Orai Vilnius

Apie mėgėjišką žvejybą Anglijoje

zvejyba_AnglijaDaugeliui žvejoti mėgstančių lietuvių trūksta informacijos apie žvejybą Didžiojoje Britanijoje. Kur kreiptis, kokias licencijas reikia turėti ir kiek tai gali kainuoti? Tokie klausimai kamuoja ne vieną žveją mėgėją. Pabandykime išsiaiškinti, kokias kliūtis reikia įveikti, norint legaliai užmesti meškerę Anglijoje.

Leidimai
Nuo 12 metų asmenys, žvejojantys lašišas, upėtakius, gėlavandenes žuvis arba ungurius Anglijoje ar Velse, privalo turėti galiojantį Aplinkos agentūros (angl. Environment Agency – aplinkos apsauga besirūpinanti įstaiga) licenciją žvejybai meškere (angl. Rod Licence). Licenciją žvejybai meškere dienai, 8 dienoms ar visam sezonui galima įsigyti bet kuriame Anglijos ir Velso pašto skyriuje. Mokestis už licenciją nėra didelis – už dieną sumokėsite apie 3,25 svaro, už 8 dienas – 8,5 svaro, o už sezoną – 24 svarus. Licencijos lašišų ir jūrinių upėtakių žvejybai yra brangesnės. Bauda už žvejybą be galiojančios licencijos – iki 2 500 svarų.
Atkreipkite dėmesį į tai, kad licencija žvejybai meškere dar nesuteikia teisės žvejoti. Prieš pradėdami žvejybą taip pat turite gauti vandens telkinio savininko leidimą. Dažniausiai leidimas žvejoti nuosavame vandens telkinyje kainuoja nuo kelių svarų už dieną.

Kaip rasti telkinius, kuriuose galima žvejoti
Išsiaiškinome, kokių leidimų reikia, norint žvejoti. O kur galima žvejoti? Informacijos apie netoli nuo jūsų gyvenamosios vietos esančius vandens telkinius, kuriuose galima žvejoti, rasite artimiausioje žvejybos reikmenų parduotuvėje. Daugelio žvejybai skirtų vandens telkinių (angl. fisheries) kontaktus ir adresus galite rasti Aplinkos agentūros internetinės svetainės (http://www.environment-agency.gov.uk) skyriuje apie žvejybą.

Dažnai vandens telkiniai priklauso žvejų klubams, kurie juos prižiūri ir pardavinėja leidimus žvejoti. Į žvejų klubą galima įstoti už tam tikrą nario mokestį.

Draudžiamos žvejybos sezonai
Visose Jungtinės Karalystės upėse ir upeliuose yra nustatyti sezonai, per kuriuos draudžiama žvejoti. Šie laikotarpiai kiekvienoje vietoje gali būti skirtingi, todėl žvejui reikėtų susisiekti su vietiniu Aplinkos agentūros biuru, kuris suteiks išsamią informaciją. Norėdami žvejoti kanaluose ir ramiuose vandenyse – ežeruose ir tvenkiniuose, turite susisiekti su savininku ir sužinoti, koks yra draudžiamas sezonas jo vandens telkiniuose.

Jeigu nesate tikri dėl draudžiamos žvejybos sezonų bet kuriuose vandens telkiniuose, skambinkite Aplinkos agentūrai tel.: 08708 506 506.

Environment Agency ir „Infozonos” informacija

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea