Orai Vilnius

Britų pakrantę užliejo „švelnus cunamis“

cunamisPietinę britų pakrantę užklupo „švelnus cunamis“. Tuo pačiu metu ore pasikeitė slėgis ir dėl elektros krūvio stebėtojams „tikrąja šių žodžių prasme atsistojo plaukai“.

Manoma, kad vandens poplūdį Kornvalyje savaitės pradžioje sukėlė povandeninė nuošliauža. Liudininkų teigimu, iš pradžių jūra tarsi atsitraukė, o paskui krantą pasiekė banga, rašo „The Guardian“.

Žalos apie 40 centimetrų siekusi ir iki 90 centimetrų pakilusi banga nepadarė, tačiau sutrikdė poilsiautojus ir žvejus.

„The Telegraph“ rašo, jog pranešama, kad žmonėms dėl elektros krūvio ore piestu stojosi plaukai, iš vandens iššoko žuvys.

„Vieną minutę stovėjau vandens pakraštyje, kai apsisukau, o vanduo buvo atsitraukęs apie 40 metrų. Tai buvo siurrealu, negalėjau patikėti. Nenumaniau, kodėl tai vyksta, bet tikrai nenorėjau pasilikti ir laukti atsakymo“, - pasakojo žvejoti susiruošęs Simonas Evansas.

Jis sako, jog buvo girdėjęs apie cunamius, tad „šoko į automobilį ir kuo greičiau dingo“.

Rolandas Stuartas, tuo metu išplaukęs toliau į jūrą, pasakojo, jog jo laivas buvo supurtytas bangų, o jis „stebėjosi, kas, po galais, vyksta“. „Šovė visokiausių minčių. Per 15 minučių viskas pasibaigė“, - kalbėjo jis.

Tuo metu nuolat nusausėjančia jūros juosta vaikštinėję poilsiautojai per akimirksnį pasijuto esantys iki kelių vandenyje.

Nusilpusi banga taip pat buvo nufilmuota judanti priešinga kryptimi nei upės tėkmė.

Markas Davidsonas iš Plimuto universiteto nurodė manantis, kad užfiksuotas fenomenas buvo cunamis, greičiausiai sukeltas žemės drebėjimo ar povandeninės nuošliaužos.

Grynas

 

 

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea