Orai Vilnius

Mūsų istorijos ... prisiminkime žūklėj patirtus nuotykius, pasidalinkime apie tai, kas buvo vakar ...

Ši diskusija skirta Mūsų istorijoms , kurios buvo ne šiandien, kurios buvo mums net anksčiau nei vakar... kur dabartiniai jauni žmonės, net nesupranta apie ką eina kalba ... Pakalbėkime apie žūklę 1950 , 1960 , 1970 , 1980 , 1990, 2000 metus ... apie to meto įrankius, masalų madas ... apie tai kas mums liks amžiams ... Pasidalinkime, nenusineškime ...

alt

alt

alt

Diskusijos autorius siaipzvejys , 4501 dienų
Atsakymai
siaipzvejys
Egzotika tapo pamatyti tarybinių laikų automobilį – žiguliuką ar zaporožietį. Taip pat ir anų laikų meškerė su būgneliu jau kelia nuostabą.

Dar prieš dvidešimt penkerius metus kaip tik šiomis mašinomis buvo patogiausia vykti grybauti ar į žvejybą. Būgniniai spiningai taip pat turėjo plačią paskirtį – didesni naudoti spiningavimui, mažesni – buvo tvirtinami ant bambukinių plūdinių meškerių.
Sovietmetį žvejybos įrankiai nebuvo patogūs. Nagingesni žvejai mėgėjai perdarydavo tiek kotus, kuriuos pritaikydavo prie rankos, tiek rites.

"Iš elementarios tarybinės ubagystės norėjosi pasidaryti tobulesnį įrankį. Tarybiniais laikais gerų įrankių prekyboje nebuvo. Tik vienas kitas žvejams į rankas pakliūdavo. Kas iš to, kad turėjai pinigų
, nebuvo ką pirkti", – portalui "žvejyba.lt" teigė žvejybos įrankių meistras Gintautas Stančikas.

Azartiškesni žvejai ir tarybiniais metais domėjosi, kas vyksta užsienyje, kokiais įrankiais ten žvejoja. Vienam kitam normalesnį kotą ar ritę parveždavo pažįstami jūrininkai.
Tačiau dauguma žvejų naudojosi tuo, ką galima buvo įsigyti tuometinėse žvejybos įrankių parduotuvėse. Nors įrankiai ir nebuvo itin patogūs, žmonės prie jų priprato. Todėl dalis vyresnės kartos žvejų dar ir šiandien naudojasi tarybinėmis būgninėmis ritėmis. Logika paprasta – kam pirkti šiuolaikines rites, jei ir senosios dar tinka.

Tarybinių laikų ričių dar yra užsilikę nemažai. Jas bandė surinkti prekybininkai skelbdami akcijas, kad tiems pirkėjams, kurie atneš tarybinę meškerę, bus taikoma nuolaidų įsigyjant šiuolaikinę. Ne visi tuo susigundė, nes pigios šiuolaikinės meškerės nėra tokios jau idealios. Prastesnės kokybės
ritės sugenda netgi greičiau nei grubios, bet praktiškesnės tarybinės.

Todėl dalis vyresnės kartos žvejų mėgėjų pasiliko senuosius žvejybos įrankius. Teko matyti ir tokių, kurie seną būgninę ritę kaip brangų reliktą buvo prisikalę prie garažo durų.

Panašių į tarybines būgnines rites yra ir šiuolaikinių. Tai muselinės ritės. Jų kainos svyruoja nuo 60 iki 200 litų.

Iš naujoviškų ričių yra didžiausias spiningauti skirtų ričių pasirinkimas. Jų kainos svyruoja nuo 22 litų ("Coolintense", "Proam R") iki 1599 litų (vokiška "Daiwa Cormoran") arba net iki 1650 litų (japoniška "Certate 1500"). Praktika rodo, kad pakankamai patogi gali būti ir maždaug nuo 200 litų kainuojanti spiningavimo ritė.

Spiningauti jau tikriausiai niekas nebeina su tarybine rite. Nuolatinis masalo mėtymas maloniu užsiėmimu gali tapti tik su nesunkiai valdoma rite lengvu kotu.
Brangiausios yra tvirtos jūrinės ritės. Prekybos tinkle yra jūrinė japoniška ritė "Hyper Tanacom 600 FE Daiwa", kuri kainuoja net tris tūkstančius litų. Tokia rite galima suvynioti iki pusės kilometro valo, ji turi specialią apsaugą nuo drėgmės. Pigiausiai – tik septynis litus kainuoja nedidukė tolimojo užmetimo ritė "Cool Kids".

Kažin, ar yra kokia nors garantija, kad tokia pigi ritė savo ilgaamžiškumu galėtų bent iš tolo prilygti tarybinėms ritėms. Jos, nors ir grubios, buvo metalinės – patvarios, o šitos plastmasinės.
4501 dienų
 
Nėra prekeivių
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea