Orai Vilnius

Prarado ir valtį, ir tinklus ir 6.000 litų

Vakar Utenos regiono aplinkosaugininkai, surengę reidą Ignalinos rajone, ilgai stebėjo Svirkų ežerą. Jų kantrybė pasiteisino. Inspektoriai pastebėjo, kad valtimi į ežerą išplaukęs vyriškis pradėjo tikrinti užmestus tinklus.

vaalt

Sulaikius brakonierių paaiškėjo, kad jis buvo sugavęs 6 lydekas ir 3 šapalus, taip pat salatį ir karšį. Šis pažeidėjas Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams jau pažįstamas. Tai Didžiasalio miestelio gyventojas D.G. Praėjusį pavasarį inspektoriai jį už brakonieriavimą jau buvo sulaikę. Už pakartotinai padarytą tokį pat pažeidimą šiam brakonieriui gali būti skirta iki 1000 Lt administracinė bauda. Už neteisėtai sugautas žuvis jis turės atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri įvertinta 4669 litais. Kaip pajuokavo Utenos RAAD‘o Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Sigitas Latvėnas, lydekai paliepus, brakonierius neteks ne tik beveik 6 tūkst. litų, bet ir valties, kuri, kaip ir tinklai, bus konfiskuota.

lyyd

Šiuo metu visoje šalyje tęsiasi akcija „Lydeka 2013“, skirta lydekų ištekliams apsaugoti. Aplinkosaugininkai nuolat organizuoja reidus prie vandens telkinių ir juos stebi. Lydekai paliepus, nepasislėps nei vienas brakonierius...

Aplinkos ministerijos informacija, tel. 8~706 63660

2013-04-18

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea