Orai Vilnius

SISTEMELES ir MIKROMASALAI

Dvi sistemėlės "Texas" ir "Carolina"

Paveikslėlis

Amerikiečiai pamišę bassų gaudyme.Ten rengiamos specialios varžybos,kuriuose galima gauti piniginius prizus,laimėjus,varžybas.O kai kalba eina apie didelius pinigus,žmonės darosi išradingi.Todėl remiantis šia priežastimi visi naujoviški metodai daugumoje atsiranda ir isitvirtina būtent Amerikoje.Jeigu nauji metodai pasitvirtina tai ir europiečiai po kurio tai laiko pritaikotuos gaudymo metodus ir techniką.Taip buvo ir su sistemėle Drop – Shott, kuri su laiku ir dėka didelio kibimo prigijo pas mus ir buvo pritaikyta gaudant mūsų vandenų plėšrūnus.Taip atsitiko ir su sistemėlėmis „Texas“ ir „Carolina“.Už vandenyno šios sistemėlės tapo labai populiarios gaudant plėšrūnus.Dabar ir pas mus jos daro stebūklus gaudant ešerius.Pavadėliu šliaužia kulkos formos svarelis,kuris vadinasi - Bullet Weight. Už jo iš karto ryškus stiklinis karoliukas ir kabliukas su dirbtiniu masalu.Dažniausiai masalui naudojami yra dirbtiniai silikoniniai sliekai ar žuvelių imitacijos iš minkšto plastiko.Šios sistemėlės skiriasi tik Kai kuriomis detalėmis.Pas sistemėlę „texas“ svarelis ir karoliukas,gali slankioti ,pavadėliu net iki pat kabliuko,o naudojant sistemėlę „carolina“ svarelis ir karoliukas yra nepaslankūs ,nes jos laiko suktukas,kurio toliau yra pavadėlis su kabliuku.

Dvi Amerikietiškos sistemėlės,naudojamos gaudant ešerius.

Paveikslėlis
Pas sistemėlę „texas“ svarelis ir karoliukas,gali slankioti ,pavadėliu net iki pat kabliuko,o naudojant sistemėlę „carolina“ svarelis ir karoliukas yra nepaslankūs ,nes jos laiko suktukas,kurio toliau yra pavadėlis su kabliuku.

Pritraukiantis garsas

Kad pakeisti garsą, sistemėlėse „Texas“ ir „Carolina“,galima vietoj vieno karoliuko iverti (А). Jeigu prieš rišant mazgą Rapala įtaisyti guminį „stoporą“ (В)
Paveikslėlis
,tai tada garsas bus labiau intensyvus.Kad masalas judėtų laisviau kabliukas rišamas ant pavadėlio naudojant „Rapala“ mazgą.
Paveikslėlis

Sistemėles daro nepakartojamomis būtent karoliukas ir svarelis.Pravedant laiptuotuoju pravedimu svarelis ir karoliukas priartėja prie pat (Texas) arba iki suktuko (Carolina) ir susidaužia vienas į kitą.Todėl yra išgaunamas įpatingas garsas,kuris labai vilioja ešerius. Netgi kai žuvys visiškai nesimaitina,griebią masalą.
Dėka ryškaus karoliuko kuris tarnauja kaip papildomas išerzintojas. Specialūs svareliai kurie naudojami sistemėlėms Carolina ir Texas būna išilgintos arba kompaktiškos formos ir skirtingų svorių.Gaudant sistemėle “Texas“ dažniausiai naudojami lengvi svareliai.Jie leidžia tiksliai pravesti masalą,ir su jais lengva žvejoti net viduriniuose vandens sluoksniuose,todėl kad pats masalas skęsta gana lėtai. Kai reikia apgaudyti didelius gylius,svarelis yra keičiamas į sunkesnį.Pasipriešinimą,kurį gali pajusti ešerys,kai čiumpa masalą yra nereikšmingas,nes jo praktiškai nėra. Pas sistemėlę „Texas“ jis praktiškai lygus nuliui,todėl kad svarelis visą laiką laisvai slankioja pavadėliu.Taip yra geresni kibimų rezultatai,bet ir geresnis bei tikslingesnis yra ir pats pravedimas. Su sistemėle ‚Carolina“ ramiai galima naudoti sunkius svarelius,ir žvejoti ten kur yra akmenuotas dugnas.Be baimės pravedinėti nebijant kad užstrigs masalas tarp akmenų.

Gaudant kerplėšuotame dugne.

Paveikslėlis

Paskendę medžiai – „karšti“ taškai gaudant ešerius.Kad tokiuose vietuose išvengti užsikabinimų „zacepų“,silikoninį masalą veriame ant kabliuko turinčio platų išlinkį,o smaigalį slepiame viršutinėje nugaros dalyje (1). Taip kabliukas neužsikabinės už medžio šakų.Sulaukiant didelio tuščių kibimų skaičiaus kabliuką geriau pradurti masalui iš šono (2).
Paveikslėlis

Tarp nuskendusiu medžių virtuolių ,pasislėpė ešeriai.Ten ir reiktų patiekti savo masalą.Jeigu užmesti masalą paprastu būdu,tai greičiausiai po kurio tai laiko jis užsikabins už kliuvinių ar žolės o ne už žuvies.Išspresti šią problemą padeda neužsikabinantis (weedless) būdas kabinti silikoninę žuvelę ar plastikinį slieką.Todėl kabliukas perveriamas per masalą taip kad,kad kabliuko gęluonis būtų paslėptas po plonu silikono sluoksniu.Tokiu budu masalas neužsikabinėja už kliuvinių,o kimbant žuviai lengvai perduriamas plonas silikono sluoksnis ir isegamas į žuvies lūpą. Jeigu vis dėlto būna daug tuščių pakirtimų kabiuką geriau praverti per masalo šoną.
Naudojant sistemėles „Texas“ ir „Carolina“ pavadėlį geriau naudoti – fluokarboninį. Privalumas šio valo tame kad jis žuvims yra visiškai nematomas.Kabliukas rišamas kilpute „rapala“ (Pav.), kuris leidžia masalaui laisviau judėti.Jeigu yra šansų kad užkibs lydeka,reikėtų pasirūpinti plieniniu pavadėliu. Optimalus spiningas gaudant sistemėlėmis „Texas“ ir „Carolina“ kiek galima lengvesnis ir gerai subalansuotas,kuris leistų gaudyti be nuovargio ilgesnį laiką.Kas liečia spiningo akciją,čia jau reikai kompromiso:jeigu jis labai minkštas,gerai pakirsti nepavyks,o jei labai kietas,suvaržys darant teisingą pravedimą.Kaip kam bet man labiausiai patinka spiningai „fast“ ir extra fast“ akcijų,nežinau kodėl,ar kad esu jau pripratęs ar taip lengviau pakirsti,bet man kieti „kotai“ labiau patinka.
Nors gaudant ešerius reikėtų švelnesnių kirtimų kadangi spiningas yra greitos akcijos ir galima išplėšti minkštas ešerio lūpas.Na o gaudant starkius čia viskas tik į gerają pusę kitaip žuvies užkirsti kai kada nepavyks.Spiningo ilgis priklauso nuo užmetimų tolio.Bet taisyklės skelbia: kad jeigu gaudoma ne iš valties tai, jei gaudymo vieta yra kuo toliau nuo kranto linijos tai ir kotukas turėtų būti ilgesnis nei tarkime yra gaudoma iš valtelės. Bet apytikslis ilgis turėtų būti 2,20 – 2,80 bet ne ilgesnis nei 3,30m. priešingu atveju yra prarandamas kontaktas su masalu.Sukaupkite visas savo jėgas ir,pabandykite gaudyti šiomis sistemėlėmis.Ir jūs namo niekada negrįšite tuščiomis rankomis.

Diskusijos autorius Zanelis , 4381 dienų
Atsakymai
Zanelis
IMAKATSU Javastick "valgomas" silikoninis masalas, kuris jau po truputi tampa legenda, gaudancia net labai pasyvia zuvi. Pats "kirminu" formos masaliukas yra pagamintas is labai minksto plastiko, o jo sonuose specialiai yra isspausti reveliai,kad masalui suteikt dar didesnio judesio, dar daugiau vibracijos. Masalo uodegele dirba net nuo menkiausio judesio, net uzmetus masala ir jam krentant link dugno jis jau sukelia bangavimo efekta.

Kadangi silikonas yra plaukiantis, tai patartina masaliuka naudoti su taip vadinama "laisva sistema". Tai gali buti drop shot, Carolina, Texas, pavadeline, Paternoster, svarelis su laisvai judanciu kabliuku ar net "wacky" . Javastick priskiriamas taip vadinamu pasyviu masalu rusei, todel kad priduot masalui judesi viliojanti zuvi reikia ne tik sukti rite, bet ir panaudoti spininga, juo patampyti tiek vertikaliai, tiek horizontaliai, suteikti masalui "sokinejimo" judesius. Taip pat nepamirsti pauzes, kurios daznai ir buna kibimo garantija. Yapac pauzes pasitarnauja zvejojant sroveje, kuri pati priduoda siek tiek masalui zaidimo.
Javastick gaminamas labai placiu spektru, dydis svyruoja nuo 1 colio iki 5 coliu. Spalvine gama patiks net labai isrankiam spiningistui. Atraktantai parinkti auksciausios kokybes, to pasekoje jie labai ilgai islieka silikono sudetyje.

Gamintojo ir pardaveju puslapiai:

http://www.imakatsu.co.jp/products/pro_a036e.html
http://www.ebay.com/itm/IMAKATSU-JAVA-S ... 0974811501
http://fishup.com.ua/shop/i361
http://www.valeks.com.ua/product/imakat ... yh-cvetov/
http://www.fish-river.com.ua/brands/imakatsu.html
http://www.ichibantackle.com/showmanufa ... e=IMAKATSU

Video:

Crazy Fish Polaris "klonas"


Imakatsu Javastick gaudo viska


3848 dienų
 
Zanelis
Silikoniniai masalai MAYSON

Straipsniai:
http://www.rybalka.com/tackle/приманки/mayson-съедобно-без-гмо/part6/#!/tackle/приманки/mayson-съедобно-без-гмо/
http://www.mayson-fishing.ru/

Video:


3848 dienų
 
Zanelis
SPRO "valgoma guma"

Pasak ekspertu, masalai impregnuoti labai stipriais kvapais ir skoniais, kurie isgaunami is veziagyviu.

Video:



Daugiau modeliu galima paziureti cia ir atsisiuntus is cia 2013 metu kataloga :
http://www.spro.com/
3848 dienų
 
Zanelis
Kaip spalvos veikia žuvies kibimą

Dabar žvejybos reikmenų parduotuvėse pardavinėjama begalės įvairiausių spalvų ir atspalvių masalų ir kai kada iškyla klausimas: kokią gi vis dėlto spalvą rinktis? Aišku, vienareikšmiškai atsakyti į šį klausimą neįmanoma, bet pabandysiu nors kaž kiek apie šį spalvų reikalą išsiaiškinti.

Pasakysiu iš karto kad, viskas priklauso nuo žuvies rūšies, vandens telkinio, metų laiko, žvejybos sąlygų,ir netgi nuo paros laiko. Peržiūrėkime kai kurių rušių žuvų matymo įpatumus ir požiūrio į atitinkamos rūšies masalų spalvas.
Skirtingų rūšių žuvys mato – skirtingai. Nors visi spalvų matymo niuansai iki dabar nėra visiškai išaiškinti. Pagal matymo tipus žuvis galima padalinti į tris grupes: su dieniniu matymu ( ešerys, kuoja, lydeka, raudė), su prietemoje matymu ( starkis, pugžlys) ir su naktiniu ( šamas, vėgėlė, ungurys).
Kai kurios rušies žuvys puikiai „įvaldę“ net du matymo tipus, pavyzdžiui dieniniu ir prietemoje ( karšis,plakis) arba dieniniu ir naktiniu ( karpis, karosas).
Žuvys su dieniniu matymu labai gerai atskiria spalvas. Ryškios netikros spalvos jas baido, o spalvos jų paties maisto jas vilioja. Žuvys turinčios gabumų matyti prietemoje, puikiai atskiria ryškias ir kontrastines spalvas, neryškių spalvų daiktus jos mato kaip juodus. Jas vilioja ryškios spalvos, kurios puikiai matosi iš didelio atstumo o įpatingai tokios spalvos kurios kotrastingumu išsiskiria iš aplinkos. Žuvys su naktiniu matymu, praktiškai spalvų neskiria. Kaip taisyklė, matomumas pas jas tik juodai - baltas.

Kai kurių rušių žuvų spalvų matymo įpatybės

Karšis.

„Įvaldęs“ dviejų tipų matymą karšis, net ir labai didelėje gelmėje sugaba atskirti spalvas. Kaip parodė praktika karšis, sugeba gerai atskirti baltą avižėlę nuo geltonos net ir 10 – 12 metrų gylyje. Ieškodamas maisto karšis naudojasi visais jutimo organais ir matomumas „goja“ ne paskutinį vaidmenį. Visu pirma jis reaguoja į kontrastus. Jį vilioja šviesuma ant tamsaus fono arba tamsuma ant balto. Todėl labai ryškūs ir labai išsiskiriantys iš aplinkos daiktai karšį labai išbaido. Todėl labai dažnai geltonos avižėlės, juodame dugno fone labiau yra kibesnės, nei rodos daugiau matomos sidabriškos ar baltos. Patyrę žvejai pabrėžia kad, šviečiant ryškiai saulei,ir gaudant avižėle su tamsiu kabliuku, kibimų skaičius yra didesnis nei su avižėle turinčią baltą ar sidabrišką kabliuką. Ir iš viso yra laikytina tai kad auksinės ir bronzinės avižėlės labiau universalesnės karšių gaudyme, nors ir baltos avižėlės prie prasto apšvietimo kai kada „sudirba“ visai neblogai. Avižėlės turinčios juodą spalvą tinka tik tada kai yra smėlėtas dugnas.

Lydeka.

Lydekos matymas yra pakankamai geras. Medžiodama ji visada orentuojasi į du jutimo organus – šoninę liniją ir matomumą. Esant geram apšvietimui lydeka sugeba įžvelgti iš pakankamai didelio atstumo savo būsimą auką ir nuspresti ar ji verta dėmesio ar ne. Kai yra prastas apšvietimas lydeka labiau orentuojasi į šoninę jutimo liniją, ir tada labaiu reikšmingas tampa masalo judėjimo charakteris,greitis,ir sukelemi virpesiai nei pačio masalo išorinė išvaizda ar jo spalva. Iš to galima padaryti paprastą išvadą: kuo skaidresnis yra vanduo ir šviesesnė diena, tuo ir masalas turi būti labaiu panašus į tikrą natūralių spalvų lydekos auką. Drumstame vandenyje ryškaus spalvinimo masalas gali labiau privilioti lydeką iš didelio atstumo ir padidinti kibimų skaičių.

Starkis.

Ši žuvis turbūt, turi patį geriausią regėjimą tarp visų žuvų. Visgi jo gyvenimo būdas yra geriau jaustis prietemoje. Starkis atskiria savo auką iš labai didelio atstumo pagal kontrastingumą ir judesius, ir į visiškai nejudančią auką starkis nereaguoja. Pavyzdžiui, gulintį dugne mailiuką starkis niekada neims, o net ir menkoje srovėje judantį, net ir žuvies gabalą starkis griebs iš karto. Todėl praktiškai visi starkių gaudymo metodai asociajuojasi su masalo judesių kaita ir staigiomis pauzėmis. Tada net ir masalo spalva nėra labai svarbi. Labiau svarbu, kad masalas būtų kontrastingas. Pavyzdžiui, upės tėkmėje geriau visada „sudirba“ „kislotnos“ ryškios spalvos ar dviejų spalvų masalai (pavyzdžiui, balta su raudona).
Ežeruose efektyviau naudoti sidabriškas blizges, kontrastiškumu išsiskiriančias nuo dugno ir matomas iš labai toli net ir neskaidriame vandenyje. Be to, sidabriška spalva labai primena aukšlę, ko gero patį skaniausią starkio grobį. Reikėtų atminti kad, geras starkio matomumas leidžia atskirti labai storą valą net ir drumstame vandenyje,jau nekalbant apie metalinius pavadėlius. Aišku traukiamas greitai masalas, pavyzdžiui blizgė leidžia „užglaistyti“ visus šiuos trūkumus, bet tarkime gaudant gyva žuvele kaip taisyklė – būna visiškas nesidomėjimas masalu.

Karpis.

Ši žuvis mato ir atskiria spalvas net iš didelio atstumo. Aišku kažkokių ryškių atspalvių masalai yra retai naudojami,nes karpis labai atsargi ir įtari žuvis,todėl jo kelyje atsiradęs netikėtai „kitoks“ daiktas jį baido. Gaudant karpius geriausiai naudoti masalus,labaiu matomus dugne, bet tuo pačiu ir natūralių spalvų – tamsiai raudonos, rudos, ir geltonos.

Karosas.

Karoso matymo įpatingumu yra trumparegystė. Jis labai gerai mato iš arti net ir labai mažus daiktus (pavyzdžiui,vėželius – ciklopus), atskiria jų spalvas, bet jau tarkime iš vieno metro ar dviejų jis gali atskirti tik labai didelius ir judančius daiktus. Karosas labai smalsus ir jį gali pritraukti masalas nepaprastos spalvos ar formos. Todėl gaudant karosus kažkokių specialių taisyklių kaip ir nėra. Su savimi reikia turėti kuo daugiau įvairių masalų ir jais eksperimentuoti.

Ešerys.

Ši žuvis puikiai atskiria spalvas bet, tuo pačiu yra labai smalsus,neretai priplaukia prie visiškai niekada nematyto masalo tam kad jį tik paliestų. Todėl, net ir neturėdamas visiško apetito, ešerys neretai atkreipia į masalus labai ryškių ir nepaprastų jam spalvų, priplaukdamas vien tam kad „pastuksentų“ į juos, bet retai kada praryja ir užsikerta. Labai dažnai kibimų banga išauga tada kai yra dažnai kaitaliojami ne tik masalai bet ir jų spalvos. Neiškentęs ešerys naujos spalvos staigiai puola ją ir godžiai ryja. Pačia patraukliausia ešerio spalva yra laikytina raudona, sidabrinė, ir juoda, todėl kad daugumas jo maisto regione esamų patiekalų yra tokių spalvų.

Kuoja.

Labai gerai skiria tiek spalvas tiek ir judrius daiktus ar net visiškai nejudančius. Kaip ir daugumą žuvų ją vilioja kontrastiškumas – tamsuma ant šviesaus ar šviesuma ant tamsaus, ir visgi ji saugosi stambių nepažystamų daiktų,ir pluakia nuo jų į šalį. Labai patraukliomis kuojai spalvomis yra laikomos tos kurios labai panašios į natūralias – raudoną, purvinai baltą,j uodą, žalią.
3848 dienų
 
NerijusM
As pvz pasidariau ant nerudyjancio plieno vielos, deja per stora panaudojau. Ant klokios 0,3-0,5 nerudyjancio pleino velos sistema turetu dirbti kaip pasaka. Taciau pabandziau ir ant florokarbono sistema irgi puikiai dirba.
4329 dienų
 
Zanelis
gaudau dazniausiai risdamas su florokarbonu pavadeli, lydekas esu pagaves, bet florokarbonas pakankamai atsparus lydeku dantims ir kriauklems, daug atsparesnis nei pintukas, bet jei gaudyt vien lydekas sia sistema, tai reik mastyt ant stygos vert sistema, tada tikrai nenukas
4331 dienų
 
seanjohn
zaneli o kaip pats risi sistemele? ka naudoji,paprasta vala ar troseli?vakar pirma karta isbandinejau silikonines gumas su nerkos kulkom,lydekaite maza sugundziau,gerai kad laimingai,nenukando,nes naudojau paprasta vala,ir net neisivaizduoju kaip reikia ispsresti problema kad issaugoti viska uzkibus lydekai,gal troseli bandyti kaip nors?
4331 dienų
 
Zanelis
„Valgomi“ ir ne tik, minkštieji - silikoniniai „sliekai“ ir gaudymo sistemeles.

Daugumai spiningistu „valgomi“ sliekai nera pazystami iki dabar .Noreciau supažindinti su siais masalais ir papasakoti kaip juos naudoti.

Pas kai kuriu saliu spiningistus sie „sliekai“ yra masalas - numeris vienas. Ir ne be reikalo: Juk is pat pradziu sie minkštieji sliekai buvo skirti gaudyti plačiaburnius basus (Largemouth bass),ir kitu rusiu (ir ne tik plesrunus ) zuvis kurios niekada neatsisako pasmaguriauti skanaus ir minksto slieko.Pagrindinis patrauklumas plastikiniu minkstuju „slieku“ yra tas kad , jie labai natūraliai atrodo ,juos pravedant ir naudojant kelias rusis ju užkabinimu,aisku ir panaudojant atitinkama animacija,ju zaidima vandenyje. Juk tuo ir atsiskleidzia pilnu grazumu spiningine žvejyba kad,kuo daugiau įvairoves tuo buna svaresni laimikiai.

Soft Worms (angliskai –plastikiniai sliekai) gaminama labai ivairiu konfiguraciju ,ir jie apskaičiuoti ant tam tikru kabinimo sistemeliu .Nelabai daug ismananciam spiningistui ,gali netgi pasirodyti kad,issiaiskinti visuose siu masalu subtilybėse paprastai sakant yra nerealu.Bet tai toli grazu ne taip,ir as pabandysiu nupasakoti apie kai kuriuos niuansus sios patrauklios spiningines zukles silikoniniais sliekais,o is pradziu susipažinkime su siais maslais ir ju užkabinimo ir pravedimo budais.

Kai kurios rusys silikoniniu „slieku“

Jeigu pravesti analogija tai,visas Soft Worms galimybes galima butu prilyginti masalams Grubs (angliskai –viksrai,šliuzai ) kategorijai . Pagrindinis apibrezimas daugumos modeliu ,ir nesvarbu ar tai vieni ar tai butu kiti – ištemptas kunas (Juk po teisybei pas „sliekus“ jis is tikruju yra ilgas) ir turintis uodegėle,zaidziancia darant pravedima.Todel pas silikoninius „sliekus“ ir tvisterius yra daug bendro ir užkabinime ir pravedime.
Charakteringi uodeguotieji plastikiniai „sliekai“,turintys „tvisterines“uodegėles,yra „sliekai“ firmos - Berkley Original Power Worm. Kunas pas tokius masalus gali būti tiek visiškai slidus,tiek ir grauletas.Uodegeles dydis – ivairus,kai kada net lygus pacio kunelio dydžiui.Be to esama ne mazai modeliu pas kuriuos ,uodegoje yra savotiškas suplotas pelekas,panasus i irkla . Tas „irklas“ pagrinde orientuotas i vertikalu kabliuko iverima pavyzdžiui - Mann’s Jelly Worm ar Zoom Speed Worm. O yra dar „kirminai“ , primenantys savo uodegos galu i bilijardo lazda. Labai zinomi modeliai,pas kuriuos uodegos galiukas yra savotiškai nusmailintas,suplonejes,pavyzdžiui Luck Е Magic Finesse Worms, Roboworm Straight Worm arba Zoom Shakey Head Worm. Taip kad „uodegos skyrius“ pas silikoninius dirbtinius „sliekus“ gali būti pats netikeciausias ir ivairiausias.

Bet egzistuoja,ir nemažas kiekis „slieku“, turinčiu pagaliuko formas,praktiškai – cilindrini kuna ,pas kuriuos uodegos dalis nuo galvos dalies mazai kuom skiriasi .Tai taip vadinamieji Wacky Worm — isvertus „kvailieji (isproteje) sliekai“ .Patys ryškiausi sios rusies masalai yra Gary Yamamoto Senko arba YUM Dinger. Kaip matote,gamintojai siulo mums dirbtiniu „slieku“ ivairiems skoniams ir ivairiu spalvu,todel yra didele galimybe išsirinkti ta ar kita rusi ,priklausomai nuo tokur bus gaudoma ir kas.
Ir dar : su silikoniais „ sliekais“ niekada neiskyla amžinas klausimas apie „valgoma guma“. O neiskyla sis klausimas del vienos paprastos priežasties ,kad visiškai visi pradedant tiek Amerikos gamintojus tiek baigiant ivairius azijos ir europos gamintojus visi sio tipo masalai yra gaminami jau su dideliu kiekiu ivairiu atraktantu ir druskomis .Be to Amerikos firma Berkley su savo izymiaja serija Gulp! Alive! Pristato mums pakuotes – ir paketus,ir netgi mini kibirėlius ,kuriuose masalai plaukioja specialiame aromatiniame skystyje.

Pats masalo užkabinimas,sistemele.

Kaip as jau minėjau , silikoniniu „slieku“ įvairove – labai didele. Ir praktiškai kiekviena rusis skirta ant tam tikros sistemeles. Labiausiai išplitusios sio masalo užkabinimo sistemeles (angliskai Rig) – tai Texas Rig, Carolina Rig, Wacky Rig, Drop Shot Rig. Zodziu,gaminamair begale ivairiu tam reikalui skirtu spiningu,kurie skirti gaudymui konkreciai su tokios rusies masalais .
Bet svarbiausia - tai pats vaizdas siu masalu,ju užkabinimas ir pritaikymas. Gerai pagalvojus juk toki „spiningavimo“ buda naudojant plastikinius silikoninius „ sliekus“ jei ne uždrausti tai bent reiktu riboti,todel kad išsirinkus teisinga masala,irji užmovus ant tam is anksto pasirinktos sistemeles ir padarius techniškai teisinga pravedima nei viena zuvis neišsilaikys nuo siūlomo joms skanaus kasnelio . Labai jau realistiškai ir tikroviškai atrodo „sliekas“užmautas ant tam tikslui pritaikytos sistemeles ir pritaikius atitinkama animacija.Ir povandeniniai gyventojai,nepriklausomai nuo savo aktyvumo ar mieguistumo ,retai kada atsisako nuo siūlomo skanėsto. Sie masalai ir sistemeles pas mus atkeliavo is Amerikos kontinento,kur jie naudojami pagrindiniam ir populiariausiam plesrunui gaudyti – didziaburniui eseriui,arba bassui,ir todel jiems nebuvo keliami papildomi sistemeles reikalavimai ar metalinio pavadelio poreikis.Bet musu vandens telkiniuose veisiasi visai kitokia zuvis,o butent lydeka,turinti dideli skaiciu astriu dantu,sugebančiu nupjauti bet koki vala. Tai ir lemia naudoti metalinius pavadelius, o tai savo ruoztu inesama i klasikines sistemeles „korektyvus“ (pakraipas) ,si pakraipa labai itakoja ir trukdo naudoti tikras klasikines sistemeles . Apie ivairius elementus ,naudojamiems masalams ir sistemelems su „sliekais“ ir bus tolesne kalba.
Galvakablis — nepaprastai paprastas ir gerai pazystamas musu spiningistams silikoninio masalo užkabinimo budas .Naudojami kaip ir pavirsiniam gaudyme taip ir ivairiu sluoksniu vandenyje . Siam tikslui naudojama lengvi galvakabliai - iki septyniu gramu (ketvertis uncijos).Bet sis variantas atimais masalo „zaidimo“geriausia „koziri“ – neuzsikabinima uz ivairiu povandeniniu „gerybiu“. „Sliekai“ pagrinde su dzig galvutėmis (galvakabliais) naudojami gaudymui atviruose vandenyse - tokiuose kaip,dideles upes ar giliavandeniai ezerai ir vandens saugyklos .Siam tikslui yra pagrinde naudojami „sliekai“ turintys žiedini kuna su ryškiai issiskiriancia uodega.Kad teisingai užkabinti toki masala ant tam tikslui skirtos sistemeles ,labai svarbu „slieka“ atitaikyti ant kabliuko pasirenkant is ankstokabliuko dydi,antraip masalas praras savo“zaisma“ ir „sedes“neteisingai.Aisku ir ziurint is sono tokia sistemele nekels didelio patrauklumo savo“darbu“ ,kas labai atsiliepsi kibimu ir zuvies pagavimo, skaiciu. Musu Salyje dirbtiniai „sliekai“ kartu su galvakabliais ,atnesa tikrai geru rezultatu ,ypac pavasari,kai nersia Neges .Kad pritaikyt galvakabli sistemelei galima butu rekomenduoti ivairiusuodeguotus modelius , Berkley firmos ,nessios kompanijos asortimentas yra labai platus ,o tokie modeliai kaip : Mann’s Hard Nose Worm, Renegade Twin Tail Worm, YUM Ribbontail, Zoom Shakey Tail,yra tikrai geri ir isbandyti musu vandenyse.

TEXAS RIG — sistemele,kur svarelis randasi pries pat kabliuka visiškai salia masalo.Ant pagrindinio valo veriamas slankiojantis svarelis „kulka“,o po to risamas plastikinis „sliekas“ ,sedintis ant ofsetinio kabliuko.Viskas. Paprasta ir genialu.Pagrindinis privalumas sios sistemeles – praeinamumas,tarp zoliu,kerplesu ir ivairiu kliuviniu,tai padeda padaryti speciali svarelio forma ir jo vieta,taip pat tam reikalui skirtas ofsetinis kabliukas .

Egzistuoja labai didelis asortimentas siu svareliu – ivairiu svoriu,ir formu,spalvinimo,ir pagaminimo medziagos is kurios ir pagaminta „kulka“.O populiari musu salyje yra amerikiečiu firma YUM gaminanti „kulkas“ kuriose randasi speciali ertme atraktantams. Taip ir parsiduoda - ipakavimas,o jame penkios „kulkos“ plius tubele su aromatizuotu skysčiu.Ar tai tikrai yra veiksminga,klausimas kitas. Bet kaip i tai nepaziurejus ,vis vien reikia pačiam išbandyt ir si varianta.

Gaminamos net ekologiškai svarios „kulkos“ ,kurios jei ir nutrūksta ,netersia aplinkos,ir po atitinkamo laikotarpio visiškai sutirpsta.Dar kas reikalauja demesio – tai siu svareliu gabaritai . „Kulkos „ pagamintos is svino ,labiau miniatiūrines nei tos ekologiškos. Ir aisku del to kad jos didesnes tai ir labiau stringa tarp kliuviniu,saku,akmenu ar kitokio povandeninio „siukslyno“ . Todel prie vienodu svoriu kategoriju ,“galva“ reiktu lenkti toms “kulkoms“ kurios yra maziausio dydžio.
Bet visi sie „atraktantiniai ir ekologiniai“ reikalai yra ne pirmo butinumo . Pats pagrindas – teisingai užverti ant sistemeles pati „slieka“.Ir pagrindine spiningisto uzduotis - išrinkti tinkama „kulkos „ dydi ,taip kad, su masalu gautusi tarsi liejinys .Bet labai svarbu sekti dar ir tai kad,mase ir apimtis visos sistemeles atitiktu visus gaudymo tame telkinyje reikalavimus . Musu vandens telkiniuose,iskaitant tai kad beveik visur egzistuoja lydekos buvimas,reiketu naudoti metalini ar kitoki pavadeli. Aisku ir „kulkos“ formos svarelis naudojant sistemele Texas turetu būti montuojamas ant pacio metalinio pavadelio.

Yra ir labiau paprastesnis variantas,patikrintas per metu,metus – pavadelis – (is gitaros stygos) ,leidžiantis naudotis be jokiu „karabinu“ sasageliu ar gamykliniu žiedeliu.Siuo atveju atstumas tarp “kulkos“ ir kabliuko aseles bus minimalus,aisku išliks ir neužsikabinimas ,pagrindinis privalumas sios sistemeles.

Padidintas praeinamumas “Texas“ sistemeles apsiriboja ne tik forma ir svarelio padetim,sistemeleje bet ir ofsetinio kabliuko panaudojimas sioje sistemeleje. Sukurta yra be galo daug ivairiu ofsetiniu kabliuku formu ir dydžiu. Todel nera didelio sunkumo pritaikyti atitinkama varianta ,reikalaujanti siam ar kitam silikoniniam masalui .

Naudojant sistemele Texas „sliekai“ turi tureti labai gera „minkstuma“, „lankstuma“ kuriuo apsiriboja kaip ir ilga kuna turintys taip ir su uodegėle silikoniniai „sliekai“. Kazkokiu tai specialiu reikalavimu siu formu turintiems „ sliekams „ ( iskirtinai , Wacky Worms) sistemelei Texas nera . Tinka praktiškai visos formos. Viskas lemiasi tik nuo gaudymo salygu .Pirmumu aisku „slieku“ ilgis pritaikytas atitinkamai sistemelei ir masalaui kuris bus naudojamas musu krasto vandenyse ,labai gerai vartaliojasi visi iki 5 coliu (apytiksliai 13cm) turintys „sliekai“ .
Nors Texaso sistemele galima naudoti visur,visgi rekomenduotina ja gaudyti labiau „karstuose“ vietose,ten kur masalas su atviru kabliuko geluonimi aiskiai kabinsis o masalas bus greičiausiai , prarastas. Vidutinese upese - salia nuvirtusiu i vandeni medžiu ,ar vandens saugyklose - salia nuskendusiu kelmu . Pravedimo technika - labai paprasta ir nereikalaujanti daug galvoti ,gali būti tiek suoluojantis pravedimas tiek ir grieztai horizontalus su patampymo bangelėmis ,o taip pat ir atliekamas vertikaliai .

CAROLINA — sistemele ,kurioje slankiojantis sarelis – „kulka“ taip pat tvirtinamas ant pagrindinio valo priesais masala. Bet pats masalas tvirtinasi ant atskiro pavadelio,o uz „kulkos“ auksciau tvirtinamas fiksatorius (suktukas,žiedelis,ar mazgas.). Si sistemele labiau skirta „darbui“ su plaukiančiais masalais.

Gaminami netgi specialus kabliukai su specialiomis galvutėmis is stirofomo (penopolistirolo) – pav. , High-Ball Floater nuo Northland , priduoda masalui papildomo plūdrumo .
Panaudojimo mintis sios rusies sistemeles yra labai paprasta ir nereikalaujanti dideliu pastangu : svarelis guli dugne vienoje vietoje ,o pats masalas pludurioja virs jo .Ir mes turime galimybe sujaudinti zuvi,paprastai pazaidziant masalu su spiningo virsunele. Atstumas tarp masalo ir dugno , reguliuojasi pavadelio ilgiu ,kuris dazniausiai daromas is fluorokarboninio valo ,kuris yra beveik nematomas vandenyje (todel ir masalas zuviai atrodo labiau pasiekiamas be jokiu isgasciu).
O stai sio namatomumo gaudant musu sąlygomis,ir iskaitant kad musu vandenyse gyvena demetoji plesrune su astriais dantimis ,pasiekti praktiskai neimanoma , todel kad masala reikia tvirtinti ne ant fluorokarboninio valo ,o ant metalinio pavadelio. Ir kad ir pati ploniausia metalini pavadeli benaudosit ir kad ir pati lengviausia masala neužkabinsite,gero plūdrumo pasiekti sunkiai pavyks .Aisku beveik pasikeičia ir visas „carolina“ sistemeles principas. („Beveik“ – todel kad, yra dar viena gudrybe, sioje sistemeleje – garso sklidimas : reikalas tas kad, „carolinoje“ naudojami ivairus elementai - stikliniai karoliukai arba antra „kulka“ – variantu keli,kurie pravedant išgauna caksinčius garsus ,kurie sugeba privilioti zuvi ). Ir masalas sugebės pakibti vandenyje, be didelio sunkumo, planiruos virs dugno. Ir mes negalesime prilaikyti pauzes ,pravedime ilgai paliekant svareli be jokio judesio. Ir tegul , dirbtinis „ sliekas „ isitaises beveik vertikaliai ir atrodantis kaip, „besimaitinantis nuo dugno“ ,savo isorine isvaizda ,patrauklumu ir skeidzianciu aplink save dvoku ,pats sugebantis sugundyti „ka nors“ ,bet vis delto išvilioti vandens gyventojus kibti ant jo gali tik judedamas vandens sluoksnyje arciau dugno. Aisku ,mes turetume tiksliai žinoti masalo „skendimo“ laika todel kad ,tas svarelio laiko tarpas tarp kritimo ir prisilietimo iki dugno yra geriausias kai gaudant „slieku“ galima sulaukti kibimo . Todel sistemeleje „caronina“ mums geriau naudoti plaukiančius „sliekus“ (pas tokius “ sliekus“ ,ant pakuotes figūruoja ir pavadinimas - floating) , jie leciau planiruoja prie dugno - aisku ir pas zuvi bus daugiau sansu pastebėti si „skanesta“ ir nusitaikius atakuoti ji .Pritaikyti „Carolina“ geriau tokiuose vietose kur dugne yra staigus perkritimai (barandes) upiu farvateryje išilgai povandeniniu slaitu .
DROP SHOT — Eiline „bassine“ sistemele ,siuo atžvilgiu su galiniu svareliu ir auksciau jo užverto masalo ant kabliuko ,pravedimaskuris turi vertikalaus pagrindo (Drop-Shot – isvertus „sutrumpintas smugis“) . Panaudojimas labai paprastas : sistemele užmetama i vandeni ,otoliau seka negreitas pravedimas su pauzėmis. Pravedant masala reiktu „pazaisti“ spiningo virsunele ,ja pakratant .Stengtis išlaikyti vertikaluma!. „Sliekas“ keliaus vandens horizonte, pakibdamas atstumu tarp svarelio ir saves ,gundydamas ivairius vandens gyventojus.
Kiek naujasnis mums gaudymo budas,labai greitai tapo populiarus. Isskirtinumas sios sistemeles yra tas kad,pats masalas montuojamas ant pagrindinio valo ,o svarelis - toliau uz masalo .Taigi masalas butinai atsiras visa laika virs svarelio ir dugno .

Egzistuoja netgi specialus kabliukai „Stand Out Hook“ specialiai sistemelems - Drop Shot . Bet ir be siu specialiu kabliuku puikiai galima gaudyti silikoniniu „slieku“ zuvis. Pats pagrindas kad,kabliukas butu užristas skersai pagrindinio valo .
Pas mus labiau priimtina kai, risamas ant pagrindinio valo pavadelis su kabliuku – elementas kuris nenumatytas originale . tokia sistemele jau gavo savo pavadinima „pavadeline“. Gaudydami eserius ar starkius si pavadeli risa is mono ar fluorofarboninio valo ,o kai gaudo lydekas – deda metalini pavadeli. Taip ant pagrindinio valois pat pradziu risamas pavadelis,oprie pavadelio ir pats masalas.

Svarelis sistemeleje Drop Shot yra labai svarbi detale ,todel kad, jis pastoviai lieciasi i dugna ir dazniausiai užsikabina uz ivairiu netiketu kliuviniu .Todel originalus amerikietiškas svarelis sioje sistemeleje montuojamas is virsaus karabinu ar tiesiog uzrisama mazgas. Galima imontuoti ir „stopora“ specialu mazgeli ,kuris reguliuotu svarelio aukscio padeti ant valo tarp pacio svarelio ir masalo. Ir kai svarelis papuola i mirusi „zacepa“ itempus stipriai vala ,is pacio svarelio savotiškai „issiplesia „ kilpute ir svarelis lieka dugne .Tada mes ištraukiame masalai s vandens,montuojame nauja svareli – ir greitai pratesiame zukle.Kai kada kai tokiame svarelyje nera specialaus imontuoto karabino ,tada geriau risti kiek plonesni vala kaip pagrindinis valas,tada lengviau užkibus svareliui uzkliuvinio dugne ,ji nuplesti.
Sistemeleje Drop –Shot ,naudojami nedideli ivairus silikoniniai masalai ,kad ir tie patys tvisteriai,kuriu ilgis retai kada buna didesnis kaip 3 -5 cm . Bet labiau efektingi yra silikoniniai „sliekai“ didesniu dydžiu ,skirti butent siai sistemelei pavyzdžiui : 4-coliu Culprit Drop Shot Worms arba Damiki Реnn 2 . Gaminami netgi nemazi specialus „ Drop Shot Kit“ rinkiniai, i kuriuos ieina tiek masalas ,kabliukas tiek ir pats svarelis . Labai patogu ir naudinga,ypatingai tiems kurie nori padaryti pirmus žingsnius ir išsisavinimus siame gaudymo stiliuje .

WACKY — sistemele kurioje masalas pagrindinis yra silikoninis „sliekas“ ,maunamas ant kabliuko per vidurine kuno dali . Taip,taip butent plastikiniai „sliekai“ . Tai, jau musu mintys nori naudoti sioje“wacky“ sistemeleje bet kokia ,Soft Plastics, o „gimdytojai“ sios sitemeles ,amerikiečiai ,praktiškai visada veria tik „Wacky Worms“. Sie masalai turi praktiškai tolygu rantuota kuneli ,kai kada suspausta uodeginėje dalyje,kai kada ir su savotiška „uodegėle“ .
Bet pagrindas sios sistemeles yra tas kad, pats masalas visada „dirba“ tik savo nukarusiomis galunemis.O pagerinimui siu vilioniu ir masalo „prikelimui“naudojama spiningo virsunele .Ir netgi „zaidziant“ spinigo virsunele galima ,ne galima o netgi ir reika „dirbti“ nepriklausomai ar pravedimas bus atliekamas vertikaliai ar horizontaliai atsižvelgiant i masalo padeti .

Pagrindiniu is elementu sistemeleje „wacky“ yra ,kabliukas. Ipatingai gaudant srovėje kai kada butina naudoti specialias dzigines galvutes ,sukurtas siai sistemelei. Bet vis delto pagrinde yra naudojamas kabliukas be jokio pasunkinimo. Pati „wacky worm“ mase yra tokia kad,jis ir be jokiu papildomu priemonių puikiai ir gana toli užsimeta. Tik kabliukas ir masalas. Nepriimtina – bet is dalies labai efektinga. Bet kabliukas tinka toli grazu ne bet koks ,o turintis platu ilinki. Lyderiaujantys gamintojai isleidzia butent skirtus siai „wacky“ sistemelei ,irnet nurodo specialus uzrasas ant pakelio –„Wacky Hook“ .

Kai kuriuose atvejuose kabliuko geluonis turi apsauga panasia i is valo padarytus „usus“. Sis neužsikabinantis variantas leidžia naudoti sistemele „ Wacky“ .Gaudant labai sunkiomis sąlygomis,ir sunkiose vietose,ten kur negalima pravesti masalo is kurio islindes kabliuko geluonis .
Pravesti „Wacky Worms“ galima kaip vertikaliai taip ir horizontaliai. Horizontalus pravedimai yra paprasti: masalas metamas i vandeni,pasiekiama reikiama gelme o paskui „atgaivinama“ labai letu rites sukimu.Kai kada kai tai naudojama ,pakratoma spiningo virsunele.Pravedant,labai svarbios yra pauzes.Vertikalus pravedimai naudojami kai gaudoma tarp augančiu vandenyje stačiu vandens augalu (meldu,ir pan.) netgi ir tarp medžiu virtuoliu kurie guli sukrite telkinio dugne .Geri rezultatai buna ir letos tekmes upese kai valtele yra dreifuojama ,o ipatingai tokiose vietose kaip,farvateris,povandeninis slaitas (barande) ar duobes.
4335 dienų
 
Zanelis
Klasikinis (paprastasis ) DROP-SHOT'as ir aktyvus Vokiskas.Kuom viskas skiriasi,gaudymo technika,mazgas,masalas,ir viskas apie tai.







4338 dienų
 
Zanelis
as dabar isbandziau sita sistema svedijoj, tai pastebejau net toki dalyka, kad starkis kartais puole ne i masala o i karoliukus virs jo ir jie budavo burnoje o masalas is isores isikabindavo i lupa...S: fantastiska sistema
4344 dienų
 
Zanelis
Pontoon21 Homunculures Awaruna JILT Turi pakankamai mėsinga ir stora kuna ,kuris yra be galo patrauklus ir lankstus .Todel si originali kuno forma turinti plačia uodegele su klasikine kanopos formele ir daro si masala labai aktyvu ir provokuojanti zuvu atzvilgiu .Masalo viduryje yra padarytas specialus kanalas kuris leidžia paprasčiau naudoti praktiškai bet kokias sistemeles (Jig Head Rig, Texas Rig, Carolina Rig, Terminal Rig, Drop Shot Rig, Double Hook Rig),ir netgi ant labai sudėtingu sistemeliu .Gaminama siu dydžiu - 2,5; 3,8; 5,1; 6,4; 7,6 cm.
Homunculures – Tai speciali minkstuju masalu tiuninguota kolekcija.Sukurta laikantis paciu geriausiu zveju rekomendaciju,sie masalai vilioja ne tikzvejus bet svarbiausiair zuvis.Viena is pagrindiniu technologiju kuri pritaikyta sukuriant Homunculures masalus , tai GUMEXIM® –Specialus suliejimas minkstuju plastiku. Tik delsiu kombinaciju masalas palaiko savo forma ir plastine struktūra ,ir netgi kai yra veikiami ultravioletiniais spinduliaissie masalai nepraranda savo ryškumo ir minkštumo .Ne kiek ne maziau gera technologija yra RINCOAL® –Unikali spalvu sistema.Specialus pigmentu misinys ir kitu spalvu derinys sukuria vaizdini panasu i tai tarsi masalas sviestu.Deka sios technologijos masalas atrodo ne paprastai kad nuspalvintas o kaip gyva būtybe kuria reikia suesti.Ne paliktas be demesio ir „valgomas“ dalykas.Siai uzduociai priimta technologija - SFT – speciali formule ,integruota i medžiagos struktūra ,kuri turi ne tik kvapa bet ir skoni.Ji yra tokia „gyva“ kad,kimbant zuvis masalo ne tik kad neispjauna bet dar labiau nori ji ryti. Taigi Homunculures –masalai yra labai priimtinu žvejams formu o be to pagaminti labai kokybiškai ir apgalvotai.

Kitas masalas ne kiek ne prastesnis tai:

Pontoon21 Homunculures AWARUNA 2.0" 50mm
Pontoon21 Homunculures AWARUNA 2.5" 62 mm
Pontoon21 Homunculures AWARUNA 3.0" 72 mm
Pontoon21 Homunculures AWARUNA 4.0"108 mm

Originaliai atitaikyta kuno ir uodegėles forma . Labai stipriai vibruoja masala traukiant netirpaprastu pravedimu.Soniniai „šonkauliukai“ nepaprastai gyvai zaidzia ir priduoda masalui natūralumo ir gyvybes niuansu .Vidurinje specialus kanalas leidžia naudoti ne tik paprastas sistemeles (Jig Head Rig, Texas Rig, Carolina Rig, Terminal Rig, Drop Shot Rig, Double Hook Rig),bet ir net pacias įmantriausias.Gaminami dydziainuo 3,8 iki 10,2cm.ilgio.
Be to sie visi masalai turi be galo placia spalvu palete.

va kaip jie atrodo http://www.fishpit.ru/index.php?option=com_content&task=view&id=156&Itemid=148
4356 dienų
 
Zanelis
DROP-SHOT sistemeles risimas :
4364 dienų
 
Zanelis

Sūrūs masalai vilioja žuvis

Guminukai, turintys skonį, jau lyg ir ne naujiena, tačiau mūsų krašte mažai žinomi. Lygiai taip pat nedaugelis jums pasakys, koks tų guminukų skonis? Pasirodo, jog jie sūrūs. Netikėta. Ar ne? Tokie masalai atsirado, kai, siekiant kuo didesnio elastingumo, į guminukus pradėta įterpti druskos. Tarp gamintojų prasidėjo savotiškos lenktynės, o meškeriotojai tose šalyse, kur prieinama amerikinių ešerių žūklė, ėmė aktyviai eksperimentuoti su sūriais guminukais, kurie pasirodė dryžuotašoniams smaližiams labai patrauklūs.

Drebučiai ant kabliuko

„Sūdant“ guminukus neapsieita be kuriozų – kai kurie gamintojai guminukus prifarširuodavo tokiu kiekiu druskos, kad tie ėmė priminti želė saldainius. Dalies ekspertų teigimu, čia pirmavo amerikiečių kompanija „Gary Jamamoto“, kurios guminukai buvo tokie sūrūs, kad po kelių ešerio atakų šie masalai subyrėdavo į gabaliukus, o spiningininkas iš vandens ištraukdavo nuogą kabliuką. Tačiau įdomiausia ne tai, kad guminukai, įdaryti druska, byra, o tai, jog sūrymas, atrodo, tikrai patinka ne tik amerikiniams ešeriams, bet ir europiniams, taip pat – sterkams, lydekoms, vėgėlėms. Tiesa, nepastebėta, kad šamai žavėtųsi sūriais masalais.

Sūdyti masalai

Išradingi serbų meškeriotojai sukonstravo specialų įnagį, susidedantį iš dviejų pavadėlių su trišakiais, smaigo žuvelei tvirtinti ir auselės valui prisegti, kai Europa apribojo plėšriųjų žuvų gaudymą masalui naudojant gyvą žuvelę. Draškovičiaus montažu pakamanojus negyvą žuvelę, galima pasiekti tokių pat rezultatų kaip ir naudojant gyvą mailių. Ypač populiarus šis būdas tapo, kai Oliveris Portraitas, reklamuodamas sterkų meškeriojimą Radutoje (Rumunija), ištrimitavo, kad Draškovičiaus montažas rodo stebuklus.

Europa užkibo ant Draškovičiaus meškerės taip pat kaip masalinių žuvelių besigviešiantis sterkas. Kartu su Draškovičiaus montažais būdavo parduodami sūdytų žuvelių prikimšti stiklainiukai. Sūrias žuveles stverdavo ne tik sterkai, bet ir lydekos. Dysnose ne kartą, pristigę saulažuvių, ant „klumpės“ kabliuko verdavome kilkės (sūdytas brėtlingis) galvą ar uodegą ir rezultatas būdavo nė kiek ne prastesnis nei meškeriojant nesūdyta žuvele. Kartą teko matyti, kaip Luodykštyje du meškeriotojai lydekas gaudė sūdytomis strimelėmis užtaisytais skrituliais. Rezultatas nebuvo stulbinantis, tačiau margašonės ragavo strimeles ir nespjaudė į tokį egzotišką masalą. Tad sūrūs masalai – realus dalykas.

Naujos tendencijos

Dabar guminukų gamintojai sumaniai išnaudoja plėšriųjų žuvų simpatiją sūriems masalams, tačiau į guminukus įterpiama ne paprasta, o kvapni druska. Šie masalai – naujos kartos produktas, o ne silikono ir druskos mišinys. Japonų kompanijos „Megabas Vios“ ekspertai pabrėžia, kad druska, naudojama „Rocky Fry“ serijos guminukams pagardinti išmirkyta kvapniųjų medžiagų ir feromonų sirupuose. Toks masalas paskui save palieka aromatų šleifą, o kai ešerys jį pastveria tai pajunta malonų sūrumą.

Naujos kartos guminukai pirmiausia išpopuliarėjo Japonijoje, todėl juos gamina ne viena kompanija, tačiau jie – brangūs. Tad nenuostabu, kad jais labiausiai domisi japonai, besivaikantys naujovių ir negailintys tam lėšų. Daugelis japonų, meškeriojančių ešerius, nesusimąstydami perka garsųjį sūrų „“Keitech“ kompanijos modelį „Custom Worm Swing Impact“. Šiandien tai vienas elitiškiausių masalų. Kiek pigesnė kompanijos „Reins“ produkcija, tačiau, japonų nuomone, populiariausių modelių „Reins Curly Curly“ arba „Reins G-Tail Saturn“ aromatas silpnesnis, vadinasi šie guminukai ne tokie veiksmingi.

Jungtinėse Valstijose susižavėjimas „sūriu silikonu“ dar netapo visuotinis, nes jaučiamas tam tikras skepticizmas tokių masalų kaip „Berkley“ kompanijos „Gulp“ serijos guminukai atžvilgiu. Beje, jie prieinami ir Europoje, tačiau meškeriotojai kol kas renkasi tikrą slieką, o ne dirbtinį, kad ir koks tikroviškas jis būtų. Antra, kol kas europiečiai ištikimi savo tradicijoms, kurios kažkada pagrindė meškeriojimo negyvomis žuvelėmis stilių, ir renkasi dirbtines žuveles, o ne sliekų ir dėlių imitacijas. Todėl nieko nuostabaus, kad mūsų kontinente apsiribojama labai vykusiais naujos kartos „Quantum Slendry“ bei „Quantum Fredil Shad“ guminukais, idealiai atitinkančiais plėšriųjų žuvų gaudymo „drop-shot“ metodu stilių.
4370 dienų
 
kasiakas
Siandien vienoi rusu laidoi ziurejau, kaip ant tokio (pries paskutine foto) lidzius gaude mazyciam upeliukez)
4378 dienų
 
Zanelis
Ko reikia, kad žūklė spiningu būtų sėkminga?

Sergejus Stonkus

Kokie pagrindiniai spininguotojo maskuotės principai? Ar sėkmingai žūklei spiningu pakanka tik geros spiningavimo technikos?
Galbūt kai kam tai bus atradimas, kitiems žvejams – seniai žinomos, gal net į kraują įaugusios tiesos, tačiau bet kuriuo atveju maskavimasis yra vienas esminių mėgėjiškos žūklės principų.
Išsiruošus į žvejybą spiningu apgalvoti drabužių spalvą derėtų labai kruopščiai: jokio universalaus aprangos varianto čia nėra ir negali būti – deja.
Mėtant spiningą nuo atviro smėlėto kranto pirmenybę geriau teikti smėlio spalvos arba šviesiausių chaki atspalvių drabužiams.
Visiškai baltų drabužių derėtų vengti net ir per didžiausius karščius, o apie įvairius raudonos ir mėlynos spalvos atspalvius nė kalbėti neverta.
Neretai galima stebėti tokį vaizdą: keliauja krantu – arba pakrantės sekluma – spiningautojas ir užmetinėja blizgę kuo toliau ir įvairiomis kryptimis. Tokia spiningavimo taktika, žinoma, leistina, tačiau ne visada duoda gerų rezultatų.
Esmė tai, kad dideliuose vandens telkiniuose žuvies yra visur. Tačiau, pavyzdžiui, vasarą plėšrūnės traukia arčiau kranto, kur būriuojasi smulkios žuvelės, todėl tolimi užmetimai netenka jokios prasmės (nebent prieš tai įsitikinti, kad prie kranto iš tiesų žuvis nekimba).
Pirmąkart spiningaujant nežinomoje vietoje apskritai tikslinga pirmus du tris užmetimus padaryti stovint tolėliau nuo vandens (net iki 10 m).
Valo skersmuo irgi turi įtakos žūklės spiningu rezultatams – tiesa, kiek kitokios nei žvejojant kitokio tipo meškerėmis. Pavyzdžiui, gaudant žuvį natūraliu jauku jai duodama šiek tiek laiko tą jauką praryti. Jeigu tuo metu žuvus pajus svetimkūnį – tokį, kaip storas valas, – ir jo keliamą pasipriešinimą, jauką ji gali paprasčiausiai „išspjauti“. Žuvys storo valo nemėgsta labiausiai dėl to, jog jį jaučia, o ne dėl to, kad jį mato.
Spiningaujant užkirtimas seka iš karto po užmetimo, todėl savitas svetimkūnis visada yra – tai masalas. Šiuo atveju valo storis daro įtaką tik užmetimo toliui, masalo „žaismingumui“ ir pan.
Žuvis, savaime suprantama, valą mato, tačiau reikia turėti omenyje tai, jog mato jį iš šono arba apačios. Tad bet koks dažytas valas vandens paviršiaus fone bus pastebimesnis nei paprastas bespalvis valas. Vadinasi, spiningaujant bespalvis valas yra bene geriausias pasirinkimas.
O štai paties spiningo spalva lieka jau spiningautojo skonio reikalas. Nors tais atvejais, kai plėšrūnės kimba prie pat kranto, geriau kad spiningas būtų neryškių atspalvių.
Visiškai natūralu, kad žuvys baidosi žvejo šešėlio – ypač judančio. Be to, jei saulė šviečia iš šono, priešingo užmetimo krypčiai, net labai išalkusios plėšrūnės gali apskritai nereaguoti į blizgę, nes saulės spinduliai žuvį akina. Bet jeigu spiningautojas pasisuks 180 laipsnių kampu, jau pats patirs aibę nepatogumų dėl saulės atspindžių nuo vandens paviršiaus: vargs akys, bus sunku vizualiai kontroliuoti blizgės judėjimą...
Todėl spiningaujant paviršiniuose vandens sluoksniuose visuomet reikia atsižvelgti į saulę ir savo padėtį jos atžvilgiu. Optimaliausia pozicija laikoma, kai saulė yra spiningautoju iš šono ir šiek tiek už nugaros.

4380 dienų
 
Zanelis
Spalvų pasirinkimas!!!

Kokių spalvų spiningo masalus naudoti. Čia pateiksiu pagrindines taisykles, kaip ir kokias spalvas mato žuvys.
Šias taisykles galima pritaikyti visiems masalams – sukrėms, vobleriams, guminukams ar vartiklėms.
Kokių spalvų spiningo masalus naudoti. Čia pateiksiu pagrindines taisykles, kaip ir kokias spalvas mato žuvys. Šias taisykles galima pritaikyti visiems masalams – sukrėms, vobleriams, guminukams ar vartiklėms.
Skirtingos žuvys mato skirtingas spalvas. Dugninės žuvys (šamai) gali matyti tik pilkus atspalvius – jos gali atskirti objekto šviesumą, bet ne jo spalvą. Daugelis seklių vandenų ar paviršinių žuvų (upėtakiai, aukšlės, karpiai) gali matyti visą spalvų spektrą, net ir ultravioletines spalvas, kurių nemato žmogus. Kitų žuvų spalvų matymas ribojamas iki juodos, rudos, žalios ir raudonos ir geltonos. Nors žuvys sugeba skirti kai kuriuos atspalvius, tai labai neįtakoja kibimo, nes jas vienodai traukia raudonas ir tamsiai raudonas masalas. Jei renkatės dviejų spalvų masalą, reikia kreipti dėmesį ne į spalvas, o į jų kontrastą. 1 pav. pateikiamas pavyzdys, kaip skirtingos žuvys mato raudonos ir mėlynos spalvos masalą.
Kaip vanduo filtruoja spalvas
Vanduo, kaip žinia filtruoja šviesą – kuo giliau jos patenka mažiau. O spalva matoma pagal tai, kiek šviesios atspindi paviršius. Jei į didesnius gylius patenka mažiau šviesos, reiškia, kad kai kurios spalvos gali būti nematomos. Tai labai priklauso nuo vandens skaidrumo – kuo skaidresnis vanduo, tuo giliau patenka šviesa. Taip pat daug priklauso nuo bangavimo – banguotas vandens paviršius labiau išsklaido šviesą. Taigi, drumstame vandenyje, vėjuotą dieną, ar vakare masalų spalvų spektras yra labai smarkiai apribotas.
Jei vanduo labai skaidrus, diena saulėta ir rami, giliausiai (apie 30 metrų) yra matoma mėlyna spalva, kiek anksčiau – apie 20 metrų – dingsta žalia, apie 10 metrų dingsta oranžinė, apie 3 metrų gylyje dingsta raudona. Giliau nei 30 metrų yra matomos tik ultravioletinės spalvos. Šios taisyklės galioja tik super skaidriam vandeniui, jei vanduo drumstesnis – spalvos dingsta dar anksčiau. Visa tai negalioja fluorescentinėms spalvoms – jos nedingsta giliame vandenyje, taigi, jei gautote giliai, galite drąsiai naudoti ryškius masalus – jie bus matomi itin giliai.
Kaip dingsta spalvos, priklausomai nuo gylio
Štai keletas patarimų, kokių spalvų blizges naudoti skirtingame vandenyje: super švarus – balta, visos spalvos matomos 3 m. gylio. Švarus – geriausia matoma mėlyna. Visos spalvos sunkiai matosi iki 3 metrų gylio. Žalias (žydintis) vanduo – geriausiai matosi žalia spalva ir jos atspalviai. Drumstas vanduo – geriausiai matoma oranžinė, žalia ir ryškiai žalia. Raudonos beveik nelieka. Dumblėtas vanduo – geriausiai matoma raudona.
Štai keletas patarimų, kokias blizges naudoti, atsižvelgiant į apšvietimą: Prietema – mėlyna, purpurinė ar juoda, kombinuojama su sidabrine. Vidutinis apšvietimas – raudona ir oranžinė tinka geriausiai. Labai geras apšvietimas – ruda ar pilka, su fluorescentiniais akcentais.
4380 dienų
 
Zanelis
4380 dienų
 
Zanelis
REINS IR KEITECHE

Paskutiniu metu forumuose padaugėjo atsiliepimų apie Reins Rocvibe Shad ir kitus modelius. Dažniausia šie atsiliepimai teigiami. Informacija apie šiuos masalus pasidarė aktualesnė mūsų spiningistams, todėl šiame straipsnyje bus aptariami silikoniniai Reins ir Keitech masalai.

Iš pradžių keletas žodžių apie gamintojus. Abu juos vienija tai, kad jie specializuojasi silikoninių masalų bei atitinkamų aksesuarų džigui (galvakabliai,volframo svareliai ir t.t.) gamyboje. Abu šie ženklai yra labai garsūs Japonijoje. Prekinis ženklas Reins priklauso REIN & Co.Ltd firmai. Jų asortimentas žymiai platesnis ir pasižymintis griežtu pasiskirstymu į jūrinius ir gėlavandenius masalus. Jų gaminamų masalų kaina tikrai demokratiška. Keitech masalai gaminami iš minkštesnio silikono nei Reins, tačiau jų „gyvybingumas“ ,išskyrus Little Spiders, yra mažesnis. Tokiu būdu Keitech masalus galima laikyti labiau sportiškesniais, o Reins- „liaudiškais“. Abiejų gamintojų masalai gaminami iš „valgomo“ silikono ir apdirbami įvairiais atraktantais.

REINS ROCKVIBE SHAD

Tai shad klasės masalas, gaminamas 3 dydžių: 2, 3 ir 4 colių.

Kaip ir minėjau Reins masalai gaminami iš kietesnio silikono. Rockvibe Shad- ne išimtis. Iš pirmo žvilgsnio, dėl savo stangrumo, Rockvibe Shad negalėtume priskirti prie „žaidžiančių“ masalų. Bet tai netiesa. Šis dirbantis masalas pasižymi aukšto dažnio virpesiais ir maža svyravimų amplitude. Masalo uodegėlė turi savybę virpėti esant mažiausiems spiningo viršūnėlės judesiams. Tai leidžia efektyviai panaudoti šį masalą gaudant drop-shot būdu.
Rockvibe Shad kabinamas ir ant galvakablio ir ant ofsetinio kabliuko. Antruoju atveju dėl savo medžiagos stangrumo masalo „gyvybingumas“ sumažėja. Kabliuko viela prapjauna masalo kūną. Paskutiniu metu išpopuliarėjo šarnyrinis jungimas „čeburaškės“ ir paprasto kabliuko. Man asmeniškai toks tandemas nepatinka. Mano nuomone, šiuo atveju sumažėja masalo jautrumas mažiems spiningo viršūnėlės judesiams. Gaudant Rockvibe Shad masalais galima naudoti ir klasikinį džiginį ir kitus pravedimus. Pvz.: lėtas pravedimas su ilgomis pauzėmis ar trumpais truktelėjimais. Forumuose buvo nuomonių, kad nebūtina daryti pravedimo- ešerys pats griebia ramiai gulintį masalą. Pagrindinis šio masalo mėgėjas- ešerys. Ko gero ešerį labiausiai masina masalo kelima aukšto dažnio vibracija. Kadangi masalas gaminamas iš „valgomo“ silikono, ešerys nepaleidžia masalo ir po pakirtimo. Dėl savo gerų masinimo savybių, paprasto naudojimo ir nedidelės jo kainos, aš šį masalą priskirčiau prie perspektyviausių šios dienos masalų.

REINS FAT ROCKVIBE SHAD

Tai prekyboje pasirodžiusi Reins naujiena. Iš esmės, tai tai padidintos apimties Rockvibe Shad versija. Be to atsirado naujas dydis: 5 coliai. Padarytas esminis pakeitimas- padidinta uodegos lopetėlės plotas. Dėl to padidėjo masalo žaidimo amplitudė net darant lėtą pravedimą. Išaugo masalo pasipriešinimas vandenyje pravedimo metu. Nespėjau detaliau pratestuoti, bet manau šis masalas bus tinkamas lydekoms gaudyti stovinčiame vandenyje sąlyginai nedideliame gylyje. Masalo pasipriešinimas leis jam ilgiau „kaboti“ vandenyje, o jo didesnis tūris ir aktyvus žaidimas gerai masins lydekas.

KEITECH SWING IMPACT

Šis masalas yra priešingybė Reins Rockvibe Shad. Per ištisą Swing Impact kūną eina skersinės apvalios briaunos, o plonos uodegėlės gale padaryta didelė lopetėlė. Priekinė kūno dalis suspausta vertikalioje plokštumoje, o galinė- horizontalioje. Tai padaryta tam, kad masalas tvirčiau laikytųsi ant ofsetinio kabliuko ir stabiliau stovėtų pravedimo metu. Swing Impact gaminamas 2, 3 ir 4 colių didumo. 4 colių masale padaryta įpjova ofsetinio kabliuko tvirtinimui. Masalas pagamintas iš minkšto silikono. Plona uodegėlė ir didelė lopetėlė leidžia masalui gerai žaisti lėtai pravedant. Mano manymu, tai pagrindinis skirtumas lyginant su Rockvibe Shad, kuris yra labiau pasyvesnis ir reikalaujantis aktyvaus pravedimo (animacijos). Swing Impact- tai klasikinis aktyvus masalas, tinkantis klasikiniam džiginiam laiptuotam pravedimui. Neigiama šio masalo savybė- minkštas silikonas. Ešerys dažnai nukanda uodegėlę, bei nutraukia masalą nuo ofsetinio kabliuko. Įdomus pastebėjimas: Swing Impact kažkodėl geriau dirba didelėje upėje,o stovinčiame vandenyje pagal ešerių kibimą nusileisdavo Rockvibe Shad. Swing Impact pagamintas iš „valgomo“ silikono. Jis puikiai užsirekomendavo gaudant starkius,o 3 colių- gaudant lydekas.
Paveikslėlis

REINS SWAMP

Šis masalas pats populiariausias gaudant basus. Mūsuose jis kolkas, deja, nėra toks populiarus.

Reins Swamp yra klasikinis šio tipo masalas, gaminamas 6 išmatavimų: nuo 3,8 iki 6,5 colio. Kaip atskiros modifikacijos yra išleidžiamos : Fat Swamp ir neskęstanti versija. Man kol kas teko išbandyti vieną variantą: Micro Swamp Worm 3,8“. Tai masalas klasikinio slieko formos su smailėjančiu vienu galu. Tai absoliučiai pasyvus masalas, neturintis jokio savito žaidimo braižo. Man labiausiai patiko variantas su ofsetiniu kabliuku. Ofsetinį kabliuką pasirenkame tokio didumo, kad kabliuko geluonis išlįstų vidury masalo kūno. Jeigu naudoti galvakablius, tai tik tokius, kurie neturi užkarpėlių masalo tvirtinimui. Tuom mes apsaugosim ploną masalą nuo įplėšimo. Reins Swamp gerai pasirodė naudojant klasikinę Texaco sistemėlę. Be to, tai pats „valgomiausias“ masalas iš visų masalų. Gal būt ešeriui yra svarbi ir pati masalo slieko forma. Pagal ešerio kibimus Reins Swamp ir Rockvibe Shad užima pirmą vietą tarp visų šios klasės masalų. Efektyviausias pravedimo būdas- lėtas traukimas arba masalo pakėlimai su ilgomis pauzėmis, kurių metu masalas trumpam sujudinamas.

KEITECH LIVE IMPACT

Šis modelio pavadinimas sutampa su silikoninių masalų serija Keitech, į kurią įeina Swing Impact ir kiti modeliai. Dabar kalbėsim apie konkretų modelį Live Impact. Tai klasikinis masalas, naudojamas sistemoje Drop-shot. Gaminamas 3 dydžių: 2,5; 3 ir 4 colių. Masalo kūnas identiškas Swing Impact, tik vietoje lopetėlės pagaminta uodegėlė su dviem atšakom, orentuotom darbui vertikalioje plokštumoje (tai charakteringa drop-shot sistemoms). Šis masalas yra neskęstantis. Apart drop-shoto, masalo gamintojai rekomenduoja naudoti galvakablius, perduriant masalą per vidurį. Esu gaudęs ešerius su šarnyrine sistema ir galvakabliais. Rezultatas teigiamas. Pirmas būdas (šarnyrinis tvirt.) patiko labiau. Kadangi masalas neskęstantis ir pauzių metu jis stovi vertikaliai,uodega į viršų. Spiningo viršūnėle galima ppildomai žaisti masalu. Būtina priminti,kad Live Impact yra pasyvus masalas ir savito žaidimo neturi.

REINS G- TAIL SATURN

Šis masalas yra tvisterio ir slieko hibridas. Tai populiarus masalas basų gaudyme ir vėl gi, jis nėra toks populiarus tarp mūsų spiningistų. Gaminamas 2 dydžių: 2,5 ir 4 colių. Jis pritaikytas gaudyti Texaco sistema. Pažįstu keletą žmonių, kurie sėkmingai šiuo masalu gaudo ešerius ir lydekas. Turėjau antipatišką jausmą šiam hibridui. Ilgai neradau su juo bendros kalbos, kol neišbandžiau jį gaudyti klasikine Texaco sistema. Kai pradėjo kibti ešeriai, šis jausmas išnyko. Kadangi G- Tail Saturn turi aktyvų elementą, o tuo pačiu ir savitą žaidimą, tai pravedimo būdas gali būti klasikinis džiginis su pauzėmis. Bet man labiau patiko būdas- labai trumpi žingsneliai, atliekami nedideliais spiningo viršūnėlės judesiais. Po 5-7 tokių judesių spiningą nuleidžiame, rite surenkame valą ir vėl kartojame judesius. Šiuo būdu man dažnai pavykdavo išjudinti pasyvius ešerius. Šis būdas taip pat efektyvus gaudant dugne su reta augmenija.

REINS FAT G- TRAIL GRUB

Dar vienas G- uodegų masalo atstovas. Šiuo atveju tai klasikinis tvisteris, su storu kūneliu, plona ir minkšta, bet plačia uodega. Be to, uodegos paviršiuje yra daug smulkių burbuliukų, kurie sukelia papildomus purslus. Šio masalo uodega pasižymi stabiliu ir gražiu žaidimu. Gaminami 2 dydžių: 3 ir 4 colių. Masalo montažo sistemos- kaip klasikinio tvisterio- nieko naujo. Tai vidutinio didumo tvisteris, pasižymintis stabiliu ir gražiu žaidimu, pagamintas iš gero „valgomo“ silikono. Ko dar reikia gaudant stambius ešerius, starkius ir lydekas?

REINS CURLY CURLY

Dar vienas tvisteris, tiesa, originalus. Iš esmės, tai Rockvibe Shad, kuriam lopetėlė pakeista ilga ir plona uodegėle. Gaminamas jis tik 4 colio dydžio. Tinkamas kabinti tiek ant galvakablio, tiek ant ofsetinio kabliuko. Curly Curly pasižymi geromis skriejančiomis savybėmis ir nedideliu pasipriešinimu vandenyje. Tai leidžia komfortiškai gaudyti tėkmėje ir dideliame gylyje. Manyčiau,kad šis masalas geriausia tinka starkių gaudyme. Kimba ir ešeriai.

KEITECH LITTLE SPIDER

Tai originalus masalas, stovintis atokiau anksčiau išvardintų modelių. Little Spider pagamintas iš standžios ir tamprios medžiagos, labiau primenančios gumą nei silikoną. Tai tarsi hibridas tvisterio ir aštunkojo. Kūnelis šio masalo tuščiaviduris. Tai patogu užmaunant jį ant galvakablio. Little Spider ryškiai neskęstantis masalas. Gaminamas 3 dydžių: 2; 3 ir 3,5 colio. Standartinis montavimo būdas- galvakablis. Taip pat galima naudoti ofsetinius kabliukus ir net drop-shot sistemėlę. Bet labiausiai man patiko gaudyti šiuo masalu naudojant Texaco sistemėlę. Dėka savo neskęstančios savybės, masalas atsilieka nuo skęstančio svarelio ir, žaidžiant spiningo viršūnėle,galima išgauti pulsuojančius masalo judesius. Tai labai masina žuvis. Puikiai užsirekomendavo ešerių gaudyme. Svarbus momentas! Šio masalo negalima laikyti vienoje dėžutėje su silikoniniais masalais. Jie nesuderinami.

KEITECH SEXY IMPACT

Tai masalas- naujiena. Gaminamas 3 dydžių: 3,8; 4,8; 5,8 colio. Masalo forma sudėtinga ir originali, turinti išpjovą ofsetiniam kabliukui, ir ploną “gyvą” uodegėlę. Pagrinde naudojamas sistemėlėje drop-shot, nors galima naudoti ir su galvakabliu. Labai įdomūs judesiai gaudant drop-shot. Galima įmituoti tvičingo ir džerko judesius. Man pavyko pagauti pasyvių ešerių naudojant sistemą split-shot, kai teko (dėl nepalankių oro sąlygų) užspausti svarelį ant valo prieš masalą. Matyt pavyko juos nustebinti nauju masalu.
4381 dienų
 
Zanelis
ECOGEAR – naujos kartos silikoniniai masalai

Praeito sezono pradžioje man į rankas papuolė pirmasis įpakavimas šitos „gumos“. Spalva buvo aisku nu visiškai ne ta kurios norėjosi,kazkas šviesisi žalio su auksiniais blizgučiais ir pusiau permatomu kuneliu.Aš tokius atspalvius ne labai pripažystu. Man labiau patinka kažkas ryškaus ir kontrastingo.Tai turbūt surišta su tuo, kad mūsų vandenys nėra labai skaidrūs,tuo metu kai dauguma amerikiečių ir japonų savo asortimente apie 80% turi pusiau permatomas spalvų gamas. Man šios spalvos sukelia nepasitikėjimo jausmą.
Nors, kita vertus, nepatikimas masalas būna iki to laiko, kol su juo nepradedi dažniau gaudyti. Pagauti ešerį ant panašaus tvisterio ,sunkumų per daug nekelia.Na o kol pirmoji žuvelė masalo neparagavo, tai ją galima bandyti sužvejoti ir sunkesniomis sąlygomis ir kur yra mažiau žuvies.
Tokiomis sąlygomis aš pasirinkau vieną ežeriuka kurio visiškai nepažinojau. Nedidelės lydekaitės ir pavieniai ešeriukai aiškiai atakuodavo viską kas praplaukdavo šalia.Bandymų poligonas buvo, idealus.
Pasirodė kad ta „bjauri“ spalva visai ne tokia ir „bjauri“ ,ir žuvis ją valgė net geriau nei kazkokius kitus „guminius“ masalus tokius kaip Mann's, YUM ir Action Plastics. Visiškai isitikinau darbingumu šių ECOGEAR, masalų, todėl toliau aš „pasiėmiau“ bandymui visas likusias spalvas ir dydžius bei formas . Ir pasirodė ne ,be reikalo.
Visą vasaros sezoną 2011 metų pas mane karaliavo masalai firmos - ECOGEAR! Šitie silikoniniai masalai „laimėjo“ ir nurungė visus mano ankščiau naudotus minkštuosius masalus,netgi tada kai žuvis buvo visiškai neaktyvi.Su paprastom „gumom“ budavo ir daug tuščių kibimų,o pabandžius masalus ECOGEAR padėtis is karto keisdavosi,netgi gaudant starkius rezultatai buvo akivaizdūs ir pasiekti jie buvo tik dėka šito nepakartojamo masalo.
Žemiau aš pabandysiu susumuot išvadas,padarytas per visą sezoną ir duoti rekomendacijas apie kiekvieną rūšį masalų atskirai .
O pradžiai ,pasakysiu,kuom gi skiriasi nuo kitų masalų šie firmos ECOGEAR masalai. Visų pirma tai – unikalia forma.Tie šoniniai sparneliai yra ir pas dauguma tvisterių,dirbantys kūneliai pas „minow“,papildomas sustiprinimas uodegoje,ir dar daug kas.
Bet pagrindiniu rodikliu šie masalai nurungia kitus savo,atraktantais.Kai aš dar neturėjau šitų masalų,mano tikėjimas į visokius aromatizatorius,kurie naudojami spininginiams masalams,buvo nukritęs žemiau nulio. Ir turbūt tai man atrodė dėl to kad visi tie atraktantai buvo tik paviršiniai.O kai pakliūdavo į vandenį šie masalai tai momentaliai nusiplaudavo visas atraktantas,ir jų efektas iš karto dingdavo.
Su masalais ECOGEAR viskas visiškai,kitaip.Aromatizatoriumi „prigirdyta“ yra visiškai pilnai visa“guma“,ir kvapas vandenyje pasklinda ,palaipsniui. Ir kuo daugiau „ėmimų“ kibimų būna,kuo daugiau masalas yra suraižomas dantų ir dugno akmenėlių,tuo labiau aromatizatorius pasklinda,tuo daugiau jo patenka į vandenį. Maža to,bet atraktantas šis yra ne tik aromatizatorius bet ir „skonio papildas“,veikiantis panašiai kaip žmogui prieskoniai. Ir tai matosi aiškiai pagaudžius šiais masalais.
Vėjuotu oru ir gaudant srovėje,ne taip paprasta pajusti menkutį kibimą.Todėl pakirtimas dažnai yra pavėluotas.Ir tada kaip gaudant paprastu silikoniniu masalu daugumas kibimų atrodo ,melagingi bet, naudojant silikoninį ECOGEAR viskas buvo ištaisyta,ir realizuota.Plėšrūnas (pagrinde tai buvo starkiai) ilgiau laikė burnoje šį masalą,ir laiko jį pakirsti pilnai užteko.Turbūt ta kvapo medžiaga davė ir skonį. Japonų kompanijos ECOGEAR masalų asortimentas palyginti gana platus.Bet Lietuvos rinkai daugumas „vabaliukų“ nėra priimtini.Nors kas žino,gal būt tai tik mano nuomonė...
Man pasisekė išbandyti tris rūšis šio masalo ir triju dydžių kiekvieno.

Ir taip: 1. Pačiu kibiausiu pasirodė tvisteris PARA MAX.

Šis masalas turi šoninius sparnelius ant savo kūnelio šonų.Kam reikalingi šie sparneliai,pasakyti sunku.Bet gaudant lengvais galvakabliais (lydeka žolėse) šis tvisteris ėjo pakankamai stabiliai,ir visiškai nesivartė ant šono.Turbūt tai padarė šoniniai sparneliai.Nors aš manau kad, kibimams tai neatsiliepė.
Gaminamas šis masalas yra penkių dydžių,bet aš išbandžiau tik tris.Ir pagrindiniu,kaip pasakyti „darbingiausiu“ pasirodė „trejetukas“ tai yra masalas triju colių dydžio (7.5 сm. Su ištempta uodegėle).
Uodega,pakankamai plati,ir „žaidžia“ net labai lėtu pravedimu ir net tada kai masalas krenta.Bet ji ne plona,tai žuviai nėra taip paprasta ją nuplėšti. Vienas mano tvisteris „išgyveno“ nuo daugiau kaip 15 lydekų atakų ir sėkmingai sugryžo atgal i dėžutę. Taigi šis masalas leidžia žvejoti ,naudojant super lengvus galvakablius.Nors pagrindiniai dirbantys pas mane svoriai yra 17-21gr.(kai kada net 25gr) gyliuose 5-8 metrai ir 10-16metrų su šiek tiek juntama srovele.
Trofėjais tapo 1-3 kg.lydekos ir kilograminiai starkiai.Nepaprastai darbinga spalva pasirodė su numeriu 032 (šviečiantis blankiai-baltas). Ši spalva dominuoja pas visus ECOGEAR masalų modelius,ir mano yra laikoma,mylimiausia.
2 colių dydis (5 cm. Su ištempta uodegėle) – tai idealus masalas,gaudant nedideles žuvis,pagrinde ešerius.Nors man pavyko gaudyti šiuo tvisteriu netgi upėtakius.Ir svarbiausia ką turi šitas mažylis – nepakartojamą spalvų gamą kuriose figuruoja ryškios spalvos – tai ką aš labiausiai mėgstu.Soalvos 062 ir 019 – ryškiai raudonos – tai,kas reikalinga ešeriui.Na ir kaip visą laiką negalima pamiršti ir 032 šviečiančios spalvos,nors gaudant negiliose vietose šiuo dydžiu masalu,spalva jau nebeaktuali.
Labiau dideli dydžiai PARA MAX, o būtent Nr4. ir Nr5. (10 и 12.5 centimetrų) man kad ir pavyko pabandyti,bet aš kažkokio tai išskirtinio žąvesio nepajutau.Nors buvo epizodas,kai po poros valandų vienos duobės apšaudymo,su 12centimetrų PARA MAX,u man pavyko per puse valandos turėti tris kibimus,ir realizuoti du iš jų.
O pakibo ant šio didoko masalo visai nemažos lydekos.Buvo ir daugiau panašių epizodų,iš kurių galima jau daryti išvadas apie tai,kad šis masalas labiau skirtas trofėjinams egzemplioriams. Tai yra, pavienės didelės žuvies gaudymui.Tą patį patvirtino ir mano geras pažystamas,dažnai gaudantis šiais masalais. Pas jį PARA MAX masalai gerai dirbo,tiek ant šamo tiek ir gaudant starkius.

Sekanti rūšis masalų – POWER SHAD.

Nors kodėl? SHAD – aš negaliu suprasti. Greičiau jau MINNOW, dėl to kad masals yra ištemptas,ir panašus į žuvelę.Turintis keturis dydžius. Mano išbandytas buvo pats mažiausias Nr.3. (7,5 centimetrų).Tai atrodo kaip ilga ištempta „dešrelė“ su riperio uodegėle.
Bet ne viskas taip paprasta šito „žvėries“ konstrukcijoje.Jeigu teisyngai yra apginkluotas šis nuostabus mąsalas,o būtent iverti labiau trumpakotį kabliuką,arba apginkluoti dvišakiu kabliuku su „čeburške“,tai masalo žaidimas iš karto pasikeičia.
Vietoj įprastinio uodegos virpėjimo,ką ir daro daugumas panašių masalų,šis masalas pradeda virpėti visu kūneliu ir tuo pačiu savo uodegėle.Kam būten reikalingi mikro pelekai kurie randasi netoli žiaunų srities,man išsiaiškinti taip ir nepavyko. Kita vertus gaudant aktyvų nedidelį starkį, šis masalas dirba,paprastai tariant nepakartojamai.
Na o pačia darbingiausia spalva šioje situacijoje ( gyliai apie 4-6 metrus,be srovės) pasirodė 160 – „geltonoji nugarėlė“ ir „baltas kraštelis“.O tuo momentu,kai jau artėjo vakaras ir šiek tiek aptemo,pasirodė darbingiausia mano mylima 032 spalva.Didesniais šio tipo masalais tiesiai pasakysiu net negaudžiau. Bet dėžutėje jų turiu ,ir šį sezoną būtinai išbandysiu gaudant stambiasnius pavienius starkius Kauno mariose...

3. Trečias ir mano pats mylimiausias tipas silikoninių ECOGEAR masalų – yra GRASS MINNOW.

Maža to kad, kad šiais metais ant jo pagauta daugiausiai žuvies, net ir mano gaudyme pačios svarbiausios - starkio net kai gaudymo sąlygos yra sunkios (vėjas,kliuviniai),bet ir tai dar ne viskas.
Šiais metais buvo užkibęs šamas,nors ir ne milžinas (kaip šamui),bet mūsų vandenyse tai jau pakankamas priešininkas kuris papuola ne taip jau dažnai.ir pagauti jį man padėjo masalas GRASS MINNOW , L dydžio (8 centimetrų), kuris yra 158 spalvų gamos – raudonai rožinis susidabriniais blizgučiais,plius blizgesio efektas.
Šis masalas turi keturis dydžius:: SS, S, M ir L. Patys mažiausieji masaliukai turintys tik 3 centimetrus ilgio,kuriais teko gaudyti ne tik mažiausiuosius plėšrūnus,tokius kaip ešeriai,bet ir taikiasias žuvis tokias kaip raudes,karšius,meknes.Manau ant šio masalo rimtai reagavo būtent meknės. Šito SS dydžio labiau dirbančios spalvos pasirodė 012 (permatomai žalias su blizgučiais),166 (oranžinis) ir aišku 001 (ryškiai baltas).
Ir nors aš jau sakiau kad pusiau permatomos spalvos man nelabai patinka,bet spalva 012 sudirbo gaudant ešerius nepaprastai gerai. Kiti du dydžiai S ir M, patys darbingiausi.Būrinis ešerys,starkis,šlaituose lydeka – visas šias žuvis man pavyko sugundyti dviem šiais GRASS MINNOW dydžais. Na o dydis L – tai labiau jau didesniai žuviai.Pas stambiuosius masalus pasirodė pačiu darbingiausisu 160 spalva –„geltona nugarėlė“ ir „baltasis kraštelis“ .Na ir aišku spalva universalas – 032.Bet pats pagrindinis žavesys šių masalų yra tai,kad pas juos riperio uodegėlė yra be galo jautri ir dirba net pačiu minimaliausiu lėtu pravedimu tiek masalui krentant i dugną. 4. Šioje firmoje yra dar begalė masalu mano net neišbandytų . Nor keli mano pažystami yra išbandę kirminus „sliekus“,ir atsakymas pas juos vienas – kibimai vangūs...
4381 dienų
 
Zanelis
Mano dėdė sakydavo: „Geriausias masalas ešeriui — naktinis sliekas.“ Sunku jam būdavo prieštarauti, kai jis grįždavo iš žvejybos ir parsinešdavo puskibirį gražiausių ešerių. Tai buvo seniai.

Dabar mes, spiningautojai, ešerius gaudome sukriukėmis, guminukais, vobleriukais ir pan. Bet gal vis tik geriausias ešerio masalas yra naktinis sliekas? O gal nėgės jauniklis?

Pabandykime, paeksperimentuokime, paieškokime tam tikroms situacijoms geriausio masalo ir pateikime jį taip, kad jis būtų geriausias.

Ką renkiesi?

Amerikiečių žvejys Jimas Renewas sakė: „Jei man kas pasakytų „Jimai, tu gali pasirinkti bet kurį dirbtinį masalą, bet tik vieną. Ką renkiesi?“, aš greičiausiai pasirinkčiau plastikinę kirmėlės imitaciją.“ Tokie prisipažinimai Amerikoje labai dažni. Juos išsako ir paprasti žvejai, ir įvairių JAV spiningavimo čempionatų nugalėtojai. Kodėl jie taip šneka? Nes mano, kad plastikinė slieko, dėlės, kitos kirmėlės ar į kirmėlę panašaus gyvio, pvz., nėgės, imitacija yra labai efektyvus masalas.

Mūsų spiningautojai taip nemano. Lietuvoje plastikinės kirmėlės, kurios už Atlanto vadinamos „worm lures“, kelią į spiningautojų dėžutes skinasi sunkiai. Didelė dalis spiningautojų net nėra jomis žvejoję, tačiau jei jiems reikėtų pasakyti savo nuomonę apie tokius masalus, ji greičiausia būtų neigiama. Taigi išeina, kad tikras naktinis sliekas — labai geras masalas ešeriui, o naktinio slieko imitacija — dėmesio nevertas masalas. Ar neatrodo, kad trūksta logikos?

Šiek tiek istorijos

Kompanija „Creme Lures Company“ nėra gerai žinoma Lietuvos spiningautojams, tačiau Amerikoje ir vakarų Europoje ji pristatoma kaip turėjusi didžiausią įtaką šiuolaikinių masalų vystymosi raidai. Reikalas tas, kad po II pasaulinio karo Ohajo valstijoje įkurta „Creme Lures Company“ iš karto pradėjo eksperimentuoti su įvairiais naftos produktais, nes jų pagrindinis tikslas buvo pagaminti minkštą lankstų masalą, kuris būtų panašus į slieką ar kokią kitą žuvų mėgstamą kirmėlę ir gerai laikytųsi ant kabliuko. Eksperimentas pavyko — 1949 m. pasaulį išvydo pirmoji dirbtinė kirmėlė „Creme worm“. Taigi šiemet amerikiečiai gali švęsti 60 metų jubiliejų, nes būtent prieš tiek laiko jiems buvo pasiūlytas minkštas masalas. Tiesa, kompanija „Creme Lures Company“ pirmąjį plastikinį masalą, kuris vadinosi „Creme Wiggle Worm“, pardavė tik 1951 m. — kažkoks žvejys, pamatęs katalogą, paštu užsisakė vieną JAV dolerį kainuojantį pakelį, kuriame buvo 5 vnt. šių masalų. Tais pačiais metais įvyko lūžis — masalai buvo pristatyti „Cleveland Sportsman's Show“ parodoje, ir po parodos per kelias dienas buvo parduota 9 600 pakuočių.

Tačiau tikras pasisekimas atėjo tik tuomet, kai šis masalas tapo populiarus JAV pietuose, kur pagrindinis spiningautojų žūklės objektas buvo plačiaburniai ešeriai (basai). 1951 m. JAV pietuose atsirado daug dirbtinių vandens telkinių, kuriuose gyveno daug basų, tad šių žuvų žūklė tapo nacionaliniu sportu. Dėl to „Creme Lures Company“ iš Ohajo net persikėlė į Teksasą, kad būtų arčiau įvykių centro.

Nepopuliarumo priežastys

Kaip matote, pirmas guminukas buvo ne riperis ar tvisteris, o dirbtinis sliekas. Jis tapo toks sėkmingas, kad Amerikos žvejai be jo nebeįsivaizduoja savo gyvenimo. Tačiau jis visiškai nereikšmingas Lietuvoje, nors, reikia pasakyti, kad viena kita žvejybos įrankius importuojanti Lietuvos kompanija jau ėmė skirti didesnį dėmesį plastikinėms kirmėlėms. Vienoje žūklės įrankių parduotuvėje mačiau gana didelį plastikinių kirmėlių asortimentą, tačiau visos kirmėlės turėjo tokias uodegėles, kokias turi tvisteriai, kurios šiam masalui reikalingos tik tam, kad bent šiek tiek išsklaidytų žvejų nepasitikėjimą šiuo masalu.

Kodėl dirbtinis sliekas nėra populiarus Lietuvoje? Visų pirma pas mus nėra basų, kurie greitai leistų įsitikinti, kad dirbtinės kirmėlės — puikus masalas. Antra, ideali dirbtinio slieko imitacija ir kiti į jį panašūs masalai sukelia nepasitikėjimą — nėra uodegėlės, kuri virpėtų, nėra nieko, kas maskatuotų į šonus, keltų virpesius, be to tai labai ilgas masalas. Trečia, pagrindinis spiningautojų žūklės objektas yra lydeka, o tikinčių, kad lydeka gali griebti slieką ar kokią kitą kirmėlę, yra labai mažai. Ketvirta, atsiradus mikromasalams imta manyti, kad tai pats geriausias masalas žvejojant ešerius, nors iš esmės mikromasalai yra pats geriausias masalas gaudant ešeriukus, o ne didelius ešerius. Penkta, norint sėkmingai žvejoti dirbtiniais sliekais ir kitomis kirmėlėmis, reikia juos tinkamai pateikti. Tradicinis būdas — guminukas su galvakabliu, šiuo atveju dažniausia netinka. Taip pabandę žvejoti spiningautojai dirbtiniu slieku dažnai nusivilia ir grįžta prie įprastų masalų.

Galima rasti ir šeštą, ir septintą priežastį, bet gal jau užteks. Pereikime prie kitų dalykų.

Keli realūs pavyzdžiai

Nukeliaukime į Kuršių marias ir iš laivo pažvejokime ešerių, nors tų ešerių ne kažin kiek beliko, kiekvienais metais juos pagauti vis sunkiau. Didžiausia žvejų dalis Kuršių mariose ešerius iš laivų gaudo sliekais. Naktinis sliekas čia pas geriausias masalas. Kita dalis gaudo dirbtiniais masalais. Kyla klausimas: jei naktinis sliekas — geriausias masalas žvejojant didelius Kuršių marių ešerius, tai kodėl tie, kurie žvejoja dirbtiniais masalais, naudoja mažiausius guminukus? Dėl to, kad tokie guminukai yra sėkmingas masalas? Taip, maži guminukai suvilioja ešerių, tačiau labai dažnai pralaimi naktiniam sliekui. Tai gal verta pabandyti žvejoti didelėmis sliekų imitacijomis? Deja, tokia idėja retai kam šauna į galvą.

Nukeliaukime į kokią nors upę, kur galima pagauti gražių ešerių. Gegužę vietinius žvejus prie tos upės sutiksime su plūdinėmis meškerėmis ir kibirėliu nėgės jauniklių, kurie išvaizda panašūs į dideles kirmėles. Su tokiu masalu vietiniai pagauna gražių ešerių. Spiningautojas tokioje upėje gaudo mažais vobleriukais, sukriukėmis. Jis irgi pagauna. Bet gal jo sėkmė būtų didesnė ir prilygtų vietinių, jei jo masalas būtų nėgės imitacija?

Nukeliaukime į mažą upę, kur gyvena upėtakiai. Vietiniai juos gaudo sliekais, o mes teisėtai piktinamės, nes to negalima daryti. Tačiau vietiniai taip gaudo, nes sliekas yra geras masalas. Spiningautojai upėtakiams taip pat galėtų pasiūlyti dirbtinį slieką, tačiau siūlo voblerius, vartikles ir t. t.

Tai tik keli pavyzdžiai, bet juk mūsų vandenyse yra kur kas daugiau žuvų, kurias galėtų sudominti dirbtinis sliekas, nėgės, dėlės ir panašios imitacijos. Tai šapalai, starkiai, ūsoriai.

Nesiūlau visko atsisakyti ir žvejoti dirbtiniais sliekais. Toks siūlymas būtų nesąmonė, tačiau yra situacijų, kai dirbtinis sliekas iš tiesų gali būti geriausias masalas, juk sliekai natūraliai patenka į vandenį, juos išplauna kilstelėjęs upių vanduo, be to, be sliekų, yra įvairių kitų kirmėlių, kuriomis maitinasi ir tos žuvys, kurios esti spiningautojų medžioklės objektu.

Dvi savybės

Jau minėjau, kad žvejojant dirbtiniais sliekais ir kitokiomis kirmėlėmis labai svarbus yra masalo pateikimas. Sakykime, turime slieko imitaciją, mauname ją ant galvakablio susinervinę, kad tas masalas labai ilgas ir žuvis jo neapžios, kažkur per slieko vidurį dar įsmeigiame papildomą kabliuką, pintu valu sujungtą su galvakablio kabliuku, ir metame į vandenį. Ką daryti toliau? Džigauti? Nelogiška. Kam kabinti slieko imitaciją ir suteikti jai žuvelės judesius? Vilkti lėtai dugnu? Jau geriau, bet toli nuo idealaus kirmėlės pateikimo, todėl nuo slieko numaukime galvakablį ir pažiūrėkime, ką siūlo tie, kurie dirbtiniais sliekais žvejoja jau 60 metų. Bet prieš tai — keletas niuansų.

Dirbtiniai sliekai ir kirmėlės turi dvi išskirtines savybes: panašumas į kirmėlę ir minkštumas. Dirbtinio slieko medžiagos minkštumas — gamybos proceso rezultatas. Jų gamybai naudojami tam tikros sudėties plastikai, dėl kurių šie masalai yra labai minkšti ir lankstūs.

„Worm“ klasės masalai retai būna trumpi. Paprastai apatinė riba — 10 cm. Jei masalas trumpesnis, jis jau ne kirmėlės, o kokios nors lervos imitacija.

Dirbtinių sliekų būna plaukiančių ir skęstančių. Jei sliekas pagamintas tik iš silikono, jis turėtų plaukti, jei į jo vidų ko nors prigrūsta, sliekas skęsta arba esti neutralaus plūdrumo. Į slieko vidų gali būti įgrūstas nedidelis konteineriukas su metaliniais rutuliukais, tada sliekas barška.

Sistemėlė iš „Karolinos“

Pereikime prie slieko ir kitų kirmėlių pateikimo. Tam yra dvi garsios sistemėlės — „Carolina Rig“ ir „Texas Rig“. Apie jas mūsų žurnalas jau ne kartą užsiminė. Nors šios sistemėlės panašios, tačiau yra ir esminių skirtumų. Yra ir įvairių modifikacijų, pavyzdžiui, „California Rig“ ar kas nors panašaus, bet tai — nežymios minėtų dviejų sistemėlių modifikacijos.

„Carolina Rig“ sistemėlę sudaroma taip:

ant pagrindinio valo užmaunamas slankiojantis svarelis (dažniausiai kulkos formos);

užmaunamas plieninis ar plastikinis karoliukas (tam, kad mazgą apsaugotų nuo slankiojančio svarelio ir kad svareliui stuktelėjus į karoliuką atsirastų garsas);

rišamas sukutis;
prie sukučio rišamas 40–100 cm pavadėlis;
prie pavadėlio — vadinamasis ofsetinis kabliukas;
ant kabliuko užmaunamas dirbtinis sliekas;
kartais ant pavadėlio užmaunama speciali kulkos formos plūdelė, kuri pristumiama prie kabliuko (plūdelė masalą pakelia aukštyn).

Kaip surišti „Carolina Rig“ sistemėlę, parodyta paveikslėlyje. Kaip su tokia sistemėle žvejoti ir kokie jos pranašumai? Sistemėlę užmetame. Svarelis nusileidžia ant dugno. Dirbtinis, plaukiantis sliekas (jei neplaukia, plūdrumą jam suteikia papildoma plūdelė) nuo dugno pakyla tiek, kiek jam leidžia pavadėlis. Ilgindami ar trumpindami pavadėlį galime leisti sliekui plaukti aukščiau ar žemiau. Traukimo technika labai paprasta: patraukiame–sustabdome, patraukiame–sustabdome. Patraukus svarelis trinkteli į metalinį ar kieto kaip stiklas plastiko karoliuką, sukelia garsą ir pasislenka dugnu sukeldamas dumblo debesėlį. Jei naudojami firminiai svareliai ir karoliukai, net nežymaus patraukimo svarelis stuktelėdamas į karoliuką, sukelia gana gerai girdimą garsą.

Slieko, dėlės, nėgės jauniklio ar kita imitacija traukimo metu ne tik seka paskui svarelį, bet ir nirsteli žemyn. Patraukus pusmetrį (t. y. tiek, koks pavadėlio ilgis) darome pauzę. Plaukiantis sliekas vėl nori užimti savo padėtį, todėl kyla aukštyn. Gal net kiek rangosi. Aplink jį — dumblo debesėlis. Aišku, kuo ilgesnis pavadėlis, tuo ilgiau ir aukščiau kyla plastikinis sliekas. Tai itin natūralus, plėšrūnams apetitą sukeliantis povandeninio pasaulio vaizdas.

Labai svarbus sistemėlės elementas yra svarelis. Čia galima rasti bendrų bruožų su poledinės žūklės masalu „velniuku“, nes „Carolina Rig“ sistemėlės svarelis turi būti gerokai sunkesnis nei reikia masalui nuskandinti. Svarelio paskirtis — triukšmauti, kelti dumblo debesis. Kai kurie „Carolina Rig“ svareliai gaminami blizgantys, kad atkreiptų žuvų dėmesį.

Masalo užkabinimas

Amerikos žvejai plastikinius sliekus kabina ant vadinamųjų ofsetinių kabliukų. Tai specialios formos kabliukas, kuris užmaunamas taip, kaip parodyta paveikslėlyje. Kaip matote, kabliuko gylys pasislėpęs masale. Kabliukas taip maunamas todėl, kad būtų kuo mažiau išsikišusių elementų, galinčių užsikabinti už žolių ar kitų kliuvinių. Kadangi dirbtinio slieko medžiaga yra labai minkšta, kibimo metu kabliukas iš guminuko išlenda ir įsminga į žuvies nasrus. Jei bijote, kad bus daug tuščių kibimų, ten, kur vandens telkinio dugnas švarus, pavyzdžiui, Kuršių mariose, galite naudoti paprastus kabliukus ir jų gylį iškišti į išorę, bet kažin ar bus geriau. Paimkite ofsetinį kabliuką ir užmaukite ant jo dirbtinį slieką. Iš pradžių nebus lengva, bet kiek pasitreniravus, slieką užmausite tiksliai ir greitai. Kabliuką užmaukite taip, kad jo gylys būtų prie pat slieko viršaus arba net išlįstų. Dabar lengvai pirštu spustelėkite slieką per kabliuko išlinkimo vidurį, ir pajausite kaip kabliukas duria į pirštą.

Dirbtiniai sliekai kabinami ant didelių ofsetinių kabliukų. Naudojami 2/0, 3/0, 4/0 ir 5/0 kabliukai. Mažesnių nei 2/0 naudoti nepatariama.

Ofsetiniai kabliukai turi kelias tik jiem būdingas ypatybes:

Z formos išlankstymą prie auselės;
didelį išlinkimą ir specialiu kampu užlenktą gylį, kuris arba paslepiamas masale, arba iškišamas ir gražiai prigludinamas prie masalo paviršiaus.
Z formos išlankstymo reikia tam, kad minkštas masalas fiksuotųsi, neslidinėtų kabliuku. Platus išlinkimas daromas tam, kad žuviai kimbant tarp dviejų kabliuko dalių esanti masalo dalis išsilenktų ir žuvis būtų patikimai pakirsta.

Kadangi dirbtinis sliekas yra labai ilgas masalas, meškeriotojams kyla abejonių dėl efektyvaus pakirtimo ir niežti nagai kur nors slieko viduryje ar net gale įdėti papildomą kabliuką. To daryti neverta — tuščių kibimų sulaukiama tik tada, kai kimba nedideli, iki 200 g ešeriai. Kai masalą puola didesnis ešerys, beveik visada jis užkimba patikimai. Tiek ešeriai, tiek sterkai nesistengia slieko susigrūsti į gerklę. Dažniausiai jie puola taip, kad išraukus žuvį didžioji slieko dalis kabo išorėje.

Sistemėlė iš Teksaso

„Texas Rig“ sistemėlė yra universalesnė, nes žūklės metu gali būti modifikuojama. Ji gali tapti panaši į „Carolina Rig“ sistemėlę arba jos svarelis gali atlikti paprasto galvakablio vaidmenį. Nors „Texas Rig“ sistemėlėje taip pat naudojamas kulkos formos svarelis, jis yra kur kas mažesnis ir lengvesnis nei „Carolina Rig“ sistemėlės svarelis. „Texas Rig“ sistemėlės svarelis paprastai būna optimalus tam žūklės gyliui, kuriame žvejojama.

Vienas iš „Texas Rig“ pranašumų: bet kurioje valo vietoje galima operatyviai užfiksuoti svarelį. Tai neretai daroma pasinaudojant dantų krapštuku — įkišant jį į svarelio kiaurymę ir nulaužiant. Kaip fiksatoriai naudojamos ir specialios guminės juostelės. Beje, kai kurios Amerikos kompanijos „Texas Rig“ sistemėlei skirtus svarelių komplektus pardavinėja su dantų krapštukais.

„Texas Rig“ sistemėlė konstruojama taip:

ant pagrindinio valo maunamas slankiojantis kulkos formos svarelis;
užmaunami vienas ar keli įvairiausio dydžio kieti plastikiniai ar metaliniai karoliukai (garsui skleisti);
rišamas kabliukas.

Žvejyba su „Texas Rig“ sistemėle šiek tiek kitokia nei su „Carolina Rig“ sistemėle. Šiuo atveju masalo traukimo įvairovė yra didesnė. Galima gaudyti taip kaip gaudoma su „Carolina Rig“ sistemėle, galima džigauti nedideliais trūktelėjimais ir t.t. Kokią traukimo techniką naudoti, priklauso nuo žūklės sąlygų ir meškeriojamų žuvų.
4381 dienų
 
Nėra prekeivių
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea