Orai Vilnius

Reido Vilniaus regione rezultatai

brakonieriai41

2011 m. gruodžio 10 d. Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus įsakymą, rotacijos principu dirbo Vilniaus regione. Reido tikslas buvo patikrinti, kaip naudojami gyvosios gamtos  ištekliai.

 

Šalčininkų rajone patikrintas Eišiškių medžiotojų būrelis, kuris vykdė medžioklę varant. Reikia pažymėti, kad medžioklė buvo vykdoma griežtai laikantis Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių reikalavimų. Medžioklės dokumentai pildomi tvarkingai, visi medžiotojai, dalyvavę medžioklėje, laiku pateikę duomenis medžiotojų sąvadui, išlaikę saugaus elgesio medžioklėje egzaminus. Pradėjus tikrinti medžiotojų blaivumą, medžioklės vadovas pareigūnams parodė net alkotesterį, kuriuo pats tikrina, ar medžiotojai nevartoja medžioklės metu alkoholio, todėl klausimų dėl medžiotojų blaivumo reido dalyviams nekilo.

Grįžtant pareigūnai nutarė užsukti prie Šalčininkų rajone esančio Papio ežero. Šis ežeras, pasak vietinių gyventojų, labai mėgstamas žvejų mėgėjų. Vasaros metu čia kiekvieną dieną atvyksta po keliasdešimt automobilių iš Vilniaus ir kitų rajonų. Ežeras žuvingas, pro jį prateka Vokės upė. Įvertinę situaciją pareigūnai nutarė palaukti sutemos. Laukti teko neilgai, vos pritemus aplinkosaugininkai ežere pastebėjo valtį, o joje du piliečius. Pakrantėje vaikščiojo dar vienas asmuo su šunimi. Darėsi aišku, kad vyksta neteisėta žvejyba. Kadangi ežeras labai užpelkėjęs, priėjimo prie jo bet kur nėra, į ežerą galima patekti tik per keletą po keliasdešimt metrų padarytų priėjimų. Tuo pareigūnai ir pasinaudojo, nors buvo ir nustebinti, kai viduryje tokio liepto rado užrakintus metalinius vartus, o kad iš vis negalėtum patekti prie atviro vandens, į abi puses nendryne prirazgytos spygliuotos vielos užtvaras. Nepadėjo brakonieriams nei sargas su šunimi, nei vartai, nei spygliuota viela. Pažeidėjai buvo sulaikyti su įspūdingu laimikiu. Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad vilnietis R. S. ir šio rajono gyventojas E. R. keturiais statomais tinklais neteisėtai buvo sugavę 5 lydekas ir 638 karosus, tuo padarydami 3091,68 Lt. žalą gamtai, kurią privalės atlyginti. Be to jiems dar bus skirtos ir administracinės baudos.

Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas

brakonieriai41.1

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea