Orai Vilnius

Nustatyti pažeidėjai padarę gamtai 7653 litų žalą

brakonieriai54

Šiais metais pavasaris nelepina šiluma, tačiau gamta bunda. Vandens lygis upėse ir ežeruose gana žemas, todėl lydekos ieškoti nerštaviečių patraukė į kanalus, griovius ir mažus upelius. Tokia šių žuvų koncentracija palanki brakonieriams, o jų  tikrai daug. Laimė, kad jaučiamas ir eilinių piliečių sąmoningumo augimas, kai pastebėję daromus pažeidimus nelieka abejingi ir telefono skambučiais apie tai informuoja aplinkos apsaugos pareigūnus. Praėjusį savaitgalį Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų telefonai netilo...

Ignalinos rajone Dumblio ežere buvo sulaikyti piliečiai  D. P. ir R. J.,  kurie dviem venteriais buvo sugavę 29 lydekas. Maža to, margašonių dar bandė nudurti ir žeberklu. Paskaičiuota, kad gamtai padaryta žala sudaro 3065,30 Lt. kurią pažeidėjai privalės atlyginti. Bus skirtos ir administracinės baudos. Tą pačią dieną iš Svirkų ežero ištekančio upelio ištakose 7 statomais  tinklais ir 3 venteriais neteisėtai žvejojo Didžiasalio miestelio gyventojas V. G. Dalį laimiko gabenti patikėjo to pačio miestelio gyventojui R. Č., kuris prie upelio atvyko važnyčiodamas arklį. Žuvis, 4 lydekas, 4 karšius, 1 salatį ir 1 šapalą vežime paslėpė po šiaudais, tačiau pareigūnų pergudrauti nepavyko. Kadangi lydekas žvejoti draudžiama iki balandžio 20 dienos, važnyčiotojui surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas už uždraustu metu sužvejotų šviežių žuvų vežimą. Tokia atsakomybė numatyta LR ATPK 877 str. 2 dalyje. Pagal šiame straipsnyje numatytą sankciją bus skirta piniginė bauda nuo 300 iki 1000 Lt. Pavyko surasti ir likusią laimikio dalį bei įrankius. Iš viso V. G. neteisėtai buvo sugavęs 14 lydekų, 14 karšių, 2 starkius, 2 šapalus ir 1 salatį. Jam irgi administracinės atsakomybės išvengti nepavyks, o už neteisėtai sugautas žuvis teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri tikrai nemaža – 2473,38 Lt.

Gilūtos upelį užtvėrę eglišakėmis, o į paliktą protaką pastatę venterį, žuvies užsimanė pagauti Gilūtų k. gyventojai Z. Š. ir G. S. Jų laimei nespėjo. Tačiau administracinės atsakomybės išvengti nepavyks.

Balandžio 1 d. į Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus pagalbos kreipėsi Molėtų agentūros neetatinis aplinkos apsaugos inspektorius. Budėdamas su kolegomis prie Durių ežero pastebėjo du piliečius, kurie nešėsi maišelį su nudurtomis lydekomis. Pažeidėjai laimikį ir žeberklą prieš sulaikymą suspėjo išmesti.  Į sulaikymo vietą susirinkę keletas neblaivių Bajorų kaimo gyventojų chuliganiškais veiksmais trukdė aiškintis pažeidimo padarymo aplinkybes, įžeidinėjo ir necenzūriškais žodžiais keikė aplinkosaugininkus. Atvykę GGAI pareigūnai įsisiautėjusius piliečius sutramdė. Neblaivų pilietį A. B., kuris elgėsi agresyviausiai, policijos pareigūnai uždarė į Molėtų rajono PK areštinę. Reikia pažymėti, kad pastarasis gerai pažįstamas aplinkosaugininkams, nes du kartus buvo sulaikytas žeberklu badant lydekas, matyt todėl aršiausiai gynė savo sėbrus. Šiam piliečiui sekančią dieną už nedidelį chuliganizmą pagal LR ATPK 174 str. Molėtų PK pareigūnai skyrė 200 Lt. administracinę baudą. Piliečiui V. L., kuris žeberklu buvo nudūręs 20 lydekų, surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas ir paskaičiuota gamtai padaryta žala. Šiam pažeidėjui teks susimokėti skirtą administracinę baudą ir atlyginti  2114 Lt. žalą.

brakonieriai54

brakonieriai54.1

brakonieriai54.2

brakonieriai54.3

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea