Orai Vilnius

OFSETINIAI KABLIUKAI

OFSETINIAI KABLIUKAI

Paveikslėlis

Ofsetiniai kabliukai turi išskirtinę konfiguraciją – laiptelį ant kotelio,kurio dėka ‚silikoniai masalai puikiai laikosi.Kitaip tariant ofsetiniai kabliukai dar vadinami ,mišriais (offset hook – mišrus kabliukas). Jie naudojami montuojant ant jų įvairius plastikinius masalus,kirminus,ir tvisterius,taip pat puikiai tinka „texas“ ir „carolina“ sistemėlėms ruošti.Žodžiu gaudymui labai kerplėšuotose vietose ,taip pat labai nežinomose žolėmis ir kelmais užneštose vietose,ten kur laikosi plėšrios žuvys.

Dar visai neseniai pamates parduotuvių lentynose musų žvejas šiuos kabliukus manė kad jie skirti gaudyti tik trofėjines žuvis,laikui begant viskas susidėjo į savas vietas. Dabar net ir patys mažiausieji iš kabliukų ,tinka mažiems silikoniniams masalams 5 -7 cm.pamauti.Paskutiniu metu gaudymas miniatiūriniais masalais labai išaugo,ir žvejybinė rinka prisitaiko prie to ,parduotuvėse galima rasti kabliukų ir 2-3 cm masalams apginkluoti.
Ofsetiniai kabliukai būna ivairių formų ir dydžių. Kaip ne keista,kabliukai vieno ir to paties numerio 01 ,bet atskirų gamintojų gali labai skirtis .Aš susidūriau su tokia situacija perskaites kelis straipsnius ,kuriuose rašoma apie ofsetinius kabliukus,kaip ir kur jie buvo naudojami (turiu omenyje dydį) ir ‚gumas“ ant kurių buvo užmauti tie kabliukai.Isigijęs tuos kabliukus pamačiau kad jie visiškai neatitiko mano manomos numeracijos.Teko rinkti kabliukus pritaikant atskirai tik tos rušies masalams.

Paveikslėlis

(1 nuotraukoje )matome ofsetinius kabliukus Nr4 ir Nr2 kelių gamintojų ir firmų,ir patys galite isitikinti kad,kabliukai vieno ir to paties numerio gali labai stipriai skirtis.
Ir dar,renkantis ofsetinius kabliukus reikėtų atkreipti didelį dėmesį i žiedelio skersmenį ir storį pačios vielos iš kurios pagamintas kabliukas ,kad suprasti su kokiais masalais bus gaudoma ir kokiomis sąlygomis.Ofsetiniai kabliukai gali turėti apvalų išlinkį arba tiesu kampuotą su prailgintu koteliu ar trumpu tiesiai sulenktu,net ir trikampio formos laiptuotas Z –pavidalo (2 nuotrauka).

Paveikslėlis

Aš skaitau tinkamais ir mano mėgstamais kurie parodyti nuotraukoje antri iš viršaus.
Ofsetiniai kabliukai su ilgu koteliu ir apvaliu išlinkiu,yra naudojami montuojant silikoninius masalus,turinčius ploną kūnelį (plastikiniai sliekai,nestambūs tvisteriai). O modeliai turintys nuožulnų įlinkį paprastai naudojami ,masalams turintiems užstorintus kūnus (stambūs tvisteriai,riperiai).Aišku galima sumontuoti ir pačiam bet kokią sistemėlę nežiūrint į rekomendacijas,tiesiog savo nuožiūra. Aš asmeniškai naudoju ofsetinius kabliukus,kurie turi nuožulnų įlenkimą.Šie kabliukai pas mane kol kas laikomi kaip lyderiai.
Firma OWNER (Japonija) gamina kabliukus daugiau nei 10 rušių. Man labiausiai patiko dvi serijos:
- 5140 (5109) turi užapvalintą nuožulnų įlinkį,trumpą 30 laipsnių užlenktą užkarpėlę ,kuri panaši į Z formos laiptuotumą.Užaštrinimas - Super needle point («adatinis smailumas»). Kabliukus šios 5109 serijos lengvai galima atskirti.Jie pagaminti iš plonos vielos,raudonos spalvos,ir tiks labai ploniems turintiems gležnų kūnelį masalams,jie taip pat tik gaudant tokiuose vietose kur didelė tikimybė masalui užsikabinti,kur pilna kerplėšų .Dydžiai nuo Nr4 iki 5/0.Tvirtinamoji kilputė leidžia naudoti klasikinius gamyklinius žiedelius (3nuotrauka).

Paveikslėlis

- 51639 Slim Offset turi stačiakampį laiptuotumą ir prailgintą kotelį,tinka gaudyti ant mikromasalų.Pagamintas iš vielos 00,51 mm. (ši informacija parašyta ant pakuotės). Šie kabliukai turi viena trūkumą – labai maža kilputė,todėl galima naudoti tik su savos gamybos „čeburaškėm“ kurios turi labai ploną vielutės kilpelę .Dydžiai nuo Nr12 iki Nr6. Tam kad isivaizduotumėte šio ofsetinio kabliuko dydžius pakanka pažiurėti į (4 nuotrauką).

Paveikslėlis

Visi kabliukai šios firmos,nežvelgiant į jų paskirtį,pagaminti aukščiausios kokybės. Ir dar vienas įpatingumas – pakuotėje yra 4-6 kabliukai įvairių dydžių.Išskirtinai tik — «ofsetiniai» 51639 serijos , jų 12-15 vienetų.
Ir kam aš visą tai šneku,paklausite jūs? Daugelis žvejų priprato,kad daugelis kabliukų yra pakuojama po 10 vienetų pakuotėje.Tai patogu,kaip pavizdys ,papildyti savo atsargas,ir kaina už tokį kiekį iš karto yra mažesnė. Deje ne visi skaito informaciją ant pakuotės.Dar ir ne visą laiką pavyksta surasti skaičių kuris žymi kabliukus pakuotėje.

CANNELLE firma (Prancūzija). Į modelių sarašą galima įtraukti tik du tipus ofsetinių kablių tai -(5313 - Worm hook, 5316 - Vanadium Special Rin'g hook). Nebloga darbo kokybė.Kaip matome iš pavadinimo, 5313 serija išskirtinai skirta plastikianams sliekams mauti.Kabliukai kitos serijos skirti gaudyti visais kitais minkštaisiais masalais.Pirmosios 5313 serijos kabliukų viela nera apvalios formos ,o plokščios t.y. turinti nuplautas dvi puses.Tvirtinamoji kilputė leidžia laisvai naudoti gamyklinius žiedelius. Minimalus dydis Nr2., maksimalus - Nr5/0 (5nuotrauka).

Paveikslėlis

Šias kabliukais aš išskirtinai apginklavau riperius nuo 7,5 cm.ilgio.
Firma KUMHO (Korėja). Šios firmos kabliukai ne taip jau seniai pasirodė parduotuvių lentynose.Gamintojo kataluogose išstatytos šešios serijos. Aš naudoju 2312 serijos. Pas šia seriją kabliuko geluonis vos žiūri į apačią ,dydžiai nuo Nr4 iki Nr5/0.
Šiais kabliukais aš naudojuosi jau ne pirmą sezoną,ir galiu pasakyti kad jie tikrai yra geri.Manau kad kainos ir kokybės santykis yra geriausias .Pats mažiausias iš šių «ofsetukų» idealiai tinka keturių centimetrų tvisteriams (6 nuotrauka).
Paveikslėlis

MUSTAD firma (Norvegija). Vienu metu aš intensyviai naudojau šios firmos kabliukus iš serijos Ultra Point.
Jie turi aukštos kokybės darbą.Dydžiai nuo Nr4 iki Nr5/0 (37177BLN serijos) ir nuo Nr2 iki Nr5/0 (37145BLN serijos ) (7 nuotrauka).
Paveikslėlis

Šios dvi serijos skiriasi tarp savęs tik savo formomis. Paprastai aš naudodavau ofsetinius kabliukus Nr 2 abiejų serijų su 5 -7 centimetrų tvisteriukais,ir kažkokio išskirtinumo nesu pastebėjęs.Gaila kad paskutiniu metu jų nesimato mūsų parduotuvių lentynose.

COTTUS Firma (Rusija). Kushiro ofsetiniai kabliukai – patys pigiausi iš išvardintų firmų ,dydžiai figuruoja nuo Nr 4 iki Nr 5/0. Gąminio kokybė vidutinė (8 nuotrauka).
Paveikslėlis

Apžiūrint iš arti į akis krenta,labai didelė užkarpėlė.Gerai tai ar blogai,negaliu pasakyti ,nes visai neseniai pradėjau jais naudotis.Tai kodėl aš juos įtraukiau į šia ofsetinių kabliukų apžvalgą? Juk kažkam tai šie kabliukai pasirodys pritraukiantys savo pigia kaina,ir taps pasirinkimu,gal būt ir geriausiu kabliuku iš savo turimų..
Aišku sąrašą kabliukų gamintojų galima tęsti ir platinti ,nes čia nebuvo net paminėtos tokios firmos kaip GAMAKATSU (Japonija), VMC (Prancūzija), FLAMINGO (Kinija), ir t.t...
Kokia firmai duoti pirmumo teise spreskite jūs. Juk ne kabliukas gaudys jums žuvis o jūs jį naudosite kaip gaudymo priemonę.

as renkuosi DECOY SS kabliukus...

Diskusijos autorius Zanelis , 4401 dienų
Atsakymai
Nėra prekeivių
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea