Orai Vilnius

Brakonierių nesulaiko nei draudimai, nei prasti orai

brakonieriai40
Nors Nemuno deltos regioniniame parke esančiame Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje draudžiama bet kokia žvejyba, brakonierių tai nesulaiko. Todėl Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Šilutės Gyvosios gamtos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai visus metus akylai stebi Krokų lankos ežerą.
Pažeidėjai paprastai stengiasi prisidengti nakties tamsa. Jie nepaiso ir prasto oro. Matyt, tikisi, kad dėl ledinės žvarbos ar stiprių vėjų aplinkosaugininkai nerengs reido. Tačiau, pasak Klaipėdos RAAD‘o direktoriaus Andriaus Kairio, brakonieriai apsirinka. Aplinkosaugos pareigūnai reidus rengia ir labai atšiauriomis oro sąlygomis.
Antai praėjusį ketvirtadienį, kai vėjo gūsiai siekė iki 22 m/s, o Krokų lankos ežere kilo aukštesnės nei metro bangos, aplinkosaugininkai pastebėjo netoli ežero važinėjantį automobilį. Jame sėdėjo jau ne kartą už brakonieriavimą bausti vyrai. Šilutės Gyvosios gamtos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnams tai sukėlė įtarimų ir jie surengė pasalą.
Vėlų vakarą prie ežero be įjungtų žibintų atvažiavo automobilis. Aplinkosaugininkai ir pakrantę, ir ežerą ėmė stebėti neseniai įsigytu termovizoriumi. Ežere jie pamatė guminę valtį su elektriniu varikliu ir joje sėdinčius du žmones. Šie pradėjo traukti tinklus. Pareigūnai pažeidėjus sulaikė. Už neteisėtai sugautas lydekas, karšius, kuojas pastarieji turės atlyginti daugiau kaip tūkstančio litų gamtai padarytą žalą. Kadangi sulaikytieji dažnai pažeidinėja aplinkosaugos reikalavimus, kiekvienam iš jų gresia 700 litų administracinė bauda.
Krokų lankos ežere šiemet aplinkosaugininkai jau yra išaiškinę 69 Mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimų atvejus. Beveik pusę jų sudaro šiurkštūs pažeidimai.
Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas
Aplinkos ministerijos informacija, tel. 266 3660
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea