Orai Vilnius

Kaip sugauti didelių ešerių ?

Vido mintys ... Gal kas norite papildyti, su kritikuoti šias pastabas, pasiūlyti savo įžvalgas ...

alt

1.       Su 100HP (ir 50 HP) galite eiti gal į banginių žūkles, bet ne į ešerių. Su dvitakčiais – tas pats. Vienas dvitaktis sustabdo kibimą kelių šimtų metrų spinduliu. Smulkmė kibs. Gal net pagausite vieną kitą stambesnį. Tačiau apie nuolatinį tikrai stambių ešerių kibimą galite tik pasvajoti.

2.       Nesėdėkite bandoje. Ten satmbieji nekimba. Litvinai sugeba žūklėsje elgtis taip, kad ne tik susišika žūklę sau, bet sušika ir viosiems kaimynams.  Specialus DĖKUI gamtosaugai, kuri reuliariai privaro su savo monstrais taip , kad kibimo po to nematai porą valandų.

3.       Ešerio reikia ieškoti. Stojate. 10-15 min nėra intensyvaus kibimo – varykite kitur, mažiausiai 1km atstumu. Drąsiai pakeiskite per dieną 5 ar 7 vietas. Pradėjo kibki –inkaruojatės ir dedate visas pastangas būriui išlaikyti.

4.       Būrio išlaikymas – atskiras klausimas. Masalas turi būti nuolat dugne ir nuolat dirbti. Tuomet  ešeriai susiburia aplink jį ratu ir kuriam neišlaiko nervai – puola. Jei bent minutę užsižaidžiate su sistemėlės rišimu, valo painiojimu ar pan – iškart meskite keletą sliekų per bortą žūklės taškan, kad ešeriai ten turėtų ką veikti.

5.       Smulkmė beveik niekad nebūna be stambiųjų ešerių. Jei kimba smulkmė – laikykitės tos vietos. Ateis ir stambieji. Jei stambiųjų visgi ilgą laiką nėra – galvokite ką ne taip darote. Jie ten beveik visad yra. Jei kibimai pradeda retėti – geras ženklas. Greičiausiai stambieji nuvijo smulkmę. Laukite rimtesnio egzemplioriaus.

6.       Ešerių žūklėje, kaip ir lynų ar vėgėlių reikia dirbti. Laimikis mėgsta darbščiuosius.  Problema ta, kad dauguma mūsų dirbti tingi. Kaip jau rašiau - straipsnis  - tiems, kas netingi. Masalą kabiname labai greitai ir labai kokybiškai. Virpiname daug ir intensyviai bei tiksliai.

7.       Tiksli žūklės vieta. Inkaruojatės būtinai ant dviejų inkarų. Valties vaikščiojimas vos per 1 ar 2 metrus Jūsų sugautus kiekius sumažins keliagubai. Visad nuleidžiate tiksliai tan taškan, kur kimba. Masalo nukėlimas vos per metrą į šoną greičiausiai reiškia smulkmės kibimus. Ešeriai apspinta vibruojamą masalą ir stovi pasišiaušę ratu. Metras šonan – ir masalas jiems už nugarų. Ten visad pilna smulkmės. Šiuo klausimu ešeriai  - labai debiliška žuvis.  Nebeliko masalo jų sambūrio centre – jie jo nebeieško, o išsiskirsto. Jei sambūrin susirinko stambieji – smulkmės ten neįsileidžia. Dreifuodami taip pat galite pagauti. Kartais ir didelių. Tačiau būrio didelių neturėsite niekuomet.

8.       Tinkamas vibravimas. Tam reikalingas tinkamas kotas su lengvai paminkštinta viršūnėle ir apie 0,5 uncijos švinas dugne. Švinas gali būti iki uncijos. Intensyviai bilsnojama į dugną apie 2-3cm amplitude. Trimetriniu kotui tai išgauti nėra lengva. Daug sunkiau nei žiemą avižėle. Jei amplitudė didesnė – ešeriai griebs. Tačiau joks stambus save gerbiantis ešerys nesivaikys jūsų masalo po keliolika centimetrų. O kai matau kotais plakančius po pusmetrį – man išvis juokas ima.

9.       Kabliukas ant trumpo pavadėlio apie 10 cm aukščiau švino. Ne daugiau. Stambus ešerys dažniausiai ima nuo dugno. Kabliukas arti švino dažniausiai reiškia akimi vos pastebimus kibimus. Mat, ešeriui tenka galynėtis su švinu. Būkite akyli. Stambus patempęs dažniausiai meta. Tačiau beveik visuomet sugrįžta.

10.   Kokybiškas slieko kabinimas. Ar matėte kur gamtoje sliekų gumulą? Tikriausiai jo nėra matę ir ešeriai. Sliekas turi būti vienas. Maksimaliai tiesus, gražus ir dar šypsotis. Tik taip ims stambieji. Neturi būti matyti nei kablio kotelio nei kilputės. Ji turi būti sliekan panardinta.

Visi ten guminukai, sukriukės ir kiti šūdukai – tik žaidimas. Gal tik kiek pozityviau vertinčiau kaliningradietiškus velniukus.  O šiaip -  sliekas ir dar kartą sliekas.

Diskusijos autorius siaipzvejys , 2540 dienų
Atsakymai
Vidas
HP tai yra arklio jėgos angliškai. 1a.j lygu maždaug 0,75kW. Šiaip šis dydis yra empirinis ir tikslios fizikinės prasmės neturi. Atsirado jis dar senojoje Anglijoje arliams galynėjantis su naujai atsiradusiomis garo mašinomis. Galingumas, kurį stiprus arklys gali atlaikyti visą vasaros darbo dieną nuo saulėtekio iki saulėlydžio buvo pavadintas arklio jėga. Trumpalaikiai tokią galią išvysto ir žmogus. 1-2 minutes. Ne ilgiau.
2539 dienų
 
siaipzvejys
Su 100HP (ir 50 HP) čia kaip suprantu variklio galia 100 KW ar 50 KW ... O_oO_o
2540 dienų
 
Nėra prekeivių
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea