Orai Vilnius

Velkiavimui skirti vobleriai

alt

Vobleris tai puikus masalas, kuris dirba visur ir visada, gal išskyrus tuos atvejus kai guli dėžutėje nenaudojamas. Vobleriai, tai gana brangus masalas, todėl labai daug jų nenusipirkiste. Kaip išsirinkti voblerį, kad jis negulėtų dėžutėje, o dirbtų, atnešdamas jums gausius laimikius. Kokį komplektą šių masalų reikia turėti kiekvienai situacijai ar vandens telkiniui. Į visus šiuos klausimus pasistengsiu atsakyti šiame straipsnyje apie voblerius.

Pradžiai apie velkiavimą, kuris yra mano mėgstamiausias būdas gaudant dideliuose vandens telkiniuose. Velkiauti labiausiai verta tokiuose dideliuose ežeruose kaip Drūkščiai, Dusia ar Vištytis – tai tik keletas tokių vandens telkinių, kuriuose galima pagauti didelių lydekų. Yra viena taisyklė gaudant dideles lydekas – nori pagauti didelę lydeką, reikia turėti didelių voblerių.

Dideliuose ežeruose didelės lydekos pasiskirsto beveik per visą jo plotą – jų galima rasti tiek atviruose vandenyse, tiek priekrantėse. Kadangi velkiauti patogiausia ativruose plotuose, geriausia turėti ir giliai, ir negiliai neriančių voblerių, nes dažnai lydekos laikosi viduriniuose vandens sluoksniuose, nors gylis toje vietoje yra dešimt ir daugiau metrų. Jos medžioja praplaukiančius būrius aukšlių ar seliavų. Tokios lydekos dar vadinamos seliavinėmis, taigi reikės aukšlės ar seliavos formos ir spalvinimo voblerių, nors kartais suveikia ir kitokie spalvinimai. Taigi spalvą ir formą aptarėme, dabar šiek tiek apie dydžius. Aš siūlyčiau naudoti didesnius, nei 13 cm. voblerius.

Koks maksimalus velkiavimui skirtų voblerių dydis sunku pasakyti, bet kolegos iš Amerikos naudoja ir 25 cm. ilgio malkas. Kas bent kartą matė didelės lydekos nasrus supras, kad tokio dydžio masalas tikrai ne per didelis.

Kadangi daug spalvinimų nereikės, siūlyčiau tokį komplektą: po porą (kurių vienas giliai, kitas negiliai neriantis) sidabrašonių kiekvieno ilgio voblerių. Minimalus komplektas galėtų būti du vobleriai. Jei man leistų į žvejybą dideliame ežere pasiimti vieną voblerį, aš rinkčiausi 17 cm. ilgio, vidutiniškai giliai neriantį sidabrašonį – tai mano manymu universaliausias vobleris didelių lydekų žūklei. Tai tiek trumpai apie didžiųjų voblerių pasirinkimą

Diskusijos autorius AuksinisKarosas , 2449 dienų
Atsakymai
Nėra prekeivių
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea