Orai Vilnius

Baudos brakonieriams padidėjo keliais šimtais litų

brakonieriai3Nuo liepos 1-osios įsigaliojo griežtesnės baudos už gamtosaugos pažeidimus.

Tai, kas draudžiama, labiausiai vilioja. Ir atvykėliai, ir greta rezervatų, draustinių ar kitų saugomų teritorijų, kuriose ribojama veikla, gyvenantys žmonės nepaiso draudimų ir apribojimų dėl geresnio žuvų laimikio, pilnesnio krepšio uogų ar grybų. Gėrybes pardavę jie gerokai papildo šeimos biudžetą. Juolab iki šiol baudos pažeidėjams keldavo vien juoką, nuo neleistinos veiklos sulaikydavo vos vieną kitą, rašo „Lietuvos žinios“.

Kaip teigė Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direktorius Darius Triaušis, pažeidėjai gamtos apsaugos inspektoriams į akis nesidrovėdavo rėžti, kad jiems labiau „apsimoka“ sumokėti baudą ir grįžti į namus su pilnais krepšiais miško dovanų, nes bauda už pirmą savavališką grybavimą ar uogavimą tesiekė 25 litus. Sugriežtinus taisykles ji padidinta šešis kartus - iki 150 litų.

Dar daugiau pinigų į valstybės biudžetą teks sumokėti nelegalios žvejybos ar medžioklės mėgėjams. Administracinių teisės pažeidimų kodekse po pakeitimų už tokį pažeidimą numatyta bauda nuo 500 iki 800 litų piliečiams (buvo nuo 200 iki 700 litų) ir nuo 800 iki 1500 litų pareigūnams. Be to, ši bauda, kaip ir anksčiau, didės gamtai padarytos žalos atlyginimo dydžiu.

„Kol kas neužaugome, kad galėtume apsieiti be baudų“, - „Lietuvos žinioms“ sakė D.Triaušys.

Grynas

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea