jokių. Tačiau aplinkosaugininkai termovizoriaus pagalba ir tamsią naktį atidžiai stebėjo pažeidėjų veiksmus, automobiliui leido išvažiuoti. Nepraėjo ir pusvalandis, kai pažeidėjai vėl sugrįžo. Dabar jau drąsiai nuėmė gaudyklę su laimikiu ir įdėjo į automobilio bagažinę. To užteko, kad Linkmenų seniūnijos gyventojai V. J. ir M. B. su visais įkalčiais būtų sulaikyti. Nustatyta, kad jie buvo neteisėtai sugavę 2 ungurius, 1 lydeką, 2 lynus, 14 kuojų ir 5 ešerius. Šiems piliečiams surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolai, bus skirtos administracinės baudos, o už neteisėtai sugautas žuvis teks atlyginti gamtai padarytą žalą.

Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas

 

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea