Orai Vilnius

Darganoti orai – ne kliūtis brakonieriams

tinklasDarganotas oras, vėjo gūsiai, pirmas iškritęs sniegas netrukdo brakonieriams “darbuotis” prie upių bei ežerų. Kol vandens telkinių paviršiaus nesukaustė pirmasis ledas, brakonieriai neteisėtai žūklei dažniausiai naudoja tinklinius įrankius. Paprastai pažeidėjai stengiasi prisidengti nakties tamsa, nes jų manymu taip yra lengviau likti nepastebėtiems, tačiau yra ir tokių, kurie nebijo veikti ir dieną.
Šių metų gruodžio 8 dieną 17 valandą Vilniaus rajone ties Butvydžių kaimu Neries upėje Vilniaus RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sulaikė du Vilniaus rajono gyventojus P. B. ir K. B., kurie dviem uždraustais žvejybos įrankiais – statomais tinklais, sugavo 14 kuojų. Pažeidėjams gresia administracinės baudos nuo 200 Lt iki 700 Lt kartu su tinklinio įrankio konfiskavimu. Už gamtai padarytą žalą jie taip pat privalės sumokėti 56,73 Lt.
Gruodžio 12 dieną Navos ežere sulaikyti Trakų rajono gyventojai E. M. ir A., kurie per pastaruosius 2 metus aplinkosaugininkams įkliūva jau 3 kartą. Už trimis tinklais sugautas 3 lydekas, 16 kuojų, 2 raudes ir 1 plakį E. M. ir A. D. turės atlyginti 380,89 Lt žuvų ištekliams padarytą žalą.

Dar du Vilniaus rajono gyventojai S. B. ir V. L. gruodžio 13 dieną 10 valandą ryto pagauti brakonieriaujant Asvejos ežere. Nors iš 4 perrinktų tinklų sugautos buvo vos 4 žuvys (3 karšiai ir 1 ešerys), už jas pažeidėjams teks sumokėti 125,61 Lt žuvų ištekliams padarytą žalą, administracines baudas bei atsisveikinti su tinklais.
Visiems brakonieriams pagal administracinių teisės pažeidimų kodeksą bus skirtos administracinės baudos nuo 200 Lt iki 700 Lt bei nelegalioje žvejyboje panaudotų įrankių ir priemonių konfiskavimas.
Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea