Orai Vilnius
Reklaminis skydelis

Lydekų nerštui artėjant

lydeka21

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus, surengusius kovo 15 dieną reidą, siekiant apsaugoti žuvų išteklius, nustebino pažeidėjų įžūlumas.

Minėto reido metu nuvykus į Joniškio rajoną prie Skaisgirio karjerų, vienas iš žvejų nurodė galimą brakonieriavimo atvejį. Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams artėjant prie nurodyto piliečio, šis šoko prie ekečių, kuriose buvo šakotinės ir ėmė jas skandinti. Sulaikytas pilietis V.G. neigė savo kaltę. Aiškinantis aplinkybes buvo ištrauktos šakotinės, skirtos lydekų žūklei. Prispaustas įrodymų minėtas pilietis prisipažino gaudęs lydekas.

Tikrinant Žagarės karjerus, buvo pastebėtos pastatytos vėliavėlės, kurių gausa margino minėtą karjerą, pažeidėjų greta nebuvo matyti, jie laukdami lydekų slėpėsi šalia esančiame pušyne. Pareigūnai nusprendė surengti pasalą. Ilgai netrukus iššovė keletas vėliavėlių, kurios ir paskatino pažeidėjus lįsti iš slėptuvės. Pareigūnai to ir telaukė. Tikrinant iššautas vėliavėles buvo sulaikyti du piliečiai A.M. ir A.B., minėtiems piliečiams pasisekė, nes lydekų jie taip ir nesugavo.

Tuo pat metu gautas skambutis, kad Joniškio rajone, Drąsutaičių tvenkinyje yra pristatytą skritulių masalui naudojant žuveles. Nuvykus prie minėto tvenkinio, pareigūnus nustebino pažeidėjų įžūlumas. Žemiau Drąsutaičių tvenkinio tekančiame upelyje valties pagalba buvo pastatyta dešimt skritulių. Pažeidimą padariusių asmenų nebuvo matyti, todėl buvo nuspręsta jų palaukti. Praėjus mažiau nei valandai buvo pastebėtas automobilis su priekaba, kurioje buvo įdėta valtis. Kiek palaukus pilietis O.S. ėmė tikrinti minėtus įrankius, tuo metu buvo ir sulaikytas.

Visiems minėtiems pažeidėjams surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai, bus skirtos baudos nuo 200 iki 700 Lt, tai pat konfiskuoti pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės. Pažeidėjams pasisekė, nes nei vienas dar nebuvo sugavęs lydekų.

Primename, kad už neteisėtai sugautą lydeką, teks atlyginti žalą žuvų ištekliams 105,7 Lt.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija prašo visų piliečių saugoti nerštui besiruošiančias lydekas.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas

Gyvosios gamtos inspekcijos informacija, tel. (8 41)  596 421

 

 

Reklaminis skydelis
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea